Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka telefonów na korbkę, przerobienie wyjścia na USB

03 Lut 2011 13:42 2609 7
 • Poziom 14  
  Witam,
  Zakupiłem sobie ładowarkę na korbkę do telefonów komórkowych

  Ładowarka telefonów na korbkę, przerobienie wyjścia na USB

  Niestety są różne wtyczki, ale do mojego Samsunga Avili brak.
  Wpadłem więc na pomysł, aby ten przedłużacz w postaci kabelka przerobić na przejściówkę USB, ponieważ posiadam do tej Avili kabel USB, który oprócz przesyłania plików ładuje także komórkę.

  Czy takie rozwiązanie będzie działać?

  Podaję jeszcze skan instrukcji obsługi
  Ładowarka telefonów na korbkę, przerobienie wyjścia na USB
 • Poziom 11  
  Myślę że ta konfiguracja powinna zadziałać.
 • Poziom 13  
  Ładowarka ma ograniczenie do 6V, a port USB jest przystosowany do 5V. Nie wiem jak Twój telefon zniesie ten 1V różnicy, ale raczej nie powinno być problemu.
 • Poziom 14  
  Mam nadzieję, że miernik dobrze mi działa, bo coś dziwnie mi wskazuje napięcie 7,5V przy wolnym kręceniu i 7,9V przy szybszym kręceniu. Nie wiem czy to odpowiednie napięcie dla USB, choć teoretycznie to powinno bez niczego ładować inne telefony z tymi wtyczkami i takim wielkim napięciem :/
 • Poziom 43  
  HTC wysiada przy 6V. Standarty napięcia są po to by się ich trzymać a nie ignorować.Po podłączeniu obciążenia napięcie powinno zmaleć, pytanie czy chcesz rydzykować telefonem.
 • Poziom 11  
  Ja również radziłbym uważać z telefonem, lepiej najpierw podłączyć obciążenie i na mierniku sprawdzić jakie jest napięcie. Lepiej to, niż spalić usb w telefonie, a z wymianą zazwyczaj jest problem i dużo straconego czasu..
 • Poziom 14  
  Podłączyłem równolegle opornik 23Ω i napięcie przy słabym kręceniu około 5V, przy szybszym 6,5V . Czy istnieje ryzyko, że dopinając od razu USB komórka się spali, czy jest może jakieś pewne zabezpieczenie?
 • Poziom 13  
  Jak podepniesz do USB to się nic nie stanie. :)