Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery

5Stan8 03 Feb 2011 13:06 2447 16
Telkom Telmor
    5Stan8
    Level 15  
    Router : TD-W8920G, z WiFi i modemem ADSL. Łącze to Orange 1M. Podlaczone do routera laptop i DVR po kablu i IP kamera po WiFi. Kiedy łączę się czy to z kamerą czy DVR-em z tego laptopa wszystko OK. Kiedy łączę się z zewnątrz (DynDNS) kamera ok natomiast DVR bardzo niski transfer i często wogóle się zatrzymuje. I kamera i DVR na routerze skonfigurowane podobnie, adres DynDNS też ten sam różne tylko porty - jakieś pomysły ? Dziękuję. Z routerem - konfigaracja - też łączę się bez problemu po DynDNS.
  • Telkom Telmor
    kafart
    Level 14  
    masz lacze 1mb ale pewnie w download w upload masz pewnie 256kbs co na kamere DVR to o wiele za malo na jakas plynnosc. Jedyne co mozesz zyskac to moze zalozyc priorytety na porty na ktorych dziala dvr
  • Telkom Telmor
    5Stan8
    Level 15  
    Poprosiłem Orange o 6M ale to potrwa. Ale problem nie w tym - kamera działa OK (no może poza płynnością) ale z DVR niby się łączę, loguję ale transfer malutki i przerywany. Wyświetla mi się tło i przyciski ale obraz już nie.
    5Stan8
    Level 15  
    Proszę o wyjaśnienie, ping DNS-a Tepsy - TTL=247
    ping Ip mojego routera - TTL=55. Co to oznacza ? Pinguję połączony do iPlusa.
    piterus99
    Level 43  
    TimeToLive - każdy host ma ustaloną wartość, przez jaką maksymalną ilość routerów może przejść pakiet nadany przez niego zanim wygaśnie - zapobiega to zapętleniu się pakietów i w konsekwencji zatkaniu sieci przez błędną konfigurację.
    Dla Ciebie w tym momencie nie ma to żadnego znaczenia.
    5Stan8
    Level 15  
    Może za bardzo skróciłem : DVR to w moim przypadku rejestrator z funkcją serwera.
    hermes-80
    Level 43  
    Teraz pytanie czy przekierowałeś wszystkie porty na routerze które rejestrator wymaga do poprawnej komunikacji z nim.
    A teraz rzucasz screeny z konfigu rejestratora oraz przekierowania portów na routerze.
    Pamiętaj, że precyzyjne wypowiedzi to podstawa:!:
    5Stan8
    Level 15  
    Port jest otwarty - w sumie łączę się z rejestratorem tylko właśnie transfer jest mały i porwany. Sprawdziłem Portscanerem
    hermes-80
    Level 43  
    Powtórzę ostatni raz:
    Quote:
    A teraz rzucasz screeny z konfigu rejestratora oraz przekierowania portów na routerze.
    Pamiętaj, że precyzyjne wypowiedzi to podstawa:!:
    5Stan8
    Level 15  
    Problem to iPlus ! Wcześniej próbowałem na mobilnym Orange Go ale w mojej okolicy mimo silnego sygnału prędkości marne. Włożyłem iPlus - sygnał słaby ale osiągane prędkości to nawet 1M. Przekonany że wcześniejsze niepowodzenia z dostępem z zewnątrz to wina Orange widząc przyzwoitą prędkość w iPlusie zasugerowałem się tym. Teraz sprawdziłem w miejskiej sieci WiFi. Prędkość ok 3 razy mniejsz niż iPlus ale wszystko śmiga ! iPlus coś blokuje ?
    hermes-80
    Level 43  
    To jak już nie chcesz podać konfigu to chociaż porządnie napisz model rejestratora by można było sobie PDF pobrać.
    hermes-80
    Level 43  
    Wrzucił byś manuala do tego DVR-a bo nie mogę namierzyć w sieci.
    5Stan8
    Level 15  
    A tutaj screeny z Rejestratora, kamery i routera

DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery DVR, IP WiFi kamera i router - dziwne transfery

Dodano po 43 [minuty]:

przy połączeniu z Rejestratorem zatrzymuje się na pobieraniu obrazu - screen. Czerwony krzyżyk i transfer się zatrzymuje. W przeglądarce poobniżałem do minimum poziomy zabezpieczeń ale bez rezultatu. Zmieniam też sposób wyświetlania z ActiveX na Quick Time, ten ciągnie z prędkością ok 40KB/s i nic nie wyswietla. W Firefoxie to samo. Łącze już mam OK - 1M w uploadzie

5Stan8
    Level 15  
    kafart wrote:
    masz lacze 1mb ale pewnie w download w upload masz pewnie 256kbs co na kamere DVR to o wiele za malo na jakas plynnosc. Jedyne co mozesz zyskac to moze zalozyc priorytety na porty na ktorych dziala dvr

Juz mam łącze 10/1M ale nic się nie zmieniło. Testuję kamerę i DVR na miejskim łączu ok 30kB/s. Kamera potrafi wycyckać całe pasmo, DVR tylko ok 9 kB/s. Ale co ciekawe jak otworzyłem na raz trzy okna z DVR-em to w każdym mam te 9 a w sumie 27 kB/s. Czyli router OK, transfery OK a winna jest chyba aplikacja ActiveX pochodząca z DVR-a ... Jakieś pomysły ?

Dodam, że transfer po LAN-ie w tej samej aplikacji to kilkaset kB/s

Jeszcze jedno : QuickTime we wszystkich przeglądarkach (IE 8, Firefox, Google Chrome) ciągnie jako transfer ładnie ale okno obrazu pozostaje puste - mozna czekać i godzinę i nic.