Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlock sl3 mx key długi czas

lukasz.el 22 Lut 2011 09:35 36772 210
    bigitch
    Poziom 12  
    tak masz racje ale sam liczac do 10000-cy twoje szczescie bedzie mniejsze niz 10 osob razem policzy do 1000-ca w 10 razy krotszym czasie w najgorszym wypadku, glownie chodzilo mi o skrocenie czasu a nie wierze ze te 10 telefonow bedzie sie robic 10 dni luib nawet wiecej niz polowe tego czasu. ja juz od piatku 18-tego robie jeden i mam dopiero 40% i zapowiada sie ze bede go robil jeszcze pare dni . i rozumiem ze to tak jak totolotek ale im wiecej wyslesz losow tym wieksze szanse..
    komame
    Poziom 11  
    Zgadzam się z kolegą Bigitch'em. W MX-Key'u można przecież porobić słowniki i np. jeśli będzie grupa 10 osób, to każdy dostaje konkretne salty do przeliczenia. Pierwsza osoba przelicza salty od 1 do 1000, druga od 1001 do 2000, trzecia od 2001 do 3000 itd. Dzięki temu maksymalny czas oczekiwania dla jednej osoby to 1/10 czasu całkowitego, czyli np. 1d i 5h. To już jest całkiem znośne, po drugie jeśli np. właściwy salt, przy którym nastąpi obliczenie kodu jest np. w numerze 7200, to licząc przy dziesięciu osobach, właściwie każda z nich przeliczy tylko 200 saltów, bo 7-ma osoba z grupy zacznie od 7001, więc te 200 saltów szybko przeliczy i poinformuje innych, że mogą przerwać dalsze liczenie i można kolejny telefon do kolejki przeliczania wrzucić. Oczywiście kwestia dogadania się jakby to mądrze podzielić, żeby nie było strat dla tych którzy mają mniej klientów i większość by przeliczali tylko innym. Ale na te rozliczenia też mam pewien pomysł.
    Pytanie czy ktoś w ogóle byłby zainteresowanym wejściem w taką grupę? Na początek mogą być 3-4 osoby.
    Zegarion
    Poziom 17  
    A po co inwestować w aktywacje albo logi które do mx kosztują prawie 200 jak za 240 masz fenixa i robisz to za free masz nawet serwer za free napisany.Do tego odpalasz aplikacje z sl3 wyjmujesz klucz ona chodzi wkładasz do drugiego i to samo więc nie potrzeba ci 10 kluczy, a do tego możesz korzystać normalnie z tego kluczyka.
    Tak samo w cyclone tylko tu jest większa inwestycja ale za to log2code niezabezpieczony wcale...
    Co do przeliczeń klastrowych to ma to sens sam to robie na 2 kompach i na kod najczęściej czekam od 2 do 6 h ale mam 2 5870 i 2 5970 na drugim do tego swoje własne gui pod igshgpu .
    2 sprawa to taka, że przez kradzież Mx-a nie będzie wydany update do ighsgpu/sl3, który z jedna karta 5870 liczy 100% w 6h, wszystko na znanym blogu.
    Kupujcie logi i wspomagajcie projekty rumuńskich braci a w ogóle rynek padnie ... Co do dzielenia się w grupy, niezły pomysł ale co niektórzy już go realizują dawno.
    bigitch
    Poziom 12  
    aktywacja kosztuje 60 zl , a temat skierowany jest juz do osb ktore posiadaja klucz mx lub cyclone fenix logi z tych programow mozna latwo konwertowac miedzy soba , idea jest taka zeby nie kupowac drogich komputerow i kart graficznych a miec to samo co inni z drozszym sprzetem . w podobnym czasie , rowniez temat jest do osob ktore nie sa w zadnych grupach i szkoda mi wydawac kilka tysiecy na karty graficzne a maja na stanie juz przykladowo jedna hd5850 lub 5870 ,
    Zegarion
    Poziom 17  
    bigitch napisał:
    aktywacja kosztuje 60 zl , a temat skierowany jest juz do osb ktore posiadaja klucz mx lub cyclone fenix logi z tych programow mozna latwo konwertowac miedzy soba , idea jest taka zeby nie kupowac drogich komputerow i kart graficznych a miec to samo co inni z drozszym sprzetem . w podobnym czasie , rowniez temat jest do osob ktore nie sa w zadnych grupach i szkoda mi wydawac kilka tysiecy na karty graficzne a maja na stanie juz przykladowo jedna hd5850 lub 5870 ,

