Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z centralnym zamkiem audi a3 1.8 5v 97r

radzi16 03 Lut 2011 03:56 5957 3
  • #1 03 Lut 2011 03:56
    radzi16
    Poziom 8  

Mam taki problem. Jak kupilem swoje audi z centralnym było wszystko ok pozatym że czasami przy zamykaniu czy otwieraniu nie migały awaryjne. Pewnego dnia Centralny przestał odpowiadać na pilot bo normalnie działa. Znalazłem na necie sposób kodowania pilotów czyli : - jeden kluczyk do stacyjki i włączasz zapłon
    - drugi kluczyk do zamka drzwi (drzwi zamknięte nie zamknięte na zamek tylko zatrzaśnięte)
    - wkładasz kluczyk do zamka drzwi, wciskasz i trzymasz przycisk otwierania drzwi przekręcasz kluczyk w drzwiach (tak jak byś zamykał) w tym momencie powinny mignąć kierunkowskazy)
    - puszczasz przycisk wyciągasz kluczyk, i jak już wyciągniesz to od razu naciskasz jeszcze raz przycisk otwierania na kluczyku (jedno wciśnięcie programuje kanał pierwszy kluczyka)
    - wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i testujesz czy działa zaprogramowany kluczyk. Wszystko idzie tak jak napisane po wyjęciu kluczyka otwieram z pilota raz i dalej już nie reaguje ani na zamykanie ani otwieranie. Prubowałem tą samą metodą tylko guzikiem do zamykania ale nic nie reaguje. HELP

0 3
  • #2 03 Lut 2011 09:37
    szumrak
    Poziom 17  

Prawdopodobnie moduł komfortu do wymiany.

1
  • #3 19 Kwi 2011 19:27
    katchka
    Poziom 1  

Witam, mam podobny problem. Mam A3 97rok, jeden kluczyk z pilotem z tym ze pilot nie reaguje. Zamykam z kluczyka, na poczatku centralny dzialal przez jakis czas (auto mam od niedawna) teraz niestety kazde drzwi musze zamykac z osobna z tym ze nie moge zamknac bagaznika bo kluczyk ktory mam nie pasuje do zamka.. przy zamykaniu drzwi z klucza jest buczenie (bylo od poczatku) nie dziala tez przycisk zamykania ktory jest wewnatrz auta, do tego przy odpalaniu kluczyk nie wraca na pozycje wyjsciowa zostaje w pozycji rozrusznika, musze pamietac ze by cofac samemu, bo inaczej nie dzialaja kierunkowskazy. Jak rozwiazac ten problem, prosze o rade. Pozdrawiam

2
  • #4 12 Paź 2011 13:05
    radzi16
    Poziom 8  

w tej wersji nie mam modułu komfortu. Gdzieś wyczytałem że pompka ma oddzielne piny zamykania i otwierania zarówno zamkiem jak i pilotem. Może pin zamykania nie łączy.. ?

0