Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja na Kartę porada

03 Lut 2011 10:20 3571 5
  • Poziom 2  
    Cześć, Kupiłem zestaw do odbioru TNK podłączyłem do anteny, ustawiłem na HotBird i działa bez problemu natomiast chciałem podłączyć do drugiego telewizora więc podłaczyłem drugi tuner do konwertera (ma cztery wyjścia) kupiłem moduł conax no i wszystkie programy z TVN, viva, mango działają elegancko natomiast tvp1, tvp2, tv polonia i kultura nie da się oglądać zakócenia cały obraz w kwadraty. Ten drugi tuner to SKY LINE DSR 6000 z CAM Slot wprowadzałem ręcznie ustwienia i cały czas nic się nie zmienia. proszę o poradę.
  • Computer Controls
  • Poziom 13  
    Spróbuj lekko przekręcić konwerter.
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Właśnie że przekręcałem konwerter i nic się nie zmieniło. Problem jest w tym że tuner pochodzący z zestawu TNK działa poprawnie natomiast zwykły tuner satelitarny z modułem Conax na programach TVP1, TVP2, TV Polonia ma duze zakłócenia.
  • Poziom 2  
    Jaka może być przyczyna że tylko na polaryzacji H są zakłócenia?
  • Poziom 39  
    arturro567 napisał:
    Jaka może być przyczyna że tylko na polaryzacji H są zakłócenia?

mogą być róże przyczyny.
    * nieprecyzyjne ustawienie anteny i skosu konwertera - trzeba ustawić antenę i skos dla najgorzej odbieranych kanałów; Na stronie TnK jest dość dobra instrukcja wykonania instalacji antenowej - czytałeś? Wskazane są orientacyjne ustawienia skosu polaryzacji dla różnych miejsc w Polsce.
    * jakiś problem z kablem antenowym bądź złączami w torze do Sky Lne;
    * uszkodzony konwerter - to sprawdzić można podmieniając miejscami odbiorniki;
    * niska czułość odbiornika wymagająca o wiele precyzyjniejszego ustawienia anteny i skosu konwertera, niż dla oryginalnego odbiornika TnK. Jeśli po podmianie odbiorników Sky Line będzie miał problemy w miejscu drugiego odbiornika - to to.

Tak czy inaczej - na początek należy zamienić odbiorniki miejscami i zobaczyć co z tego wyniknie.