Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento 700 98r Aisan.

02 Lut 2011 23:00 3235 2
  • Poziom 14  
    Witam.

Opisze po krótce historie mojego jakże ukochanego auta..

Pół roku temu auto było u mechanika, zleciłem mu wyczyszczenie gażnika ponieważ auto stało 2 lata w garażu(auto po dziadku, który nie mógł prowadzić). Mechanik wymienił wtedy gażnik, wszystkie wężyki i inne takie tam rzeczy. Wtedy wiedziałem już ze w baku jest tyle syfu ze szok..(niebieskie coś, przypominające gumę), chciałem wymienić bak, ale mechanik powiedział żebym tym sie nie martwił tylko co jakiś czas wymieniał filtr paliwa. Głupi sie na to zgodziłem... Pewnego dnia jadąc na dyskotekę auto w czasie jazdy tak jakby przerywało.. miałem 80km na liczniku, i takie nagle zwolnienie, kilka razy poprzerywało i dalej jechałem. Spowrotem już było gorzej.. Auto stanęło, nie reagowało na gaz, wogóle nic ale trzymało bardzo niskie obroty. Wkurzony, wychodze z auta, patrze na filtr i zlapalem sie za glowe.. Zmuszony sytuacja podloczylem razem wezyki juz bez filtra.Auto paliło bez problemu. Dojechałem do domu, na drugi dzien jadac do miasta po filtr i inne rzeczy przerywanie powtorzylo sie.. kupilem wszystko, wrocilem do domu i nic. Auto padlo.. nie odpala, wogole nic. To co moglem zrobic w wlasnym zakresie to zrobilem:

Czyli:
    -wyczysczenie baku(nazbieralo się okolo litra tego syfu w sloiku).
    -dokładne oględziny weżyków podciśnienia(2 są lekko popękane).
    -zalozenie filtru paliwa.
    -wyczyszczenie pompki paliwa, i zarazem wymiana membrany.
    -wymiana kabli WN.

Niewiem co dalej robić.. wiem ze gażnik może posiadać w sobie dużo syfu, lecz poczytałem trochę i piszą ze ten gażnik zniesie wszystko, jego wada jest elektronika i te podciśnienia, wiec auto powinno zapalić..

Proszę o rady.
  • Poziom 18  
    A z baku pewnie dalej syf płatami odpada. Ponownie sprawdzić zanieczyszczenie w filtrze, ewentualnie wymienić jeśli nie bak. Gaźnik zniesie wszystko co za herezje. Układ paliwowy cały wyczyść łącznie z gaźnikiem i wtedy napisz. Logicznie pomyśleć chwilkę skoro po wymontowaniu filtra paliwa wszystko było jakiś czas dobrze to co widzisz za problem ?. Zalecenie Wyżej.