Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chyba jestem szpiegowana moje wątpliwości

03 Lut 2011 00:38 953 2
  • Poziom 1  
    Witam :)
    Na początku muszę powiedzieć, że nie znam się dobrze na komputerach, więc proszę podejść do dalszego czytania z dużą dozą wyrozumiałości.

Mieszkam na stancji z "koleżanką", mamy router bezprzewodowy. Koleżanki facet studiuje informatykę. A ja mam wrażenie, że w jakiś sposób szpiegują moją aktywność na komputerze. To, co piszę, to, na jakie wchodzę stronki.

Skanowałam dysk avastem, nie mam trojanów.

Mogli mieć dostęp do mojego komputera, żeby coś zainstalować, bo często mnie nie ma na stancji. Mam dostęp do komputera chroniony hasłem, no ale co to dla informatyka takie haslo...? (Wiem, że potrafi je rozszyfrować, kiedyś się chwalił... Nie że moje konkretnie, tylko że w ogóle ;)).

Więc: w jaki sposób mogę wykryć, czy coś faktycznie się dzieje i jak się dalej przed tym chronić?
  • Poziom 39  
    Najlepiej wyprowadzić się :|
    Niestety nie mając odpowiedniej wiedzy będziesz miała trudności ze sprawdzeniem tego .
    Ja zainstalowałbym np. ukrytą kamerę i sprawdziłbym , czy ktoś dotyka mojego komputera . Zaszyfrowałbym dysk z systemem . Używałbym systemu na CD-ROM lub pendrivie - tzw LiveCD lub LiveUSB .