Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista - Otwieranie CD-ROMu

Merc87 03 Lut 2011 03:22 1146 4
  • #1 03 Lut 2011 03:22
    Merc87
    Poziom 8  

Witam,
    jest pewna rzecz która mnie gryzie...
    mam w w pasku szybkiego uruchamiania skróty do partycji min. do CDROMu też, czasami niechcący kliknie mi się właśnie cdrom i wysuwa się tacka proszą o załadowanie płyty... jest to troche irytujące, w XP pamiętam było tak ze po kliknięciu wyskakiwał komunikat brak nośnika i tacka nie wysuwała się... czy istnieje taka możliwość by to zmienić i zapobiec wysuwaniu się tacki?
    Przeszukałem wszystkie opcje na miare swojego doświadczenia, jeśli chodzi o rejestr to nie jestem w nim biegły i nie sprawdzałem... jeżeli ktoś jest mi wstanie pomóc prosze o odpowiedź. Każda wskazówka będzie cenna.
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 03 Lut 2011 03:30
    wlw_wl
    Poziom 38  

Tak dzieje się tylko dla wypalarek, jeśli nie ma w nich płyty.
    Żeby pozbyć się tego zachowania, wyłącz wbudowaną w system funkcję wypalania płyt. Nie uniemożliwi Ci to wypalania w normalny sposób (programem do wypalania innej firmy).

Cytat:
    1. Run gpedit.msc (Group Policy Editor) from Start Search.
    2. Expand Local Group Policy, then expand User Configuration, then expand Administrative Templates, and finally expand Windows Components.
    3. Select Windows Explorer.
    4. In the right pane, double click on Remove CD burning features.
    5. Select Enabled radio button to stop and disable all features in the Windows Explorer that allow users to use their CD writer to burn. Click OK when done.

Instrukcja znaleziona w google w pół minuty. Dlaczego od tego nie zacząłeś?

• #4 03 Lut 2011 03:52
    Merc87
    Poziom 8  

raczej nie zabierał bym się za szukanie odpowiedzi w języku angielskim, ale dzięki za pomoc, przetłumaczę sobie to :)

Dodano po 6 [minuty]:

zrobione, działa, wielkie dzięki :)

• Pomocny post
    #5 03 Lut 2011 03:57
    wlw_wl
    Poziom 38  

Cytat:
    1. Start -> Uruchom -> gpedit.msc
    2. Wybierz: Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> Składniki systemu Windows -> Eksplorator Windows
    3. W prawym oknie kliknij dwukrotnie "Usuń funkcje nagrywania dysków CD"
    4. Zaznacz "Włączone", nie będziesz miał funkcji wypalania z poziomu Eksploratora.
    5. Potwierdź "OK" i gotowe
    6. ???
    7. PROFIT

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME