Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Gazowy Ariston T2 23MI nagłe gaśnięcie czerwona dioda

espiker 03 Feb 2011 12:04 12675 4
 • #1
  espiker
  Level 1  
  Witam wszystkich
  Mam do was prośbę o doradzenie co może być przyczyną w takim działaniu pieca
  Piec Ariston T2 23MI typ b11 bs posiadam gdzieś od 3 lat.Od razu wspomnę że nieznam się za bardzo nasprawach odnośnie pieca,nie ta branża.
  Zacznę od początku,piec ten co roku był serwisowany a od tamtego roku gdzieś od października zaczęły się znim dziać dziwne rzeczy.
  Iskrownik próbował się zapalić i zachwalę piec gasł,zapalała się czerwona dioda. Serwisant wymienił kabelek jonizujący(ale niepamiętam czy to jest fachowa nazwa) i przez pewien czas było porządku gdzieś tak przez miesiąc. I znów ta sama sytuacja się powtarza,piec się próbuje zapalić i po chwili gaśnie zapala się czerwona dioda tak jak by się dławił.Gaz cały czas występuje,niebyło żadnych zaników w dostawach gazu.
  Serwisant stwierdził przez telefon że jest potrzebny do wymiany moduł(płyta główna) powiedział że koszt to będzie 800zł,to prawie 1/3 za jaką można kupić ten piec. Czytałem na forach że kilka lat temu jak osoby pisały w 2009roku że ta płyta kosztuje 300zł. Czy jest to możliwe żeby cena osiągnęła teraz aż 800zł. A wracając do pieca,dostrzegłem takie swoje spostrzeżenia,że jak na dworzu temperatura była poniżej zera stopni to od ostatniego wyłączenia piec pracował dobrze aż 13 dni,w tej chwili temperatura na dworzu jest powyżej zera i znów zaczynają się dziać problemy z piecem. Rura od pieca do komina to długość gdzieś z 2metrów,a sam komin gdzieś ma z 12 metrów wysokości. Żółta lampka od presostatu się nie włącza.
  Nie sądzę aby piec wyczuwał zmiany temperatury hehe Ale wydaje mi się że coś może być ztym związane. Jak myślicie co może być przyczyną działania tego pieca? Czy to na pewno będzie ta płyta główna,czy mogą być inne powody?
 • #2
  zybie
  Level 30  
  Wyczyść elektrodę jonizacyjną i ustaw ją żeby była ogrzewana największa powierzchnia
 • #3
  dziubek102
  Heating systems specialist
  Zdarzyło się kilka sztuk gdzie była konieczna wymiana płyty w tym akurat modelu. Natomiast ważniejsza jest regulacja mocy zapłonowej, minimalnej. Czyszczenie czy też ewentualna regulacja elektrody jonizacji.
 • #4
  polbes
  Level 1  
  Witam! Chciałem zapytać, czy i jak poradził sobie Pan z problemem gasnącego pieca. Mój piec się dokładnie tak samo zachowuje i ma takie same odległości. Pozdrawiam serdecznie!
 • #5
  silwinio
  Level 2  
  Witam.Miałem podobny kłopot w Moim Aristonie b11 bs.Wymieniłem płytę głowną czyli moduł sterowniczy,nie zrobiłem tego ja a zrobił to serwisant akredytowany przez firme ariston.Za płytkę zapłaciłem z robocizną łącznie 800 złoty-680+120.paskudna sprawa.4 dni byliśmy bez ciepłej wody i ogrzewania.Sam Piec dwufunkcyjny już od jakiegoś czasu zachowywał się dziwnie.Pompa wodna chodziła bardzo głośno,bardzo tarła i skrzypiała.Ale okazało się że sama pompa jest ok.Iskrownik chodził bez zarzutu.Niestety spaliło się coś na płytce jakiś tranzystor który nie uruchamiał ani pompy ani iskrownika.Godzinna praca serwisanta jeszcze ujdzie bo to 120 złoty.Ale gówniana plastikowa płytka 680.To skoplikowane urządzenia.No cóż nowy ariston z montażem kosztuje 2300-2500.Z dwojga złego lepiej zapłacić 800 złoty niż 2500.Co do zachowania pieca-cały czas pokazywała się czerowna lampka sygnalizująca brak zapłonu-co do przeczyszczania dysz elektrod itp serwisant to wyśmiał(rady z portalu które wyczytałem w związku z awarią pieca)Brak zapłonu+brak rozruchu pompy wszystko to sprawiło że piec zdechł.Niestety za brak wiedzy trzeba płacić i zatrudniać fachowy personel.