Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaryjne zasilanie pompy CO, 45W

Wesoly 03 Lut 2011 09:19 4905 4
  • #1 03 Lut 2011 09:19
    Wesoly
    Poziom 10  

Witam, wczoraj nie było u mnie prądu i myślałem że mi piec wybuchnie, pomyślałem że taką pompkę można podłączyć do jakiejś przetwornicy z allegro np 100W i całość do akumulatora, i tu nasuwa się pytanie ile to pochodzi na aku 62Ah. Czy jest sens inwestować w przetwornice 50zł?
    Drugie wyjście to generator prądotwórczy, ale jest zbyt drogi i kłopotliwy więc odpada.
    pozdrawiam.

0 4
  • #3 03 Lut 2011 09:50
    fadil
    Poziom 13  

Możesz sobie policzyć, jak długo będzie pracować pompa albo przetestować - podłącz do aku żarówkę refletorową od samochodu (jeżeli to akumulator 12V) i zmierz czas świecenia :D ;
    a tak do rzeczy:
    1. pompy zazwyczaj wymagają napięcia sinusoidalnego, nie wiem jaką przetwornicę chcesz kupić i jaką pompę masz zamontowaną, żebyś nie uszkodził silnika pompy napięciem prostokątnym :!:;
    2. w Twoim przypadku najlepszy byłby ups z wyjściem sinusoidalnym (napięcie wyjściowe ma kształt sinusoidy) z kontrolą napięcia baterii - żebyś nie musiał pilnować przed całkowitym rozładowaniem akumulatora
    3. agregat odpuściłbym - za drogo, zbyt kłopotliwe dla jednej pompki

pozdrawiam
    f.

0
  • #4 03 Lut 2011 09:57
    stomat
    Specjalista elektryk

A najlepiej doprowadzić instalację grzewczą do zgodności z przepisami i zdrowym rozsądkiem. Kilku takich śmiałków już wącha kwiatki od spodu. Polecam dział "systemy grzewcze".

0
  • #5 03 Lut 2011 10:00
    retrofood
    Moderator

Temat zamykam. Pkt 14 regulaminu forum.

0