Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe oprogramowanie do skanerów ciała z cenzurą

exti 02 Lut 2011 14:59 2222 1
 • Nowe oprogramowanie do skanerów ciała z cenzurąAgencja bezpieczeństwa lotnisk USA, TSA, testuje nowe oprogramowanie do ich skanerów ciała, które cenzuruje zdjęcia, aby chronić prywatność pasażerów. Jest to odpowiedź na burzę kontrowersji jakie wywołało wprowadzenie tych skanerów w listopadzie zeszłego roku.

  Nowe oprogramowanie TSA, które zadebiutowało we wtorek na lotnisku w Las Vegas wytwarza jedynie szarą obwódkę ciała pasażera, a nie raczej zawstydzające anatomiczne obrazy, jak to robiły poprzednie urządzenia, przezywane "pornoskanerami".

  Podejrzane przedmioty wykryte przez skaner są prezentowane na ekranie operatora jako podświetlone na czerwono "pudełka". Tradycjonaliści pewnie będą zadowoleni faktem, że te osoby, które wzbudzą podejrzenia, zostaną zrewidowane za pomocą "starego" urządzenia.

  Oprogramowanie zostanie wkrótce zainstalowane w skanerach na lotnisku Reagana w Waszyngtonie oraz w Atlancie, a następnie we wszystkich 486 urządzeniach używanych na 78 głównych lotniskach w USA.

  Źródło:
  http://www.thinq.co.uk/2011/2/2/tsa-new-body-scanner-software-censors-images/

 • #2 03 Lut 2011 17:25
  qvert
  Poziom 10  

  fantazja z przed kilkunastu lat staje się rzeczywistością.
  proponuję bombę przenieść pod cenzurą.