Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Philips FW-C390/34 wymiana lasera z mechanizmem.

02 Lut 2011 14:56 3127 7
  • Poziom 23  
    Witam.
    Posiadam wieżę Philipsa FW-C390/34 w której zamontowany jest laser o symbolu
    TCA-024X.
    Mam pytanie: czy mogę zastosować zamiennik tego lasera z mechanizmem o symbolu SF-P101N 16PIN ? Zamiennik znalazłem tu: http://www.humasklep.pl/index.html?search=ok&prod_name=SF-P101N+
    Są tam dwa zamienniki 16Pin i 15Pin - myślę że tu pasowałby ten 16Pin?

Ewentualnie jaki inny można zastosować do mojej wieży?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Karol]Link[/url]
  • Poziom 36  
    Jak pamietam byla tam konieczna przerobka na plycie serwo- sa to zupelnie inne lasery i trzeba zmodyfikowac silnie uklad.Wychodzilo to strasznie mozolnie i znając SFP101N pogorszylibysmy konstrukcje CD o 3klasy jakości :). Jak tylko moglem w tamtych latach jak nie przychodzily TCA024 pod partnumberem scisle do modelu wiezy - zamawialem z innymi mechanizmami i przekladalem tylko pick-up .
    Radzilbym szukac oryginalu- gdzies kiedys byly same czytniki - poszukaj tej nazwy jaka jest na pick-up'ie .
    Moze mam gdzies jakas sztuke TCA z dawniejszych dostaw oryginałow.
  • Poziom 23  
    Dzięki!
    A mógłbyś poszukać tej jednej sztuki? :)

Na pick-upie widnieje wytłoczony napis: PXR-104X - jak rozumiem to jest partnumber pasujący do tej wieży?

Znalazłem w jednym ze sklepów internetowych:
    pozycja 1
    pozycja 2

Czy mam rozumieć że pozycja 1 jest to sam laser?
    Zaś pozycja 2 to jest tylko mechanizm BEZ LASERA czy komplet?
  • Poziom 36  
    Masz tam wlasnie , tylko upewnij sie ze jest w pelni odpowiadajacy temu z Philipsa-tutaj jest klapka i czy zmiesci sie w stary mechanizm.

I tak jak widzisz to na fotos - 1 pick-up , 2 moduł CD
  • Poziom 23  
    Czyli podsumowując: Pozycja 1 jest to SAM LASER zaś pozycja 2 jest to MECHANIZM (BEZ LASERA?).
  • Poziom 36  
    Przeciez masz wyraznie na foto razem z laserem, widziales kiedys Mechanizm CD by czytal bez lasera:)
  • Poziom 23  
    Więc najlepiej i najprościej będzie wziąć pozycję 2 czyli komplet - mniej zabawy z montażem będzie chyba?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak. Wątek zamykam.

GM