Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piekarnik do zabudowy whirlpool AKP 241/05 sam się włącza

02 Lut 2011 19:24 10649 7
  • Poziom 2  
    witam mam nowy piekarnik pod zabudowę Whirlpool AKP 241/05 mam problem ponieważ gdy kończę pieczenie wyłączam go a po ok 10 minutach on sam się włącza i chodzi ok 20 min i nie mogę go wyłączyć po tym czasie dopiero sam się wyłączy i tak za każdym razem.proszę o pomoc bo w instrukcji nic nie piszą.
  • Poziom 23  
    Może masz na myśli, że piekarnik się chłodzi ??

W nowych piekarnikach jest dodatkowy wentylator który chłodzi obudowę i wywiewa ciepłe powietrze nad drzwiczkami.

U mnie piekarnik i mikrofala schładza obudowę przez około 15min.

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dzięki za informację,być może w ten sposób się chłodzi ale gdy otwieram drzwiczki to jest tam gorące powietrze.Nie znam się na tym do tej pory miałam stary piekarnik który już swoje wysłużył.Dobrze że nie zgłosiłam tego do serwisu.wielkie dzięki
  • Poziom 23  
    Tzn zgłosić zawsze można, na pewno na początek zadadzą pytania i szybko orientują się w temacie.

Różnica z starym, a nowym jest bardzo duża.

Po skończeniu pieczenia, Twój piekarnik będzie jeszcze chłodził obudowę piekarnika, czyli nad drzwiczkami będzie powiew ciepłego powietrza. Będzie to trwało z 15/20minut. Potem się automatycznie wyłączy.
    Po otwarciu nadal będzie w nim gorąco, ale już dużo chłodniej, ponieważ wentylator chłodzący się nie włącza.

Na pewno trzeba przyzwyczaić się do nowych wypieków, różnica jest ... ale pozytywna.

Powodzenia w użytkowaniu :)
  • Poziom 2  
    Dzięki bardzo za pomoc,będę musiała się przyzwyczaić.W końcu trzeba iść z postępem.

Pozdrawiam...
  • Poziom 2  
    Witam,

Nie będę zakładać nowego postu. Mam również piekarnik Whirlpool tylko model AKP 407/IX. Problem mam taki. Na początku było tak. Siedzę sobie w pokoju i nagle dźwięk piekarnika, minęła chwila i znowu. Przy czym przy każdym dźwięku zegar na wyświetlaczu zaczynał migać. (Teraz już tak się nie dzieje) Największy jednak problem jest podczas pieczenia. Po pewnym czasie podczas pracy sam się wyłącza i czasami trzeba go włączyć a czasami się sam załącza. Czasami potrafi tak włączyć się i wyłączyć kilka razy w ciągu 1 minuty. Nie znalazłem jakieś zależności, potrafi się wyłączyć pod czas grzania jak i pod czas "nie grzania". Po wyłączeniu, pracuje normalnie przez jeszcze 15 minut do schłodzenia.

Mam wrażenie że po mimo "nie grzania" podczas pracy temperatura dalej rośnie, ale nie zauważyłem aby piekarnik był bardziej gorący niż zwykle.
  • Poziom 12  
    Podepnę się z podobną kwestią - może się komuś przyda.

U mnie piekarnik Whirlpool (AKZ287/IX) po ok 10 latach użytkowania także zaczął się samoczynnie włączać/wyłączać. Wyglądało na w miarę losowe - czasem włączał się samoczynnie gdy był zimny (raz na miesiąc/dwa), czasem wielokrotnie szybko wyłączał/włączał się podczas rozgrzewania.

Objaw został usunięty poprzez zidentyfikowanie i usunięcie zimnego lutu na płycie sterującej piekarnika przy pinie podpięcia kabla RX/TX (biały) do sterownika płyty ceramicznej. Mam wrażenie, że na skutek niepewnego połączenia, generowane są tam losowo, może na skutek wahnięć napięć zasilających czy temperatury, sygnały rozpoznawane przez logikę piekarnika jako polecenie włączenia/wyłączenia.

Nieco to dziwne, ale istotnie, po odłączeniu płyty ceramicznej objaw ustępował. Początkowo podejrzewałem, że to coś w samym sterowniku płyty ceramicznej, jednak tam przyczyny nie znalazłem. Przelutowanie zaś tego pinu na płycie sterownika piekarnika pomogło na ok. dwa lata - po tym czasie problem się powtórzył (musiało być jakieś mikropęknięcie lutu bo nie dało rady go dojrzeć) i na wszelki wypadek dodałem dodatkowy kabelek pomijający miejsce montażu pinu - idzie od blaszki pinu do przedłużenia ścieżki, z którą pin się styka, ale z 4 cm od pinu. Od miesiąca jest spokój.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam mam takie pytanie czy podczas chłodzenia piekarnik grzeje normalnie czy rozłącza się aż nie schłodzi się do odpowiedniej temperatury.