Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzony pendrive Corsair Flash Voyager 16 GB

promator 02 Lut 2011 19:04 9015 27
  • #1 02 Lut 2011 19:04
    promator
    Poziom 9  

Witam
    Posiadam pendrive Corsair Flash Voyager 16GB.

Ponadto w "Mój Komputer" jest widziany jako "Dysk wymienny g:", a po próbie wejśca na niego pojawia sie komunikat "włóż dysk do stacji g:"
    Tak samo nie idzie na niego wejść poprzez Eksploruj ani poprzez zarządzanie dyskami w "zarządzaniu komputerem" w "narzędziach administracyjnych"

Wazny jest tylko pendrive dla mnie
    Proszę o pomoc

Device Name: +[I:]+Masowe urządzenie magazynujące USB(Corsair VoyagerGT USB Device)

PnP Device ID: VID = 1B1C PID = 1A90
    Serial Number:
    Revision: 1100

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Vendor: SMI
    Chip Part-Number: SM324

Product Vendor: (N/A)
    Product Model: (N/A)

0 27
  • #2 02 Lut 2011 19:20
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Po pierwsze spróbuj czy na innym komputerze będzie działo się to samo,po drugie spróbuj wejść na niego z wiersza poleceń i tam go sformatować.

0
  • #3 02 Lut 2011 19:27
    promator
    Poziom 9  

tak to samo jest na innym komputerze a jak wpisuje w wierszu polecen to wyskakuje mi komunikat "Błąd w wywoaniu I0CTL"

0
  • #5 04 Lut 2011 01:16
    arkolesz
    Poziom 26  

Moze cos z TEGO oprogramowania pomoze..?

0
  • #6 04 Lut 2011 01:24
    pidar
    Spec od pamięci masowych

arkolesz napisał:
    Moze cos z TEGO oprogramowania pomoze..?

To jak "szukanie igły w stogu siana"!
    promator napisał:
    VID = 1B1C PID = 1A90
    Serial Number:

Device Type: Standard USB device - USB2.0 High-Speed

Chip Part-Number: SM324

A dokładniej tu masz programy dla tego typu kontrolera:
    http://www.flashboot.ru/index.php?name=Files&op=cat&id=10

Radzę od razu próbować z tym opisem co dołączyłem
    + http://translate.google.com/?hl=pl#

0
  • #7 04 Lut 2011 01:31
    arkolesz
    Poziom 26  

Faktycznie, nie podlinkowalo sie jak trzeba. Generalnie - na gorze strony, w polu tekstowym trzeba wpisac nazwe chipa (SM324) i kliknac przycisk po prawej. Wyszukane programy sluza do obslugi tego konkretnego ukladu i jak widac nie jest ich az tak wiele.

0
  • #8 04 Lut 2011 16:14
    promator
    Poziom 9  

wyskakuje mi taki komunikat. system go widzi jako G ale nic nie skopiuje bo wyskakuje Sprawdz cxzy sciezka i nazwa pliku sa okreslone poprawnie
    Co mam robickto by mnie mogl pokierowac krok po kroku?

0
  • #9 04 Lut 2011 18:33
    arkolesz
    Poziom 26  

Nie patrzylem co jest w zalaczniku kolegi pidar (bo nie chcialo mi sie punktow tracic) ale zapewne instrukcja obslugi jednego z programow z linka, ktory Ci podalem. Sciagnij, poczytaj, naprawiaj...

0
  • Pomocny post
    #10 04 Lut 2011 19:59
    pidar
    Spec od pamięci masowych

arkolesz napisał:
    Nie patrzylem co jest w zalaczniku kolegi pidar (bo nie chcialo mi sie punktow tracic)

Specjalnie dla Ciebie TŁUMACZENIE!
    Teraz myślę, że Kolega zmobilizuje się i popatrzy jakiego programu użył autor tematu i wskaże mu właściwy!?