Ile by nie kosztowała to i tak za drogo , a logi konwertuje się łatwo miedzy wszystkimi urządzeniami ..., a moje przesłanie jest takie żeby nie wspierać Rumuńskich xxxxxxx .Twój pomysł jest dobry ale koordynacja tego pomysłu będzie ciężka, życzę nie mniej jednak sukcesów .
    Pozdr.
    bigitch
    Poziom 12  
    zwracam wszystkim honor , mxkey to faktycznie pajace, liczyl mi kody 10 dni i 11godzin i nie wyliczyl, malo tego program karwosa log2code wyliczyl w jedna noc ale nie zgadza mi sie plik cod probowalem go wkleic do mxkey i wyliczyl bledne kody, malo tego podstawilem ten sam salt do pliku salt.dic zaznaczylem use dictionary i poprostu w momencie liczenia tego wlasnie salt skubaniec zatrzymal sie na chwile i poprostu pominal ten wlasnie salt.. masakra
    Pikolini
    Poziom 19  
    Witam!
    Mam pytanie z innej beczki.
    Jakiś czas temu ukazała się strona radzieckiego programisty, który przedstawia gotowy sposób na łamanie haseł rar lub zip podobną metodą co SL3.
    Jego metoda działa tak, że każda karta grafiki ATI HD lub NVidia CUDA będąca na pokładzie liczy metodą BF.
    Moje pytanie brzmi: Czy ktoś ma na swojej płycie głównej kombinacje kart NVidia x2 lub Nvidia i ATI ?
    Czy taki zestaw jest obsługiwany przez MxKey?

Pytam, bo są płyty główne, które pozwalają zainstalować nawet 4 karty E-PCI.

Są ludzie, którzy potrafią przeliczyć nawet 2 telefony dziennie, podejrzewam, że to może być taki właśnie sposób, tylko nie jestem pewien czy na MXKey, czy na kilku maszynach - tak jak piszecie w poprzednich postach.
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Macie problem z madelami 6303ci, 6700c...? Przez MX key nie moge zczytać, Fenix tak samo wywala błędy. Soft też nie idzie.
    wiśniowy18
    Poziom 33  
    Pikolini napisał:
    Witam!
    Jakiś czas temu ukazała się strona radzieckiego programisty, który przedstawia gotowy sposób na łamanie haseł rar lub zip podobną metodą co SL3.
    Jego metoda działa tak, że każda karta grafiki ATI HD lub NVidia CUDA będąca na pokładzie liczy metodą BF.
    Moje pytanie brzmi: Czy ktoś ma na swojej płycie głównej kombinacje kart NVidia x2 lub Nvidia i ATI ?

Są ludzie, którzy potrafią przeliczyć nawet 2 telefony dziennie, podejrzewam, że to może być taki właśnie sposób, tylko nie jestem pewien czy na MXKey, czy na kilku maszynach - tak jak piszecie w poprzednich postach.

Nie wiem czy soft mxkeya potrafi wykorzystac więcej niż 2 karty :D ale jak ktoś potrafi programować to może zrobić tak że jeden komputer z 2 kartami liczy np. salty od 1 - 2500, drugi od 2501 - 5000 itp :D z tego co wiem serwer GT działa własnie na takiej zasadzie że jest to podzielone na klastry.
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    wiśniowy18 napisał:
    Pikolini napisał:
    Witam!

