Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken P150N Chassis:418A Powinien posiadać OSD ?

02 Lut 2011 22:00 957 4
  • Poziom 9  
    Miałem uszkodzony tranzystor w wysokim napięciu S2055AF w wyniku luzów na kondensatorze 9100pF/1,6KV. Telewizor stał nieużywany dość długo. Teraz działa prawie prawidłowo tzn. Nie mogę zapamiętać programów w żaden sposób z przycisków z przodu. Uszkodzona była bateria 2v wymieniłem ją ale nie przyniosło to żadnych efektów. Moim zdaniem ten TV powinien mieć jakieś OSD i nawet coś na dole ekranu widać tylko to OSD nie ma synchronizacji widać same kreseczki. Miał ktoś podobny problem? Lub wie czy ten tv ma OSD ? Ten model jest bez teletekstu. Procki to TA8659CN i TMP47C634N-2691
  • Moderator
    Ten Tv ma OSD. Sygnały OSD wychodzą z p.22, 23 i 24 procesora, sprawdź oscyloskopem, powinny być widoczne te zmiany. Jeżeli tak to spróbuj dostroić oscylator OSD (15625Hz) cewką LR03 (p.28 i 29 procesora). Procesor -TMP47C634N.
  • Poziom 9  
    Dzięki za Błyskawiczna odpowiedz! zmiany na oscyloskopie są widoczne pokręciłem nim troszkę i w pewnym momencie "kreski" od OSD są bardziej widoczne ale nadaj i brak ten oscylator jest cały zielony od tej uszkodzonej baterii możliwe że coś w nim ugniło pytanie gdzie taki dorwać :(
  • Moderator
    Zanim zaczniesz wymieniać, sprawdź jeszcze impulsy HD na pin 26 i VD na 27. Może, choćby profilaktycznie zasialcz doprowadź do kultury.
  • Poziom 9  
    W przetwornicy elektrolity powymieniałem wszystkie po wtórnej stronie wyciągałem i mierzyłem wszystkie i były ok może lepiej któregoś wymienić czasem mam problem by włączyć go jak np teraz świeci tylko czerwona leda i nic, po czasie jak postoi ruszy wysokie mam pełne 5 V w tej chwili na procku

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Przyczynę braku możliwości włączenia zlokalizowałem, OSD dalej brak :(

Dodano po 9 [minuty]:

Skąd można by wziąć taką cewkę ?