Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ardo flo 168l problem z wirowaniem

robbo_73 02 Lut 2011 19:14 1579 8
  • #1 02 Lut 2011 19:14
    robbo_73
    Poziom 8  

witam.ostatnio wymieniałem łożyska w tej pralce.po złożeniu niby wszystko ok.programator ustawiony na wirowanie wyświetlacz pokazuje 12 min.zaczyna wypuszczać wodę i wirować.na wyświetlaczu czas schodzi do 10 lub 9 minut i tak już zostaje.mierzyłem czas i pralka cały czas powoli mieliła 17 min.szlag mnie trafił.zresetowałem program załączyłem najkrótsze pranie(38min)i czekałem.cykl prania przeszedł do zera,ale....bez wirowania.co dalej robić?czy to już programator do wymiany czy da się go jeszce uratować?

0 8
  • #2 02 Lut 2011 19:20
    karol5608
    Poziom 28  

Sprawdź ręką czy bęben obraca się swobodnie. Może pralka widzi źle rozłożone pranie i będzie mielić w jedną i drugą stronę bez wirowania.

0
  • #3 02 Lut 2011 21:40
    robbo_73
    Poziom 8  

ok.dzięki.jeszcze inaczej.na pusto wszystko ok.bez wkładu ladnie wiruje,ale tylko wrzucić cokolwiek i zaczynają się schody.teraz pytanie jak ominącć źle rozłożone pranie?

0
  • #4 03 Lut 2011 08:59
    karol5608
    Poziom 28  

Czy jest dobrze rozłożone pranie (wyważone) elektronika wykrywa mierząc prąd pobierany przez silnik. Jeśli będą za duże skoki prądu to nie będzie wirować. Jak wyglądało uszkodzenie łożysk? Może silnik jest uszkodzony?

0
  • #5 03 Lut 2011 09:19
    robbo_73
    Poziom 8  

w pralce tej występują 2 łożyska.nie pamiętam symboli,ale większe występuje od wewnątrz a mniejsze na zewnątrz.pralka najpierw huczała podczas prania i wirowania,a później wyła jak syrena strażacka.do samej wymiany łożysk nie było problemu z praniem i wirowaniem mimo iż bęben miał straszne luzy na łożyskach.tak jak pisałem wcześniej na pusto nie ma problemu z wirowaniem,ale jak już coś jest w bębnie to się zaczynają schody.czy można jakoś oszukać elektronikę?

0
  • #6 03 Lut 2011 14:09
    karol5608
    Poziom 28  

Elektroniki nie oszukasz. Włącz pranie i obserwuj silnik czy nie widać nic niepokojącego. Można jeszcze sprawdzić długość szczotek.

0
  • #7 03 Lut 2011 20:26
    robbo_73
    Poziom 8  

silnik ok.szczotki mają ok 2 cm długości.dzisiaj program prania przeszedł cały wraz z wirowaniem.później samo wirowanie.cud?pralka ma 8 kg wsadu.nie była pełna.spróbuję jeszcze przy pełnym wsadzie.a jak się to wszystko ma do wyważenia bębna czy też jego obudowy?strasznie nim buja podczas wyższych obrotów.poskładałem tak jak było ale może powinienem sprężyny i amortyzatory trochę przesunąć,bo jest taka możliwosć.

0
  • #8 03 Lut 2011 23:53
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz spróbować przetrzeć miękkim pumeksem komutator silnika na obrotach , dla bezpieczeństwa zdejmij pasek.

0
  • #9 04 Lut 2011 20:19
    robbo_73
    Poziom 8  

dzięki za podpowiedzi.na razie pralka działa bez zarzutu.nie będę na razie nic robił.zobaczymy za parę dni.jeszcze raz dzięki.

0