Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simlock sl3 mx key długi czas

lukasz.el 12 Maj 2011 12:54 36763 210
    Pikolini
    Poziom 19  
    Może przy pomocy statystyki tekstu w jakims edytorze policzyc znaki konca linii - ile ich jest - i juz bedzie wiadomo ile linijek, jak wroce z pracy wieczorem to pokombinuje.

<goodmaster> - mam tylko mxkeya z hti
    goodmaster
    Poziom 23  
    .dic to od dictionary ;) slownik :P
    Pikolini
    Poziom 19  
    Jak ten plik pierwszy raz zobaczyłem to tak mi sie skojarzylo.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Tak dokladnie edytorem tez np. word. Widze, ze bede musial tez odpalic mx-keya i zobaczyc jak on sobie poradzi z liczeniem, poki co mam 20% na fenixie i musze dokonczyc liczenie, zobaczymy... Nie wiedzialem ze na XP dziala poprawnie mxkey, u mnie nie chcial w ogole dzialac hehe
    Pikolini
    Poziom 19  
    Da sie.
    Tylko niemam przy sobie pliku.

Otwieramy w OpenOffice Witer plik. > Narzedzia > Policz slowa.
    Caly dokument - wyrazy to ilosc linijek w naszym slowniku.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Pikolini musisz sobie zapodac polaczenie zdalne z domem z pracy, ja mam wszedzie ustanowione polaczenia zdalne i zawsze z pracy sprawdzam co sie dzieje w domu ze sprzetem itp. ;)

Dodano po 1 [minuty]:

Czekaj moze mam instalke na win7 gdzies mx-geja to zaraz go znajde i skopiuje, napisz mi jeszcze raz jaki to dokladnie plik i gdzie ma byc ;] bo juz sie troche zmeczylem tym czytaniem hehe
    Pikolini
    Poziom 19  
    ten nowy interfejs HTI nie chce mi sie zainstalowac w HP.
    mam bluescrena przez sterownik czytnika smartcard (inny typ niz ten maly czytnik)
    Na win 7 smiga bez problemu tylko trzeba wlaczyc instalowanie niepodpisanych sterownikow (test mode)

Dodano po 1 [minuty]:

dysk:/mx....../data/sl3/*.dic
    goodmaster
    Poziom 23  
    Fuck, zastanawiam sie dlaczego to core speed spada mi do 1200 mhz z 1800 mhz, non stop sa takie wahania, i wtedy spada predkosc znajdowania kodu... nie wiem co moze byc przyczyna :/ Raczej samo wylaczenie aero itp nic nie da. Chyba ze ten fenix jest tak cholernie niestabilny.
    Pikolini
    Poziom 19  
    Wylacz aero i wszystkie programy.
    Wlacz program CCC Ati i wlacz recznie wentylatory na 90% zobacz czy bedzie to samo.
    ( w mojej karcie mam caly czas 1200 to nie spada :)
    goodmaster
    Poziom 23  
    Hehe ;p dobra tylko bedize strasznie glosno ;] ale ok przetesuje ;) aero wylaczylem zaraz powylaczam inne ugododnienia ;). Co do pliczku to wlasnie zdarlem zdalnie ze stacji ten pliczek zaraz go uploaduje.
    Pikolini
    Poziom 19  
    Wlacz sobie ustawienia wydajnosci > ustaw dla osiagniecia najlepszej wydajnosci.

Przez to falowanie mocy rdzenia bedziesz kilka godzin do tylu.

