Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dopasowanie subwoofera do duzego bagaznika zla jakos dzwieku

02 Lut 2011 11:08 1788 10
  • Poziom 15  
    Witam kolegow. Mam maly dylemat. Kupilem niedawno glosnik 30 cm JBL GT4-12 buda okolo 45 litrow bass-reflex max moc 1000 wat 250 watts rms u kumpla w bagazniku w golfie mk4 grala idealnie na o wiele mocniejszym wzmacniaczu. Wkladam do swojego (mam Honda Accord 2001 4 door saloon) z 2 razy wiekszym bagaznikiem, ten sam wzmacniacz i u mnie gra do du*y. Bas jest tak slaby i plytki ze szok dopiero gdy otworze bagaznik w srodku lepiej slychac bas. Czemu tak sie dzieje? Jaki glosnik do tak duzego bagaznika? Myslalem o wstawieniu glosnika 450 wat rms o srednicy 40cm i zamontowaniu go jako glosnik free air na tylnych siedzeniach ale boje sie kupowac go zeby nie wydawac zbednie pieniedzy jesli ma brzydko grac. Mam nadzieje ze ktos bedzie znal odpowiedzi na moje pytania. Z gory dzieki
  • Poziom 16  
    Nie kombinuj:D Samochód jest po prostu większy niż golf, a nie jest powiedziane, ze sprzet bedzie gral tak samo w kazdym aucie(ten sam sprzet)

Powiedz jaką kwotą dysponujesz? i czego oczekujesz? To Ci coś podpowiem
    Myślę, że na pewno BR dla Ciebie

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Kwota to roznie zaproponuj cos to moze uzbieram troche kasy. Co sadzisz o tym free air?
  • Poziom 21  
    Proste.Golf to hatchback a twoja honda sedan tyle na ten temat.
    W passacie b5 sedan jak otworzysz bagażnik to tak samo lepiej gra.
  • Poziom 15  
    Dziekuje uzytkownikowi rucin_ za stwierdzenie faktow, lecz mnie interesuja konkrety. Jaki glosnik tam wstawic?
  • Poziom 21  
    Bagażnik w sedanie tworzy zamkniętą przestrzeń. Może być tak że bass-reflex powoduje częściowe zasysanie powietrza, oczywiście później jest oddawane jak membrana powraca, ale w rezultacie następuje kompensacja ciśnienia. Bagażnik "zamknięty" powoduje ograniczenie przestrzeni w której zachodzą zmiany ciśnienia dlatego bas nie wydostaje się poza bagażnik tak jak powinien.
    To taka moja mała refleksja ;)
    Możesz zatkać otwór bass-reflex i wtedy sprawdzić czy będzie lepiej, u mnie znacząco pomogło wykorzystanie otworów po tylnych głośnikach dzięki temu sub się nie dusi w bagażniku.
    Co do głośnika to jest ok bo mam taki i gra u mnie w sedanie w obudowie zamkniętej.
  • Poziom 15  
    Fakt sprawdzalem wszelakie warianty a nie sprawdzilem obydowy zamknietej, nie sadzilem ze moze lepiej grac. Dzisiaj to zbadam dokladniej. Jesli chodzi o free-air zeby go zamontowac na tylnych siedzeniach i zeby bagaznik robil za tube, glosnik o wymiarach 40 cm co sadzicie?
  • Poziom 16  
    core2quad napisał:
    Fakt sprawdzalem wszelakie warianty a nie sprawdzilem obydowy zamknietej, nie sadzilem ze moze lepiej grac. Dzisiaj to zbadam dokladniej. Jesli chodzi o free-air zeby go zamontowac na tylnych siedzeniach i zeby bagaznik robil za tube, glosnik o wymiarach 40 cm co sadzicie?

Ja tego nie widzę, bagażnik ma ok 500l. Będzie to chyba gorzej grało od tego Jbl-a.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Wtrącę w ten temat swoją mądrość. Sposób na bmw e36 jest prosty: Wyciągamy głośniki z tyłu zostawiając puste otwory a jeśli nadal jest za mało to dajemy do bagażnika przez tylną półkę dwa Bass Reflexy o długości około 15 cm i wtedy ciśnienie przechodzi do kabiny. Sposób zastosowałem 2 razy i efekt był więcej niż dobry.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Ogolnie rzecz biorac wyjecie glosnikow nic nie dalo. Co zrobilem, wzialem gabke wygluszajaca z trojkatami i oblozylem caly bagaznik, efekt nie do porownania.
  • Poziom 14  
    W jaki sposób obłożyłeś?
    U mnie w Volvo 854 zatkanie BR poprawiło efekt.