Nie wiem czy soft mxkeya potrafi wykorzystac więcej niż 2 karty :D ale jak ktoś potrafi programować to może zrobić tak że jeden komputer z 2 kartami liczy np. salty od 1 - 2500, drugi od 2501 - 5000 itp :D z tego co wiem serwer GT działa własnie na takiej zasadzie że jest to podzielone na klastry.

A tam odrazu programować, opcją będzie niebawem dostepna w Fenixie z podziałem pracy na kilka komputerów.

PS: Nie tylko MT Box dzieli prace na wszystkie komputery, każdy team tak robi bo jest to bardziej wydajniejsze majac kilka/kilkanaście komputerów.

Simlock sl3 mx key długi czas

Pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

lukasz.el napisał:
    Macie problem z madelami 6303ci, 6700c...? Przez MX key nie moge zczytać, Fenix tak samo wywala błędy. Soft też nie idzie.

Tutaj już powstaje problem z hardwarem JAFa i UFSa w 80% przypadków trik z beta testowymi loaderami działa, czasami zdarza się że niestety nie chcę załapać i dopóki nie skończymy box'a z hardwarem który będzie obsługiwał inne napięcia które występuja w nowych modelach Noki trzeba będzie się przemęczyć. Można również że tak powiem na chama próbowac zczytac telefon kilka razy aż za którymś razem zaskoczy.

A tutaj log z unlocka telefonu Nokia 6700 :

Software version: 1.0.5
    Detected card sn: xxxxxxxxxxxx
    Card version: 00.08
    Life counter: 98,94%
    Fenix Reader SW version: 0.0.2
    Connection interface is set to USB now.
    Connecting to JAF FLASHER INTERFACE #1 (SN: ODJAF000)
    Firmware version: 01.B4
    Connected to JAF interface.
    Connection interface is set to JAF now.
    Job's finished successfully!
    Checking connection...
    Powering on the phone
    Reading phone info
    Product type: RM-470
    MCU SW Version:
    V 07.90
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    PPM Version:
    V 07.90
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    BOR
    Content Pack Version:
    Content: b_pl_chrome
    ORANGE PL
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    Imei: xxxxxxxxxxxxxxxx
    Product code: 0585870
    Simlock status:
    Profile bits: 8000000000000002
    Config key: 2600300000000000
    Fbus codes typed: 0
    Key codes typed: 0
    Block 1:
    Lock 1: CLOSED(IMSI); TYPE: 5; DATA: 26 00 3F

Looking for flash files
    No flash files found for selected product
    Checking connection...
    Writing code: #pw+050327443639502+7+#
    Code accepted
    Checking connection...
    Reading phone info
    Product type: RM-470
    MCU SW Version:
    V 07.90
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    PPM Version:
    V 07.90
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    BOR
    Content Pack Version:
    Content: b_pl_chrome
    ORANGE PL
    10-07-09
    RM-470
    (c) Nokia
    Imei: xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Product code: 0585870
    Simlock status:
    Profile bits: 8000000000000002
    Config key: 2600300000000000
    Fbus codes typed: 0
    Key codes typed: 0
    Block 1:
    Lock 1: OPEN(IMSI); TYPE: 5; DATA: 26 00 3F

Looking for flash files
    No flash files found for selected product

Pozdrawiam.
    wiśniowy18
    Poziom 33  
    No i bardzo fajnie, napisz jak to jeszcze będzie rozwiązane technicznie czy komputery połączone mają być przez sieć LAN czy jakoś inaczej to się będzie odbywać :D dajcie to szybko przynajmniej będzie to jakiś kop w dupsko dla meliniarzy z asteli którzy próbują wypromować swój kluczyk KK :D

Dodano po 1 [minuty]:

Domyślam się że będzie trzeba ręcznie przepinać klucz i zaznaczać part 1, part 2, part 3 na każdym z komputerów :D
    goodmaster
    Poziom 23  
    Witam, czy żeby sczytać log programem BB5 Sl3 j.a.f unlocker by logs v1.00b by Dejan Kaljevic '10, moge to zrobic via USB czy musze wpisanc fbusa?

