Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Witam. mam problem z citroenem jumper 1.9d. zamula na duzych

02 Lut 2011 12:56 1548 2
  • Poziom 9  
    witam mam problem z citroenem jumper 1995r 1.9d. Zamula na dużych obrotach. było wszystko dobrze do czasu kiedy wymieniłem czujnik poziomu paliwa. od tej pory nie chce wejść na maksymalne obroty na 5biegu 80km/h. przepatrzyłem rurkę czujnika jest wszystko dobrze nie jest za pchana. w czasie pracy na jałowym biegu samochód chodzi normalnie normalnie odpala,tylko jak mu sie ciśnie na 1-2-3-4-5 do 80km/h naciskam na sprzęgło silnik gaśnie. moje stwierdzenie jest takie ze chyba nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa i wtedy gaśnie. głowica jest cała nowa była robiona końcówki wtrysków tez są nowe wszystkie. i jeszcze jeśli pod pompuje mu ręczna pompka to jest wszystko ok na 2minuty. nie wiem co robić busem się nie da pracować nie można się nim rozbujać... czy może byc tak ze ciągnie powietrze przewodem ciągnącym paliwo co łączy czujnik paliwa ??? prosze o pomoc z góry wszystkim dziękuje...pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Sprawdź filtr paliwa, bo może być przytkany i przez to silnik nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa.
  • Poziom 9  
    przeczyściłem filtr paliwa, niby troszkę lepiej, ale i tak ta samo się dzieje. zastanawiam się czy ta złączka co łączy czujnik paliwa przy baku, morze ona dobrze nie trzyma i równocześnie ciągnie paliwo i troszkę powietrza i idą bąbelki do filtra a później do pompy?? i przez to przy większych obrotach tak się dzieje ,bo wtedy potrzebuje więcej paliwa a dostaje powietrze z paliwem ja myślę nad tym.wszystko było dobrze przed wymiana czujnika poziomu paliwa, założyłem ten stary czujnik myśląc ze może ten nowy co założyłem jest uszkodzony ale dzieje się to samo, z tym nowym czujnikiem i z tym starym. na dodatek zatankowałem dobrego paliwa myśląc ze to przez paliwo ale jednak nie...ap ropo tej złączki to jest ona uszkodzona ale w miarę ciężko wchodzi na ta rurkę czujnika. wysłucham każdej innej propozycji...