Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić rozdzielczość 1440x900 na moim komputerze?

03 Lut 2011 12:53 11859 5
  • Poziom 8  
    Witam,
    przeinstalowałem Windowsa i mam teraz problem z rozdzielczością. Mam monitor Emachines e19t5w. Macie pomysł co można zrobić? Próbowałem parę rzeczy które znalazłem na necie jednak jak na razie nic nie działa. Nie mam zainstalowanych sterowników monitora(nie mogę znaleźć). Windows XP i chciałbym ustawić rozdzielczość 1440x900 a nie jest dostepna we właściwościach

Karta graficzna NVidia GeForce 6100 nForce 405.
  • Poziom 43  
    Sprawdzałeś we właściwościach ekranu - zaawansowane - monitor - odznaczyć opcję "ukryj tryby..."?

PS.
    Jak monitor jest opisany przez system (własna nazwa, P&P itp)?
  • Poziom 35  
    Czy sterowniki do karty graficznej pobrane najnowsze ze strony producenta?
  • Poziom 12  
    W takim razie można jeszcze zainstalować sterownik do monitora. Powinien być w pudełku razem z monitorem. Co prawda rzadko, ale czasem tylko sterowniki napisane prze producenta pozwalają na wykorzystanie 100% możliwości fabrycznych sprzętu. Ja miałem taki przypadek z monitorem LG Flatron ez t710ph. Przy rozdzielczości 1024x768 sterownik plug&play z windowsa pozwalał na odświeżanie max 85Hz, a ten zainstalowany z płyty załączonej z monitorem pozwalał ustawić 100Hz.
  • Poziom 17  
    jak w/w czynności nie pomogą to otwórz panel nvidii/manage custom resolutions/ i ustaw ręcznie rozdzielność jaką sobie życzysz
  • Poziom 31  
    Ewidentny brak sterowników karty graficznej...