Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reloop RSP-30 - jakie głośniki do nich wstawić

plsender 03 Lut 2011 11:02 2002 8
  • #1 03 Lut 2011 11:02
    plsender
    Poziom 8  

Witam,

Niedawno wpadły mi w ręce dwie paczki Reloop RSP-30 - praktycznie za cene drewna z jakiego są wykonane - gość chciał mieć więcej miejsca w garażu i się ich pozbył.

Później poczytałem recenzje z elektrody i się troche przestraszyłem, że trzeba będzie je jednak użyć na opał, ale podłączyłem i małe zaskoczenie - bas schodzi niżej niż w Zeusach, a do tego są głośniejsze - niestety jakość dźwięku przy cichym słuchaniu muzy jest jednak niższa niż w Zeusach.

Teraz myśle, żeby wstawić tam lepsze głośniki - znalazłem polecane 4 omowe STXy za 160 PLN(http://stx.pl/gdn-38-400-4-se.html) i nie wiem czy jest sens się w nie pakować. Są podejrzanie tanie, dlatego obawiam się że nie będą wcale lepsze. Ten STX - http://stx.pl/gdn-38-1000-8-se.html - wygląda już solidniej, ale 800 W mocy to chyba za dużo do pomieszczenia 45 metrow i musiałbym kupić znacznie mocniejszą końcówe - teraz mam Dapa P-1200, a ten głośnik ma 800W, więc dwa takie będą chciały 1600W na kanał?

0 8
  • Pomocny post
    #2 03 Lut 2011 23:13
    Johny B.
    Poziom 16  

A może Truvoxa 1525?

0
  • #3 04 Lut 2011 13:40
    plsender
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź - poczytałem trochę i naprawde wydają się być bardzo dobre i nie żrą kto wie ile energii.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Lut 2011 16:31
    zuoo
    Poziom 14  

GDN 38-400-4-SE się zupełnie nie nadaje bo to jest głośnik przewidziany do subwooferów!

Można zastosować GDN 38-1000-8-SE (sam na takie wymieniłem oryginalne głośniki z RSP-15). Z tym że ten model nie będzie już produkowany.

Możesz też zastosować wspomnianego Truvox'a albo B&C 15CL76.

A to że głośnik ma ileś tam wat to nie znaczy że wzmacniacz też musi mieć taką moc! Głośnik 800W można zasilić z wzmacniacza 1W bez problemu. Zgadzać się muszą tylko impedancje (czyli żeby nie podłączyć głośnika 4 ohm do wzmacniacza dla którego minimalna impedancja głośnika to 8 ohm. W drugą stronę może być).

0
  • Pomocny post
    #5 04 Lut 2011 17:49
    djmtey
    Poziom 17  

Może alphard PS-15 ? Najtańsza sensowna opcja, choć trochę średnicy może brakować.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Lut 2011 21:07
    Johny B.
    Poziom 16  

Drivery też polecam wymienić choćby na stx d800 i zwrotnice porządne też zrobić.

0
  • #7 07 Lut 2011 00:48
    plsender
    Poziom 8  

Dzięki wielki za wszystkie podpowiedzi. Chyba wezmę truvoxa, zwrotnica pójdzie na wymianę :) Drivery z tego co wiem były już zmieniane i nieźle sobie dają rade, więc nie będe ruszał :) Nawet mysłałem już, żeby kupić sobie LDMy właśnie z tymi Celestionami, ale nie przemawia do mnie ich wygląd. RSP-30 jednak cieszą oko :)

0
  • #8 07 Lut 2011 16:38
    Johny B.
    Poziom 16  

A drivery jakie siedzą obecnie?

0
  • #9 08 Lut 2011 01:13
    brzeczek
    Poziom 14  

WITAM co do wygladu to bym sie zastanowil nad konstrukcja tych reloopow wpadly mi w rece trumny na dwoch 15 i sadzac po calej budowie to montuja to gdzies w domu nad rzeka zawieszonym na 12 metrowych palach pijac juz 2 butelke ryzowki.ogolnie dla mnie tragedia kiepsko przyklejona tkanina wzmocnienia klejone na oko wytlumienie z ocieplacza ktory stosowany jest w kurtkach przypomina wate tunele bass-reflex wogole nie przyklejone przy konstrukcjach firmy ldm to pudelka na buty.jesli ktos sie bedzie upieral wstawie foty.wolal bym to sprzedac bo szkoda pchac w to dobre glosniki ktore i tak sadze ze w ty nie zagraja.POZDRAWIAM

0