Dodano po 3 [minuty]:

By sie zgadzalo od 1 do 9999.

goodmaster
    Poziom 23  
    Gdzie sa te ustawienia wydajnosci ;p ?
    Pikolini
    Poziom 19  
    Panel sterowania> ustawienia wydajnosci > zaawansowane

(pisze z glowy, bo nie mam teraz kompa z win 7)
    goodmaster
    Poziom 23  
    Zauwazyleme ze przy pierwszej karcie do ktorej jest wpiety monitor, to wlasnie ona tak skacze, to taktowanie, druga dziala stabilnie dosyc, dziwne ;] musze to jakos na sztywno ustawic zeby full caly czas nawalaly, ta pierwsza cos spada jej % uzycia grafiki i to taktowanie leci w dol mocno.
    Pikolini
    Poziom 19  
    wiec pozostaje Ci zakupic grafike na pci - zwykle i do niej podpiac monitor.
    byly takie stare karty nvidia 16mb pamieci :)
    tylko aero nie wlaczaj na niej bo sie wskaznik myszy zatrzyma
    goodmaster
    Poziom 23  
    aaaaa o to CI chodzi ;p tak to jjuz dawno mam na maxa ustawione ;) to zwykly plan.

Dodano po 4 [minuty]:

Juz obczailem o co biega, ta pierwsza karta po prostu nie dziala jak nalezy ;p skacze taktowanie, obciazenie spada, uzywa jej 90% pozniej 10% i tak w kolko, druga pracuje stabilnie i caly czas jest uzycie 95% oraz taktowanie max. Masz jakis pomysl co jeszcze wlaczyc ;) ? Bo nic nowego sie nie dowiedzialem oprocz ywlaczenia aero ktore i tak mialem wylaczyc ;p
    Pikolini
    Poziom 19  
    Moze wie ktos jak sprawdzic ktory salt dal poprawny kod?
    Najlepiej pod MXkey.
    Potrzebne w celach statystycznych (porownanie: model, hash, salt)

Co do kart z falujacym core speed to czytalem gdziec ze pod chipsetem nforce sie rozne cuda dzialy.
    Gosc, ktory o tym pisal nie rozwiazal problemu tylko kupil plyte z prockiem intela i poszlo.
    goodmaster
    Poziom 23  
    Zrobiłem teraz tak jak mi doradziles na początku, ja mam wlasnie nowiutka plyte + i3 intela i smiga spoko, amd wywalilem wczoraj bo wlasnie sie cyrki działy.

Ustawilem teraz wiatrak na 90% i juz 3 minutki trzyma sie caly czas max obciazenie ;] ale kurde na pewno tam zaczal pięknie wyć wiatrak ;p moze w domu sie nie przestrasza ;]

Dodano po 5 [minuty]:

Juz jakies 10 minut i nic nie skacze ;] jest ok, ciekawe jak dlugo wiatraki pociągną na obciążeniu 90% przy jednej karcie....
    Full Gsm
    Poziom 23  
    Ati nie wspiera dobrze Xp i dla tego na XP wiecej jak jeden GPU nie ma prawa działać dobrze...
    Co do Fenixa to działa stabilnie na 4x5870 jak i 2x5970 i dużo szybciej od oclhashcat ... nie można odpalać pod żadnym pozorem CCC bo wtedy spadnie i bedzie juz tak nie stabilnie. Trzeba jak się chce zrezygnować z tego, poustawiać wszystko i zrobić restart albo używać MSI afterburner :).
    goodmaster
    Poziom 23  
    Full Gsm napisał:
    Ati nie wspiera dobrze Xp i dla tego na XP wiecej jak jeden GPU nie ma prawa działać dobrze...
    Co do Fenixa to działa stabilnie na 4x5870 jak i 2x5970 i dużo szybciej od oclhashcat ... nie można odpalać pod żadnym pozorem CCC bo wtedy spadnie i bedzie juz tak nie stabilnie. Trzeba jak się chce zrezygnować z tego, poustawiać wszystko i zrobić restart albo używać MSI afterburner :).

Ok, to poukladajmy to troche, czyli co mam zrobic zeby komputer korzystal caly czas z full mocy obydwu kart graficznych HD5870 i nie musial nawalac 90% wiatrakami. Nie bede stosowal CCC, poki co caly czas wylicza fenixem i dziala ok po zmianianie na 90% predkosci wentylatorow w przypadku 1wszej karty, bo druga dziala ok bez zmiany predkosci went.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze takie pytanie czy w FENIXie włączasz Cpu don't care zeby dodatkowo obciazalo procesor ?? Ja mam i3 z 4rdzeniami wiec moze cos skroci ten czas obliczen? Bo po wlaczeniu tego nic sie nie zmienia w tych speed: 3500 MH/s :)

Oto obrazek.

Dodano po 21 [minuty]:

Pikolini powiedz mi jeszcze ilu juz odblokowaliscie telefonow i jakie srednie czasy mieliscie przy wyliczaniu kodu dla danego fona?
    goodmaster
    Poziom 23  
    Liczyliście pobór prądu :) ? Średnio się to opłaca np. przy simlocku SL3 jak komus zrobisz za 80zł, to dajmy na to 3-4 dni liczenia ~kosztuje Cię za sam prąd jakieś 40zł przy zasilaczu 750W. I na czysto zostaje 40zl heh slaba kasa...

Dodano po 25 [sekundy]:

Chyba ze cos źle licze z prądem ;] ale cholernie drogo to wychodzi :)
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Naprawiłem błąd sczytywania tych logów z 6303ci, po prostu od nowa zainstalowałem mx key. Mam tylko problem ze sczytaniem n8-raz coś próbuje z nią robić mx key, raz jakby jej wcale nie widział. Mam także pytanie, jak sczytać x2 oraz c3? Do kolegi <Pocinas> mx key liczy na najnowszej aktualizacji...05. Usuń tą starą wersję ocl... Ściągnij tylko ...05 i kliknij na aplikacje z rozszeżeniem exe dla twojego systemu, i włącz liczenie. Zasilacz skoro jest 750W to nie pobiera przecież całego 750W. Średnio wychodzi ok. 20zł za prąd od jednego simlocka na moich 2x 5870.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    wiśniowy18
    Poziom 33  
    przemek341 napisał:
    Witam. Tak sobie czytam ten wątek i się zastanawiam o jakim słowniku mowa. Kożystam z fenixa (właśnie łamie pierwszego sima w życiu) i nie mam o tym zbytnio pojęcia, ale jakoś daję radę. Jak ktoś może wytłumaczyć mi proces łamania sima w SL3 byłbym wdzięczny. Działam na ATF + FBUS + Fenix.
    Kartę posiadam HD 6990 i BF pokazał mi czas na przeliczenia 3d 17h 21m.

Długi ten twój czas ja na 5970 i KK mam czas 3d 6h i kilkanaście minut (3560Mh/s) a na 6990 teoretycznie powinno być kilka godzin szybciej :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pocinas
    Poziom 17  
    przemek341 napisał:
    Właśnie... Nie wiem dla czego, ale moja karta idzie na 3430MH/s, pomijając fakt, że idzie na 2 procesorach graficznych :(

kolego jaka masz grafike. Firma itp.Ustawienie Tktowania ..? Standarddowe 830mhz..?.. powiedz mi taki wynik 34xx masz na Windowsie XP/Viscie czy Win7 i jakim systemie 32 czy 64 bit.. No i jakim progrmame liczysz.. MXKEY, FENIX..?
    Mój kolega co liczy ma tez 6990 Power Color i na Xp 32 bit ma maximum. 3100MH/s, ... Zastanawiam się skąd taka różnica
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pocinas
    Poziom 17  
    PRZEMEK341 AtI 6990 to model...Mi chodziło o MARKĘ/FIRMĘ ---> HIS.. ASUS, GIGABYTE.. itp? 880mhz to nie standard.. Standardem jest 830mhz chyba ze ma OC oryginalne zaprogramowane
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    lukasz.el
    Poziom 9  
    Do kolegi <przemek341>, mx key na 2x 5870 mam 34.., na KK - 35.., na Fenixe- 24.. to jest max. Włączone użycie procesora czy nie to nic u mnie nie daje.