0
  • #11 04 Lut 2011 20:15
    arkolesz
    Poziom 26  

Teoretycznie, kazdy ze wskazanych przeze mnie jest wlasciwy. Praktycznie trzeba samemu sprawdzic ktora wersja zadziala poprawnie. Przy 4 wersjach szukania nie bedzie az tak wiele...
    (nie wiem czy o taka odpowiedz chodzilo Ci w ostatniej zlosliwosci)

0
  • #12 04 Lut 2011 20:59
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Powtarzam pytanie z podkreśleniem tego, co powinno zostać natychmiast "wyłapane":

pidar napisał:
    Kolega zmobilizuje się i popatrzy jakiego programu użył autor tematu i wskaże mu właściwy!?

arkolesz napisał:
    Teoretycznie...
    (nie wiem czy o taka odpowiedz chodzilo Ci w ostatniej zlosliwosci)

Praktycznie to nie złośliwość, tylko próba zwrócenia Tobie uwagi na pisanie w temacie i sensem podpowiedzi. Mam jeszcze nadzieję, że Kolega poczyta dokładnie to co już dwa razy z uporem maniaka staram się Tobie przedstawić i także autorowi tego tematu.

0
  • #13 04 Lut 2011 21:18
    arkolesz
    Poziom 26  

Na serio nie rozumiem o co Ci chodzi - jakie pisanie w temacie i z sensem?
    Autor opisal problem, Ty zamiesciles poradnik naprawy pena opartego o chip SM324. Ja, pomny doswiadczen z naprawa innych penow opartych na roznych chipach i problemow z rozpoznaniem ich przez rozne wersje tego samego programu, podalem linka do 4 wersji programu opisanego w instrukcji. Zle to podlinkowalem (Ty, swoja droga, edytujac swojego posta tez zle to zrobiles) wiec wyjasnilem, jak znalezc te programy.
    Jaki wobec tego widzisz problem w moich wypowiedziach? Nie podalem konkretnej wersji programu ktorej autor ma uzyc? O to chodzi? Nie podalem bo (jak juz wczesniej pisalem) rozne wersje tego samego programu dzialaja z roznymi modelami penow. Ot cala filozofia.

P.S.
    Zdecyduj sie - jestem "Ty" czy "Kolega"..?

P.P.S.
    I zeby byla jasnosc - nie ja tu sie czepiam. Chcialem jedynie, na podstawie swoich doswiadczen, pomoc. Bez epatowania swa fachowoscia, bez enigmatycznych wypowiedzi...

0
  • #14 04 Lut 2011 22:06
    pidar
    Spec od pamięci masowych

promator napisał:
    Co mam robickto by mnie mogl pokierowac krok po kroku?

arkolesz napisał:
    podalem linka do 4 wersji programu opisanego w instrukcji.
    P.S.
    Zdecyduj sie - jestem "Ty" czy "Kolega"..?

Kolega nie widzi, czy nie chce teraz tego zauważyć!?
    I to wystarczy!
    Na kolejne "zaczepki" z Twojej strony nie odpowiadam!

0
  • #15 04 Lut 2011 22:45
    promator
    Poziom 9  

dołaczam obrazek z usbdeview

0
  • #16 04 Lut 2011 22:49
    arkolesz
    Poziom 26  

Dodales VID i PID wedlug instrukcji ze strony ktora podal pidar?

0
  • #17 04 Lut 2011 22:56
    promator
    Poziom 9  

tak wpisalem i wyskoczylo mi

a podlaczylem tego pena pod UBUNTU bo mialem chwilowa mozliwosc i taki komunikat mi wyskoczyl

0
  • #18 05 Lut 2011 00:54
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Podaję "na tacy" program, który należało uruchomić po moich wskazówkach:
    Test SM32x I0414 v 1.17.55
    Radzę jeszcze przed użyciem tego softu sprawdzić czy uda się zerowanie tego pena, ale to już wykonaj na innym komputerze robiąc to w programie: HDD Low Level Format Tool.
    A tu BOOTICE - dobry program do pracy z penami (formatowanie i także zerowanie).

0
  • #19 06 Lut 2011 12:34
    promator
    Poziom 9  

pidar niestety w zadnym z tych programow dO formatowania nie widac mojego pena, a probowalem na osobnym komputerze. :(
    Dziwne ale jakos caly uklad z gumy mi łątwo wyszedl i jest jakis klejacy.

program Test SM32x I0414 v 1.17.55 tez nie widzi. Robilem jak arkolesz podpowiadal.

nie wiem czy to w czyms pomoga te dane.

