Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Użycie procesora 100% i nie tylko

02 Lut 2011 13:36 1556 6
  • Poziom 10  
    Mam problem, laptop Toshiba, pozbawiony wirusów, trojanów i innych (sprawdzone Kaspersky - posiadam licencję). Dodaję log z HijackThis, HDD Regenerator wykrył ponad 300 bad sectorów, wszystkie recovery. Teraz wykonuje defragmentację O&O Defrag typu Access. Mimo niskiego stopnia fragmentacji to partycja C już defragmentuje się ponad 4 godziny. Pierwszy raz gdzieś aplikacja zawisła w 50%, teraz od nowa leci. Chkdsk wykonane. Temp i wszystkie śmieci pousuwane. Obstawiam, że dysk jednak ma poważny problem, nie wiem jeszcze jak go można zreanimować. System XP uruchamia się bardzo długo. System sam w sobie działa szybko, jednak dowolna aplikacja działająca w tle powoduje użycie procka do 100%, dźwięk bardzo często ma zacięcie, bardzo szarpie dźwięki, przerywa. Nie jest to maszyna potwór, mam celeron 1,8 i 1gb ram. Ale wiem, że jest coś źle. To jest toshiba psl2xe-01101cpl. Być może jakoś sektory odbudować, poukładać. Proszę o radę.
  • Spec od komputerów
    Dysk reanimuje sie przez wymiane na nowy sprawny.

Uzyj Victorii for windows i daj screen z zakladki Smart (wczesniej kliknij Get Smart). Mozesz tez wykonac skanowanie powierzchni i dac screen po zakonczeniu.
  • Spec od komputerów
    580 uszkodzonych sektorow z czasem moze sie pojawic wiecej, dysk nadaje sie do wymiany. Mozna go uzywac jako dodatkowego dysku (np. w obudowie pod usb) do malo waznych danych.
  • Poziom 10  
    Co się rzuca w oczy to wartości Reallocation Event Count i Reallocated Sectors Count. Wartości różnią się od siebie, liczba prób przeniesienia danych z sektorów błędnych nie udała się co do jednego. Różnica to 5 i już widzę w skan powierzchni mam 6 pomarańczowych pól - block start at ?????? = 200 i więcej milisekund. Problem z dostępami, ale to można raczej pominąć, nie mają znaczenia te błędy, tak myślę.

Dodano po 2 [minuty]:

Czyli co? Wzrost wartości w tym parametrze czyli w Reallocated Sectors Count może przyczyniać się do spadku wydajności dysku (i tak jest!!), a po wyczerpaniu miejsca w obszarze zapasowym do błędnej pracy dysku. Brakuje już miejsca w tym obszarze?

Dodano po 17 [minuty]:

Screen z Victorii z Test.... powierzchni. Przerwałem w trakcie, ale widać już "coś".
  • Spec od komputerów
    Dla pewnosci uzyj Mhdd i przy jego pomocy zrob skan.

Ps. Uzyj ZMIEN i wklej poprawnie screeny.
  • Poziom 10  
    Trojany i inne. Format i nowy OS. Jednak pamiętajcie, na sempronach i innych architektonicznie ograniczonych prockach będzie użycie wysokie nawet przy wysokim RAM.

Dodano po 1 [minuty]:

A dysk minimalnie zreanimowany, ale nieznacząco, postawił się OS, ale nie wróżę dobrze dla tego dysku już. MHDD zrobił ile mógł.