Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie komputerem w Mitsubishi

19 Paź 2004 14:55 5201 7
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich!

  Czy ktoś sie orientuje w kwestii sterowanie komputerem pokładowym w Mitsubichi Space Star? Bez oryginalnego radia (koszt ok 1700 zł), posiadającego odpowiednie klawisze, nie jest to możliwe. Mam powody przypuszczać, że radio nie ma skomplikowanego sterowania komputerem, nie ma tam zadnego układu, czy procesora. Słyszałem w servisie, że ktoś na Allegro ogłaszał się z takim schematem - wyprowadzenia odpowiednich przycisków sterujących komputerem podładowym auta.

  Pytanie brzmi czy to prawda i czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

  W/w ogłoszenia nie znalazłem.

  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Spec od car audio
  Klawisze - szumnie napisane. Bo są tylko dwa - zmiana opcji (DISP) i kasowanie. I prawdopodobnie bezpośrednio idą na złącze ale jakoś do tej pory nie grzebałem w bebechach radia mitsubishi pod osobny LCD.
 • Poziom 2  
  Zgadza się - 2 klawisze :)

  Napisałeś, że "do tej pory" nie grzebałeś w tym radiu. Nabrałem wielkiej nadziei, że możę się skusisz i pomożesz - myśle nie tylko mi - ominąć monopolistę i koszt oryginalnego radia, prawie 2 tyś złotych.

  Czy jest szansa, że znajdziesz w kostce złącza piny, pod które są podłączone owe przyciski? Może istnieje jakiś schemat kostki...

  Pozdrawiam gorąco.
 • Spec od car audio
  Metoda eliminacji powinna pomóc. Szukamy zasilania, masy, głośników, szyny danych. Pozostanie tylko kilka pinów, które już delikatnie trzeba będzie wymacać. Myślę, że będą to porty ściągane klawiaturą do masy ale ... zawsze istnieje możliwość, że jednak to po szynie śmiga i wtedy nic nie wymyślimy.
 • Poziom 2  
  To jest dobra myśl... jeśli nie ma tam więcej pinów niż sie spodziewamy powinno się udać. Na razie nie mam auta, będę miał go w piątek, więc pewnie w weekend zacznę z tym walczyć.

  Nie wiem nawet jakiej kostki się tam spodziewać, bo może być jakaś niestandardowa. Nie mam żadnego schamatu elektryki w tym aucie (space star) a jak się można domysleć, jestem jego nowym właścicielem.Jeśli posiadasz taki schemat to przydałby mi się przy podłączeniu do alarmu np. zamykania szyb na pilota itp.

  Wracając do kostki radia, to dane do LCD idą mam rozumieć na jednym pinie? Co masz na myśli pisząc o "delikatnym wymacaniu"? Pomierzenie ew napięć i rezystancji przy obu pozycjach stacyjjki i ew. włączonym radiu?

  Pozdrawiam.
 • Spec od car audio
  Delikatnie wybadać to tak, aby w razie błędnego trafienia nie ubić. Kostki są chyba trzy dość gęste - po kilkanaście pinów. Raz tylko wyciągałem radio w mitsubishi space star aby zobaczyć co to za stwór jest ale nawet nie wypinałem.
 • Poziom 1  
  czy komuś udało się obejść uruchomienie komputera bez radia w Space Star
 • Poziom 23  
  Na dawnym forum mitsubishiklub.pl był opis. Można również sprawdzić na mitsumaniaki.com