Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu

02 Lut 2011 22:18 2003 15
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam możliwość nabycia takiego sprzętu sztuk 2.
    Może to jakież znane dzieło jeśli nie to co o tym sądzicie?
    Do GDN'a nie zaglądałem. 15" była podobno przewijana.
    GDS 300mm z podwójną membraną
    Reszta jak na zdjęciu. Wymiary:
    wys 840
    szer 600
    głęb 400

Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu

Po podłączeniu do Gran'a 30W (nie mam nic mocniejszego:cry:)
    Ładnie to gra:|
    Przez otwór udało mi się zrobić fotkę zwrotnicy
    Czekam z niecierpliwością na uwagi. Czy cena 300PLN za sztukę to jest do zaakceptowania?
    Pozdr....
  • Poziom 43  
    Sądzę że to jakieś DIY na przypadkowych głośnikach i uniwersalnych zwrotnicach. Ja bym nie ryzykował, chyba że kupno dla samych części choć moim zdaniem nie opłacalne. Tor wysokotonowy na piezakach. Szkoda pieniędzy. Twór pseudoestradowy.
  • Poziom 21  
    To nie jest DIY...
    Moja informacja jest bardzo mało rzeczowa ale...

Kiedyś przeglądając na elektrodzie temat "wasz sprzęt na imprezki" natknąłem się na Pana który używał podobnych kolumn.

https://obrazki.elektroda.pl/9515029000_1294943116.jpg

Prawda że podobne? Myślę jednak że nie kupiłbym takiej kolumny za 300zł.
  • Poziom 15  
    Dzięki za info, jak ktoś coś jeszcze doda będę wdzięczny.
    Jutro zobaczę jakie są głośniki.
  • Poziom 21  
    A nie masz możliwości odsłuchać tych kolumn na czymś mocniejszym? Wiemy już że konstrukcja ta znalazła poparcie, ponieważ podobną ma człowiek w linku powyżej.

Kolumna wygląda na mocną a rozmiary głośników są dość spore. Tylko czy jesteś pewien że GDN to 18", czy to nie jest czasami 15" a GDS 12"??

Same głośniki, dobrze byłoby gdyby wiadoma była firma i cała reszta informacji.

Te przetworniki piezoelektryczne to też na niekorzyść, Drivery oferują dużo lepsze brzmienie.

Myślę jednak że gdybyś zdobył więcej informacji o tej kolumnie, wtedy moglibyśmy bardziej rozważyć kupno ich za 300zł sztuka.
  • Poziom 15  
    Mówisz i masz! Rozpracowanie tematu przyda się zapewne dla innych forumowiczów, bo tak zaprawdę nie znalazłem podobnej konstrukcji w necie.
    Przy okazji można by się pokusić o "przyklejony" dział gdzie były by fotki popularnych głośników 15"-18"
    Ta paczka z linku powyżej to trochę mniejsza nie wiem czy właśnie nie na 12"
    Dla porównania postawiłem piecyk (44cm szerokości) i widać wyraźnie większe gabaryty.
    Z głośnika nie wiele dało sie odczytać: Professioinal Audio Produkct 8om

Góra faktycznie ćwierka słabo na tych gwizdkach i tu pytanie przy okazji. Jaki polecacie driver?
    Jutro może pojadę (na razie mam jedną sztukę druga jeszcze nie dotarła) do sklepu, gdzie może uda się odsłuchać i porównać.
    30W piecyk gdzie w zasilaczu siedzą 4kon po 1000 to nie sprawdzanie.

Płyta przednia grubość 20mm. Kolejne pytanie, czy ta wytłumiająca wykładzina to nie za cienka
    Co do ceny to może utarguje na 250/szt. Gorzej, że nie ma do czego porównać w necie.
    Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu
    Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu
  • Poziom 15  
    Ponawiam prośbę o rozpoznanie głośnika. Na drugim głośniku jest trochę mniej zniszczona naklejka. Czy ktoś da radę odczytać napis???

Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu
  • Poziom 21  
    130W / Professional Audio Product / Professional series / Impedance 8 Ohm /

Firma "McCulley" (?) - to jakiś pisarz chyba tzn jego nazwisko.

lub

Firma "mcculloch" (?) - ale Ci produkują sprzęt ogrodowy typu pilarki spalinowe itd

Macufey, macurey?? Napis bardzo niewidoczny.
  • Poziom 17  
    Albo mam problemy ze wzrokiem, albo tam jest napisane McCauley ;)
    A z doświadczenia mogę powiedzieć że firma niczego sobie.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    misiekan854 napisał:
    Albo mam problemy ze wzrokiem, albo tam jest napisane McCauley ;)

Bardzo prawdopodobne, firma rzeczywiście istnieje. Patrząc na stan etykiet na głośnikach muszą być już wiekowe ;D Nie wydawało mi się że tam jest Mc tylko Mac, ale różnie to ze wzrokiem i wyobraźnią bywa;D

Proszę bardzo drogi kolego, masz jako takie porównanie głośników tej firmy:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic237849.html
  • Poziom 15  
    Dzięki klikam pomógł.
    Zabrałem jedną do sklepu, gdzie była salka odsłuchowa. Człowiek stwierdził, że ładnie to gra zwłaszcza bas ma zacny.
    Niestety jak się przyłoży wzmocnienia zaczyna strzelać niski głośnik. Podobno żle wklejona cewka lub oderwana?? W domu przy naciskaniu membrany słychać ocieranie.
    W tej sytuacji emocje opadły i chyba nie ma sensu kupowanie za taką kwotę paczki w której praktycznie to obudowa i ewentualnie głośnik średni jest tylko dobry.
    Jakie jest Wasze zdanie, czy regeneracja ma sens? Drivery można dokupić nie problem co z głośnikiem niskim? Czy są ludzie, którzy dobrze regenerują takie głośniki?
  • Poziom 21  
    No nie wiem. Skoro przetworniki zastosowane w kolumnach są dobrej jakości a kolumna gra dobrze to myślę że są warte swojej ceny. Jeśli utargujesz to za około 550zł będziesz miał kolumny które na pewno biją na głowę te Omnitronic, Hollywoody itp. Stx oferuję Ci w cenie ok 250-300zł tylko kolumny PA-400, sądząc po budowie tych kolumn które możesz nabyć po zmianie piezoelektryków na Driver możesz zyskać na brzmieniu i kto wie, może nawet przebiją PA-600 z oferty STX-a. Ale tutaj trzeba się porządnie zastanowić, w końcu o zwrotnicy nic nie wiemy, ile zestawów głośnikowych typowo estradowych w życiu odsłuchałeś? Sprawdź czy taki głośnik jest dostępny, z regeneracją trzeba dobrze poszukać, są ludzie którzy przykładają się do tego bardzo mocno.
  • Poziom 15  
    Ok postaram się potargować. Jurto wóz - przewóz.
  • Poziom 21  
    Ale zorientuj się jak jest z głośnikami tej firmy! Czy da się zdobyć tanio podobne i czy w ogóle dostępne są jakieś godne zakłady renowacji głośników w pobliżu, a może jakiś kolega z elektrody pomoże w tym.
  • Poziom 15  
    Widzisz odnoszę wrażenie (może mylne), że ktoś wymienił magnes dorobił aluminiową tuleję i wstawił inny magnes. Jeśli to jakaś rzeźba, to nie wiem czy ktokolwiek będzie takiego kundla chciał naprawić ???
    Kosze aluminiowe takie same w tych głośnikach!
    Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu Jakie to kolumny - prośba w rozpoznaniu
  • Poziom 15  
    Zrezygnowałem z zakupu za dużo trzeba by dołożyć, żeby to zagrało jak trzeba.
    Dzięki za pomoc zamykam temat.