Na czarnej kosci pisze: SAMSUNG 846, K9HCG08UIM, PCB0

0
  • #20 07 Lut 2011 18:48
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Postaraj się ustalić co robiłeś od:
    do teraz z tym penem?
    Czy wprowadzałeś jakieś ustawienia w programach dla kontrolerów SMI?

Podaj dokładnie co pisze na drugim układzie.
    Opisz dokładniej z której strony klei się płytka - najlepiej daj dobre zdjęcia (widok z dwóch stron).

Pena już nie podłączaj!!!

0
  • #21 08 Lut 2011 21:51
    promator
    Poziom 9  

Scriny ktorych nie dolaczylem :(

Co do klejenia płyty to jakby ten klej w gumie co trzymal płyte głowna.
    Klejenie bylo przez ten klej obie strony byly takie.
    Ale ten problem z penem mysle ze nie przez to bo jak wycciagnalem pena i wyskl0czylo spozniony zapis i od tego momentu jest taka "lipa"
    Co do zdjec to nie dam rady zrobic z braku aparatu :/

Po tej stronie co jest foto:
    Jeszcze na samym dole na czarnej kosci jest: YCJ277KI
    A po drugiej stronie jest: YCJBK2R3
    Bardzo ciezko odczytac :/
    Na metalowej blaszcze obok czarnej kosci: 12 000, KTS 201a

Na metalowym złaczu usb : 09066002-0
    po drugiej stronie metalowego zlacza: FMB92011- jest tu mala czarna plyta rowniez ale tam jest tak drobno ze nie jestem wstanie dczytac.

Co do tego jak robilismy to:
    odpalilem to SMIInfUpdate wpisalem vid i pid mojego pena i dalem Mass Storage Driver. Pozniej wlozylem pena pobral sterowniki i dpaliem Test_SM32x_I0414_v1.17.55 i nie bylo mojego pendriva widocznego.
    Moze to wiecej cos wam podpowie. Jak zle robilielm to prosze mnie poprawic :) Mam nadzieje ze da sie go jakos uratowac bede bardzo wdzieczny .

0
  • Pomocny post
    #22 08 Lut 2011 23:16
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Chodziło mi o to, żeby ustalić dokładny model kontrolera odczytując co jest napisane bezpośrednio z układu (czy to nie jest przypadkiem SMI324QF?). Pisałem Ci na pw, że zdalnie nie da się takiego czegoś przeprowadzić, bo obawiałem się, że trzeba by się było posłużyć przy ożywieniu pena odpowiednim zwarciem nóg (29-30 - w instrukcji, którą zamieściłem wspomniano o tym i także przedstawiono dla jakiego kontrolera zastosowano ustawienia, podano też jaki faktycznie tam się znajdował).

Co mogę zaproponować jeszcze?
    Pozostaje wyczyścić rejestr:
    W USBDeview (w zakładce opcje 6 pierwszych pozycji zaznaczone) usuń stare sterowniki nieużywanych urządzeń łącznie z tymi penem, które były podłączane poprzez USB i wykonaj restart.
    Po restarcie użyj RegScanner i usuń zbędne wpisy z rejestru systemu - w wyszukiwanie wpis :>usbstor< i usuń te wpisy, które odnoszą się do tego pena oraz innych urządzeń co były wcześniej podłączane do USB.
    Podłącz ponownie tego pena i sprawdź jak jest teraz wykrywany (Przedstaw "Właściwości" z USBDeview).
    Spróbuj też sprawdzić czy zostanie wykryty w programie SMI Mass Production Tool (SM32x_G1219).

0
  • #23 09 Lut 2011 23:22
    promator
    Poziom 9  

probowalem sie wpatrzec i na 99% pisze SMI324QF i odczytalem rowniez TAIWAN sa tam jeszcze jakies cyferki ale nie dam rady je odczytac, moze to w czyms pomoze.
    Wykonalem rowniez te instrukcje ktore mi podales:

Co do SMI Mass Production Tool (SM32x_G1219). to nadal nie wykrywa :/

0
  • Pomocny post
    #24 10 Lut 2011 23:36
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Nie wiem co tym sądzić - pen wykrywany przez system, a nie wykrywany przez program z dołączonej instrukcji?
    Czy teraz ten pen się zachowuje tak samo jak opisałeś w pierwszym poście?