Dodano po 32 [sekundy]:

W ogóle żeby sczytać logi fenixem to chyba nie musze wpinac fbusa tylko po usb leci, tak?
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda
    goodmaster napisał:
    Witam, czy żeby sczytać log programem BB5 Sl3 j.a.f unlocker by logs v1.00b by Dejan Kaljevic '10, moge to zrobic via USB czy musze wpisanc fbusa?

Kolego prosze cie najpierw przytaczasz linki z anglojezycznych forow a teraz o takie cos sie pytasz.

Wszystko robisz Fbusem i program dejana potrzebuje tylko i wylacznie Jafa, ufs nie jest obslugiwany.
    Pocinas
    Poziom 17  
    Witam. Czy dobrze rozumiem że na dzień dzis 15.04.2011 liczenie jednego SL3 kodu po BF na 2 osobnych kompach na raz to jedynie FENIX KEY..?.. Ile kosztuje ta dodatkowa aktywacja na to do Fenixa ..?

A z Karwosem to jak to jest ten LOG2code ( o co w tym choidzi i co to za usługa do jakiego boxa/dongla) Płatna..?

Ja licze kod na Mxkeyu ale jak muwicie idzie bo idzie i lipnie.... Mozna to przyspieszyc jakoś..?

A co z tą komendą -cpudontcare

Mam AMD Phewnom 4 Rdzeniowego....
    komaros22
    Poziom 12  
    witam. Mam prośbe do forumowiczów liczących sl3. chcę zakupic kompa i nie wiem jakie karty grafiki wybrac. chciałem złożyc komputer na dwóch ati 5970 lub na dwóch ati 6990 i teraz pytanie - który będzie liczył szybciej i jakie to mogą byc maksymalne czasy bf. mt-box, mx-key, jaf i inne pod ręką. z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Jak KulanKendi ponowić liczenie jeśli zatrzymałem i wyłączyłem program?
    fischer8
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeszcze nie ma takiej możliwości, od początku trzeba zacząć.
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Robił ktoś 6303ci? Log sczytany fenixem. Mx key dwa razy przeszedł, raz z zaznaczoną opcją random i nic, nie znaleziono kodu. Kulankendi tak samo, dwa razy przeszło i komunikat nie znaleziono kodu. Na innych sczytanych logach fenixem z 6303ci było tak samo. Dziś wyszła aktualizacja fenixa, niby poprawiająca błąd sczytywania logów, ale teraz nie idzie wcale sczytać loga z tych telefonów.
    mobista
    Poziom 35  
    Kolego trafił Ci się telefon PASIMLOC_30 (20 cyfrowy kod - ATF ma detekcję tego zabezpieczenia, z tego co wiem Fenix też będzie niedługo miał).
    Albo spróbuj zczytać log Cyclone albo ATF i przelicz jeszcze raz.
    Kobra-GSM
    Poziom 13  
    Ja myślę że do SL3 to trzeba jakiś konkretniejszy zestaw składający się z kilku kart graficznych. Jedna to ledwo ciągnie. Kolega posiada zestaw2*hd5970 i 2*hd4990 i to można powiedzieć że nawet liczy.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Czy ma ktos problemy z liczeniem kodow za pomoca fenixa i sprzetem AMD 4 rdzenie, dwie karty HD5870 w crossfire? WIndows 7. LIczycie na 7 czy na XP ma to jakies znaczenie w stabilnosci lub dzialaniu programu do bruteforce?

Dodano po 3 [minuty]:

Mtbox zaczal zdzierac 5 kredytow za kazdy fon, do przeliczenia BF :-/ wczesniej bylo za darmo :(... Fenix szczytuje za free logi, sczytalem do X3, mam do E72 i do 2700. Zastanawiam sie czy przepuscic przez mxGEJA czy fenixa?
    mobista
    Poziom 35  
    goodmaster napisał:
    Czy ma ktos problemy z liczeniem kodow za pomoca fenixa i sprzetem AMD 4 rdzenie, dwie karty HD5870 w crossfire? WIndows 7. LIczycie na 7 czy na XP ma to jakies znaczenie w stabilnosci lub dzialaniu programu do bruteforce?

