Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C1 jak wyjąć radio z kokpitu zamontowane trwale?

mrojol 02 Lut 2011 22:03 3320 11
  • #1 02 Lut 2011 22:03
    mrojol
    Poziom 13  

Samochód małżonki - "cytrynka" C1 - radio odtwarzacz clarion zamontowany był trwale , został zakupiony z autem w salonie (nie radio fabryczne do C1 ale clarion 1 din fabrycznie przez serwis zamontowany) - nie trzyma go półkieszeń mocująca ale jest gdzieś przykręcone wewnątrz kokpitu. Jak dostać się, rozebrać kokpit? Zdjęcie gałki nadmuchu, potem śrubki pod nią nie załatwia sprawy bo część kokpitu w okolicy radia jest "trzymana" przez radio. Proszę o pomoc -może ktoś dysponuje zdjęciami, pdf'ami itp instrukcjami demontażu.

• #2 02 Lut 2011 22:26
    766630
    Usunięty  
  • #3 03 Lut 2011 19:29
    mrojol
    Poziom 13  

georgesgr napisał:
    Witam,
    Po wyjęciu gałki i śrubki, zdejmujesz wszystko, cala ramkę razem z radiem i odblokowujesz zatrzaski od tylu. Ramka jest na zatrzaskach.
    Pozdrawiam, Georges

Nie tak prosto - to wiem. Otóż radio jest ZAMOCOWANE do środka/tyłu kokpitu więc nie zdejmę... Jak dobrać się do komory z radiem inaczej?

• #6 15 Lut 2011 16:29
    mrojol
    Poziom 13  

georgesgr napisał:
    Witam,
    Nie zagladalem tu dosc dlugo, wiec odpowiez spozniona.
    Zdejmujesz galke 2, wtret 3 i wyciagasz calosc ramki 1 razem z radiem. Zatrzaski ramki sa w miejscach oznaczonych (a).
    https://obrazki.elektroda.pl/8418364200_1297719544.jpg

Pozdrawiam, Georges

Dwa posty wyżej pisałem, że radio jest ZAMOCOWANE do środka (tył radia przykręcony do środka), nie odchodzi po zdjeciu gałki, wykręceniu wkręta, wypięciu elementu górnego kokpitu z zatrzasków... Chodzi mi o informację jak bardziej zdemontować części kokpitu

Dodano po 18 [sekundy]:

DKAG napisał:
    Na tej stronie Link masz fotki jak tego dokonać.

Jak wyżej....

• Pomocny post
    #7 15 Lut 2011 16:44
    Witold5
    Poziom 29  

Wniosek z tego, że radio jest przykręcone od tyłu. Na środku tylnego penelu radia jest śrubka albo otwór M6. Przy takiej pomocy zabezpiecza się radio przed kradzieżą a jednocześnie podaje się stałą masę na radio. Czyli musisz uzbroić dłoń w klucz 10 i rękę włożyć od spodu pod pulpit aż sięgniesz tej nakrętki.

• #8 15 Lut 2011 16:52
    mrojol
    Poziom 13  

Witold5 napisał:
    Wniosek z tego, że radio jest przykręcone od tyłu. Na środku tylnego penelu radia jest śrubka albo otwór M6. Przy takiej pomocy zabezpiecza się radio przed kradzieżą a jednocześnie podaje się stałą masę na radio. Czyli musisz uzbroić dłoń w klucz 10 i rękę włożyć od spodu pod pulpit aż sięgniesz tej nakrętki.
    OK. Tylko problem, że od spodu nie mam dostępu. ZERO. Podejrzewam więc, że radio było zamontowane z jakimś zdjętym elementem kokpitu. Ale nie tym nad nim.Więc jak się do tego dobrać...

• #9 15 Lut 2011 16:58
    Witold5
    Poziom 29  

Połóż się w aucie plecami na podłodze z lampom w ręce i szukaj dojścia.

• #10 15 Lut 2011 17:03
    mrojol
    Poziom 13  

Witold5 napisał:
    Połóż się w aucie plecami na podłodze z lampom w ręce i szukaj dojścia.
    Dzięki :) 187 cm w c1 pod fotelem pasażera. Ale wszelkie pomysły są pomocne :). Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #11 15 Lut 2011 17:06
    Witold5
    Poziom 29  

Ja mam inne auto (Peugeot) ale u mnie po zdemontowaniu prawej półki jest piękne dojście do tyłu radia i nie tylko. Poza tym odsuń fotel max do tyłu.

• #12 15 Lut 2011 17:08
    mrojol
    Poziom 13  

Witold5 napisał:
    Ja mam inne auto (Peugeot) ale u mnie po zdemontowaniu prawej półki jest piękne dojście do tyłu radia i nie tylko.
    No to w końcu konkret :) Dzięki. Idę dłubać do garażu. Jak to nic nie da - jadę do ASO gdzie auto było zakupione (będzie kieszeń bolało...).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo