Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II 1.6 16v szarpanie podczas ruszania

02 Lut 2011 04:11 9650 11
  • Poziom 11  
    Witam.

We wrzesniu 2010 wymieniłem:
    - tarcze + docisk

z uwagi na szarpanie kokpitem przy ruszaniu, a dokładniej przy puszczaniu sprzęgła w fazie kiedy samochód zaczyna ruszać. Szarpnięcie wyczuwalne na pedale sprzęgła. Okazało się, Po wymianie uspokoiło się, wyczuwalne było czasem delikatne drganie pedału przy jego puszczaniu jak ruszał.

Natomiast teraz problem z powrotem powrócił w formie prawie jak sprzed wymiany powyższych elementów. Opisze dokładniej kiedy to się dzieje, a więc kiedy samochód jest zimny wszystko jest ok, jak po mieście zaczynam coraz częściej używać sprzęgła to coraz bardziej zaczyna szarpać. Dodatkowo sprzęgło bierze bardzo wysoko, czyli jak puszczam sprzęgło to samochód zaczyna ruszać jak w zasadzie jest puszczone już do samego końca.

Może macie jakieś sugestie, w czym może tkwić problem.

Laguna 1.6 16v benzyna 2001

pozdarwam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Niestety ale trzeba by się znów zainteresować kompletem sprzęgła.
  • Poziom 11  
    Przemo9826 napisał:
    Niestety ale trzeba by się znów zainteresować kompletem sprzęgła.

Witam
    Wydaje mi się że coś musi być nie tak ,ponieważ w ciągu 8 miesięcy wymieniałem już 2 razy tarcze ,pierwsza Valeo a ta druga to jakaś tania nazwy firmy już nie pamiętam,tak czy inaczej obie działały około 4 miesięcy i zaczęło szarpać przy ruszaniu.Nie wierzę że w Lagunie trzeba co 4 miechy wymieniać tarcze ,może jakiejś konkretnej firmy trzeba założyć lub coś innego wymienić ????
    pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Weż je trochę "pomęcz" kilkoma strzałami ze sprzęgła, może nierówności złapała tarcza.

Może trochę ostre podejście do auta, ale w kilku przypadkach pomogło.
  • Moderator na urlopie...
    Sam to robiłeś, czy w jakimś warsztacie? Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć jak wyglądało koło zamachowe? Może w nim cała przyczyna jest? Jeśli samo koło zamachowe jest ok, to tak jak wyżej napisał "Przemo" do wymiany nowy KOMPLET sprzęgła (nie sama tarcza) i będziesz miał spokój. Proponuję, jak już zdecydujesz się na wymianę, dokładnie przyjrzeć się zdemontowanemu sprzęgłu. Samo koło można oczywiście "pomierzyć", czy nie ma jakichś odkształceń np. itp. Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    zainteresuj się sterowaniem tego sprzęgła mam na myśli pompe i wysprzęglik czy po wymianie był układ odpowietrzany?
  • Poziom 11  
    zeimp napisał:
    Sam to robiłeś, czy w jakimś warsztacie? Pytam, ponieważ chciałbym wiedzieć jak wyglądało koło zamachowe? Może w nim cała przyczyna jest? Jeśli samo koło zamachowe jest ok, to tak jak wyżej napisał "Przemo" do wymiany nowy KOMPLET sprzęgła (nie sama tarcza) i będziesz miał spokój. Proponuję, jak już zdecydujesz się na wymianę, dokładnie przyjrzeć się zdemontowanemu sprzęgłu. Samo koło można oczywiście "pomierzyć", czy nie ma jakichś odkształceń np. itp. Pozdrawiam.

Witam
    sam nie wymieniałem ,była wymieniona tylko tarcza ,nie jestem w stanie powiedzieć w jakim stanie jest koło zamachowe ,robił to mechanik twierdził że ok ale...ja już do niego nie wrócę bo robiłem po nim dużo poprawek :(
    pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

am2310 napisał:
    zainteresuj się sterowaniem tego sprzęgła mam na myśli pompe i wysprzęglik czy po wymianie był układ odpowietrzany?

Witam
    pompa jest ok ,układ był odpowietrzany po wymianie tarczy
    pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kolego, w pierwszym poście piszesz że wymieniałeś tarcz + docisk, a teraz piszesz że samą tarcz, więc jak to właściwie jest?
  • Poziom 11  
    Przemo9826 napisał:
    Kolego, w pierwszym poście piszesz że wymieniałeś tarcz + docisk, a teraz piszesz że samą tarcz, więc jak to właściwie jest?

Sorki przez pośpiech pomieszałem troche
    a było tak w maju lub pod koniec kwietnia wymiana tarczy + docisk tarcza Valeo
    we wrześniu tylko tarcza jakaś tania ,ta Valeo miała 5 sprężyn a ta tania 4 troche mnie to zdziwiło ale ten mechanik co zmieniał powiedział że to bez różnicy
  • Użytkownik obserwowany
    780zł komplet , sam sobie wymieniłem komplet 10 miesięcy spokój ze sprzęgłem.

Masz hak?
  • Poziom 11  
    romoo napisał:
    780zł komplet , sam sobie wymieniłem komplet 10 miesięcy spokój ze sprzęgłem.

Masz hak?

Nie mam haka ,za słaby silnik :)
  • Użytkownik obserwowany
    Głównie za słaby 5 biegi tylnia belka. Co do silnika to nie ma słabości, mozna popierd... 140km/h z tapczanem na przyczepce-- sprawdzone.