Program BOOTICE powinien go wykryć (zobacz w nim "Parts Manage")?
    Napisz spod jakiego systemu to robisz (zalecane WindowsXP SP3 z uprawnieniami administratora). Czy dołączasz pena do portów USB tych z płyty głównej i jaki to jest kontroler USB (VIA lub Intel)?
    I jeszcze (pod linuxem) bootowalne CD: Parted Magic, wykorzystaj do sprawdzenia cz zostanie poprawnie wykryty i będzie można na niego wejść (spróbuj zlikwidować partycję na tym penie, użyj Gparted).

0
  • #25 12 Lut 2011 21:21
    promator
    Poziom 9  

pidar wiec tak BOOTICE nadal nie wykrywa. Ale odpalilem bootowalny Knoppix i usunalem partycje a pozniej stworzylem jako ntfs. Moglem na niego wejsc i kopiowac jakby bylnormalny. ale po zeskanowaniu programem do odzysku danych pokazal mi jakie sa pliki i odzyskalem kilka plikow (nie zalezy mi na danych jak wczesnie wspomnialem) tylko pojawil sie nadal ten problem jak poprzednio czyli niemozna nic na penie zrobic. brak sciezki itp
    Znowu musialem wejsc na bootowalny linux i od nowa usuwac patycje. Wiec w 100% nie jest dobrze, wiec co jeszzce jest nie tak ?

0
  • #26 13 Lut 2011 00:50
    pidar
    Spec od pamięci masowych

promator napisał:
    Znowu musialem wejsc na bootowalny linux i od nowa usuwac patycje. Wiec w 100% nie jest dobrze, wiec co jeszzce jest nie tak ?

Spróbuj go wyzerować (dd if=/dev/zero of=/dev/sdb) i utworzyć od nowa partycję (teraz FAT32) - sprawdzenie dokonaj na innym komputerze, gdzie jeszcze nie był podłączany ten pen.

0
  • #27 19 Lut 2011 14:29
    promator
    Poziom 9  

probowalem tak jak pisales i formatowanie nie daje sie zakonczyc obserwowalem diode dlugo pracuje rowno w pewnym momencie jest zatrzymnie mrugania i dalej proga takie przerwanie. Nie wiem jak dlugo to powinno trwac ??? pale czekalem około 30 minut i brak rezultatu. Dołaczam plik "Untitled"
    Nie wiem jak sprawdzic tego pendrive czy ma jakies bledy? Sad
    Prosze o odpowiedz

0
  • #28 21 Mar 2011 02:11
    danielo30
    Poziom 2  

Przyłączam do tematu .Mój pen EMTEC 8GB
    Device Name: ++Masowe urządzenie magazynujące USB(USB 2.0 Flash Disk USB Device)
    PnP Device ID: VID = 090C PID = 1000
    Serial Number: AA04012700038922
    Device Type: Standard USB device - USB2.0 Full-Speed (USB1.1)
    Chip Part-Number: SM321~SM325
    Menadzer urządzeń widzi ten pendrive,lecz system nie widzi wcale tego urządzenia.Nie wiem od czego zacząć żeby go do konca nie uśpić proszę o pomoc.

Dodano po 2 [godziny] 24 [minuty]:

Po wielkich mękach naprawiłem pendriva ,otóż jak widzi go menadzer urządzeń lecz system nie , to znaczy że nie ma on partycji założonej , gdy z programu Chip Genius wszystkie dane wyczutuje jak wyżej napisałem trzeba sformatować programem Hard Disk Low Level Format Tool.U mnie po kilku godzinach sformatowało go,potem założyłem tym programem Paragon Partition Manager partycje w opcjach create partition na NTFS.System zaczął widzieć już tego pendrive ,lecz ten pendrive zachowywał się jak dysk twardy był bardzo wolny przy kopiowaniu i przenoszeniu.Postanowiłem go sformatować HPUSBDisk.Wtedy ożył całkowicie.Uważam za temat zamknięty

0