Dodano po 3 [minuty]:

Mtbox zaczal zdzierac 5 kredytow za kazdy fon, do przeliczenia BF :-/ wczesniej bylo za darmo :(... Fenix szczytuje za free logi, sczytalem do X3, mam do E72 i do 2700. Zastanawiam sie czy przepuscic przez mxGEJA czy fenixa?

LBF nie lubi procesorów AMD (ale będzie działał), WinXp nie jest obsługiwany. Czy MX-key czy Fenix - sprawdź, który program będzie w przypadku Twojego configu liczył szybciej.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Ok, podaj mi model plyty glownej z jakiej korzystasz i procesora? Wiem, ze mowiles ze masz jakis tanszy, chyba jakis model dual-core tak? Te starsze gigabyte sa stabilne i posiadaja crossfire ale juz ciezko je dostac niestety, bo nie chce inwestowac w i7 i plyte pod to bo w 1500 ledwo zamknalbym sie...
    mobista
    Poziom 35  
    Asus P7P55 LX P55 + Intel Pentium G6950 2,80 GHz 3MB cache.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Zamiast Twojego procesora nie jest lepiej kupić Intel Core i3-540 /3.06GHz, 4MB, LGA1156, BOX/ ?? Cena w zasadzie ta sama.

Dodano po 6 [minuty]:

Chce tylko, zeby to było stabilne... juz o wydajnosc sie tak nie martwie, bo i tak procesora nie bede meczyl w BF.
    Pikolini
    Poziom 19  
    Witam!
    Mam problem z innej beczki.
    Liczę SL3 na mxkey. Kilkakrotnie zdażyło się, że wywaliło mi liczenie (komunikat no supported graphic card - czy coś takiego).
    W takim przypadku uruchamiałem ponownie liczenie, wznawiało się i jest OK.
    Jednak okazało się, że wyparowały mi kredyty SL3.
    Za co właściwie są one pobierane. Dotychczas myślałem, że tylko za przeliczenie pliku *.cod na kod do telefonu.
    Z tego co widzę to za rozpoczęcie kalkulacji też chyba pobiera.
    Jak to jest...?
    goodmaster
    Poziom 23  
    Może mxKEY też wprowadził pobieranie kredytów za local BF, tak jak mtbox od niedawna pobiera 5 credits.. :/
    goodmaster
    Poziom 23  
    Jeżeli dysponujecie 4rdzeniowym procesorem to zaznaczacie opcje 'cpu don't care' zeby proces brute-force korzystal rowniez z procesora komputera --> CPU? Daje to cos poza tym, ze procesor dostaje w d*** ? Jakie macie czasy srednie na fenixie -> SPEED" xxxxxx MH/s ? Ja mam 3600 ale jak wlaczam opcje cpu don't care to zaczyna uzywac procesor w 51% oraz speed spada do 2500, po kilkunastu sekundach znowu 3600 i tak w kolko...

Na obecnych sterownikach nie dziala mi mx-key, fenix raczej dziala prawidlowo bo nie zglasza bledow ze nie wykrywa GPU tak jak mx-key...

Sterowniki to: calatyst te z forum gsmhosting czy cos takiego ;] dla fenix
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Mam problem ze sczytaniem logów 6303ci oraz 7230 mx keyem. Mam oczywiście mxboxa. Wyskakuje, że nie znaleziona Rap3Gv4_preldr.bin. Poza tym fenix nie sczytuje z tych telefonów logów. Kiedyś sczytywał ale źle, po aktualizacji nie sczytuje, lepiej to niż żeby sczytał źle. Jedynie co dobrze sczytuje to mt box. Kulankendi nie robi 5230, na 5 sztuk żadnej nie zrobił ( przynajmniej w trybie random tak jest, na linear nie patrzyłem). I tutaj mam pytanie, czy tylko ja mam takie problemy czy rzeczywiście się nie robi?