Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bmw E36 +LPG Na benzynie traci moc i obroty

03 Lut 2011 13:17 9113 9
  • Poziom 8  
    BMW E36 mam problem z silnikiem który chodzi na benzynie oraz LPG.
    Silnik na benzynie traci moc przerywa, nierówno chodzi, jeżeli wejdzie na gaz wszystko jest ok. Wymieniłem przewody, filtr paliwa, świece, sondę lambda.
    proszę o pomoc
  • Warunkowo odblokowany
    a sonda jak jest emulowana? (sonda Lambda)
  • Poziom 8  
    Co znaczy emulowana? Ma cztery przewody. Jest tzw uniwersalna.
  • Poziom 12  
    witam jakie jest spalanie tego auta?

Dodano po 1 [minuty]:

Jaka pojemność i jaki model silnika?

Dodano po 4 [minuty]:

Na taką prace jest kilka przyczyn. czujnik temperatury,przepływomierz.
  • Poziom 8  
    1600 e36 spalanie ok. 10 l gazu. Odpiąłem wczoraj wtyczkę od przepływomierza i silnik wszedł na normalne obroty. Nie wiem czy faktycznie może to być przepływomierz jeżeli na gazie chodzi normalnie?

Dodano po 48 [sekundy]:

1600 e36 spalanie ok. 10 l gazu. Odpiąłem wczoraj wtyczkę od przepływomierza i silnik wszedł na normalne obroty. Nie wiem czy faktycznie może to być przepływomierz jeżeli na gazie chodzi normalnie?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Której generacji masz LPG? Trochę dużo pali jak na 1,6 chyba ze jeździsz tylko po mieście. Moje 320i pali 10l gazu przy niezbyt delikatnej jeździe. Możliwe jest też ze instalacja LPG miesza CI w mapach paliwa. Odepnij akumulator, zewrzyj klemy ze sobą i przekręć kluczyk na 2 pozycje. Zostaw tak na 10-15 min. Potem zapal samochód na benzynie i nie włączaj gazu. Jak się nagrzeje sinik niech pochodzi z 5-10 min. Potem przejedz się kawałek na benzynie. Jeżeli wszytko wróci do normy to pozostaje regulacja LPG, jeżeli nie to faktycznie może być przepływka lub inny czujnik. A jeszcze jaki masz silnik M40 czy M43?
  • Poziom 8  
    m40. gaz mam sekwencyjny zakładany dwa lata temu.
  • Poziom 8  
    djsway!!!! Bardzo bardzo dziękuję. Wszystko chodzi teraz jak w szwajcarskim zegarku. NAPRAWDĘ POMOGŁOOO
  • Poziom 15  
    Witam
    ja mam podobny problem z E36 320i 150KM z Vanosem, po odpaleniu na benzynie wkręca się tylko do 1000 obr./min. i po chwili gaśnie. Auto posiada zwykły gaz, dodam że jak już uda mi się ją odpalić na gazie to chodzi normalnie.
    Jakieś rady?

Dodam że po przekręceniu kluczyka pompa paliwa pracuje słychać ją.

Czy jest możliwe aby pompa była przytarta i nie dawała odpowiedniego ciśnienia?

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    witam jak długo chodzi pompka po przekręceniu kluczyka?

Dodano po 2 [minuty]:

odepnij przepływomierz i zobacz wtedy odpalić.