Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filtr oleju do hydrauliki

02 Lut 2011 20:39 12234 13
  • Poziom 18  
    W ciągniku marki sam mam zrobioną hydraulikę : pompa hydrauliczna od T-25, rozdzielacz (ten co jest oryginalnie przykręcany do mostu w c-330 tylko u mnie jest dorobiona gruba blacha a do niej przyspawane króćce do węży) i siłownik od trzydziestki i do tego zbiornik 6 litrowy oleju .Brakuje filtru oleju a, chcę zalać nowym olejem hydraulicznym i mam pytanie gdzie ten filtr wstawić czy na zasilaniu pompy hyd. czy na powrocie oleju do zbiornika (jak jest zrobione najprawdopodobniej w t-25) ,oraz jakiego filtru do tego użyć.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Zdecydowanie filtr polecam zainstalować na "ssaniu". A co do samego filtra to każdy który przeznaczony jest do hydrauliki.
  • Poziom 21  
    Może być taki sam filtr wkręcany jak do silnika - najlepiej na ssaniu . U mnie w podnośniku Rak z silnikiem C330 na zbiorniczku oleju hydraulicznego tak jest zamontowane i spisuje się bardzo dobrze .
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Trudno doradzić jednoznacznie. Ale warto wiedzieć, ze mamy filtry zgrubne i dokładne. Filtr dokładny charakteryzuje sie przeważnie znacżącymi oporami przepływu. I z tego powodu nie zaleca się montowania na ssaniu. Zatkanie takiego filtra doprowadzi do pracy instalacji prawie na sucho.
    Filtr oleju silnikowego jest z grupy dokładnych. Niezbyt skomplikowane układy hydrauliczne do jakich zaliczam instalację podnośnika ciągnikowego charakteryzuje stosowanie filtra zgrubnego (siatkowego). Zakłada się wówczas, że możliwość przedostawania się zanieczyszczeń z zewnątrz jest niewielka (żadna) a drobne zanieczyszczenia powstałe przy pracy osiądą w zbiorniku.
    Czyli, że radziłbym zastosowanie filtra siatkowego (o odpowiednim oczku) na smoku pompy. Dobrze byłoby, gdyby wysokość zasysania była niewielka lub jak to jest w systemach wspomagania układu kierowniczego pompa była zalewana.
  • Poziom 18  
    U mnie zbiornik oleju jest około 20 cm wyżej od pompy więc olej samoczynnie zaleje pompę . Co do filtra oleju ,będzie mały problem zastosować filtr na ssaniu gdyż mam mało miejsca koło węża ,ale spróbuje go gdzieś wcisnąć. Może być takiego typu:
    Proszę o jakieś propozycje.
  • Poziom 22  
    Wystarczy taki jak do instalacji Co założyć na powrocie, proponuję także zamontować magnes przy sitku lub w zbiorniku.
  • Poziom 10  
    Ja w swojej instalacji hydraulicznej w ciągniku sam zamontowałem na wyjściu z zbiornika oleju hydraulicznego zwykły filtr kątowy do instalacji gazowej ( taki jak każdy ma w domu np. przed junkersem, piecem gazowym). Filtr do gazu jest lepszy niż ten do instalacji wodnej ponieważ ma mniejsze oczka w sitku.

Jak narazie nie ma żadnego problemu, filtr ogólnodostępny, tani, prosty w założeniu i eksploatacji.
  • Poziom 18  
    Dorobiłem korek spustowy z magnesem neodymowym do zbiornika oleju. Ale się męczyłem żeby później wypłukać wióry które naleciały do zbiornika podczas wiercenia ale się udało , nie macie pojęcie ile tam syfu było. Kupiłem wkład filtru oleju do hydrauliki c 330 za całe 9 złotych i planuje go dać na wejściu do pompy ,tylko muszę wykonać na niego obudowę ,tylko z której strony jest wejście a z której wyjście ?
  • Poziom 39  
    Czyżby na rysunku był filtr od hydrauliki w C 330? Ale zasadą jest, że ssanie do wewnątrz konstrukcji. Teoretycznie zgromadzone na zewnątrz zanieczyszczenia mają np odpadać lub być usuwane. Ze środka filtra nic nie dałoby się usunąć.
  • Poziom 34  
    Proponuję montaż filtru na powrocie oleju do zbiornika. Możesz zamontować filtr, który proponujesz na ssaniu i dodatkowo filtr dokładny na powrocie. Wiele układów hydrauliki jest właśnie tak skonstruowanych. Montaż dokładnego filtru oleju zwiększa trwałość elementów układu hydraulicznego. Na zdjęciu widoczne jest jak to rozwiązałem w wykonanej przeze mnie łuparce do drewna. Możesz zastosować mniejszy filtr, bo Twoja pompa ma mniejszą wydajność.
    Filtr zamontowany jest na powrocie oleju do zbiornika.
  • Poziom 18  
    Widziałem tą fajną konstrukcje łuparki , na razie jednak zrobię ten zgrubny filtr który jest do c 330 .Teraz kombinuje jakie by zastosować wspomaganie do hamulców ,Na razie hamulce są zrobione na pompie hamulcowej od uaza.
  • Poziom 11  
    A od jakiego sprzętu jest podstawa tego filtra w łuparce i o jakiej wydajności jest pompa?bo filtr to jakiś sporawy jest
  • Poziom 18  
    Wszystko złożone do kupy .Pierwsze testy co do szczelności układu wypadły dobrze ,muszę tylko poodkręcać węże hydrauliczne mocniej bo delikatnie podcieka na ich łączeniu.