Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie falownika MOVITRAC 31C 3 fazy

03 Lut 2011 14:36 2690 3
  • Poziom 8  
    Witam, zakupiłem falownik SEW MOVITRAC 31C011-503-4-21, generalnie będzie mi służył w opcji manualnej, czyli przyciskami będę nastawiał szybkość silnika na właściwą, natomiast chyba musowo w nim zaprogramować dane silnika żeby właściwie mógł pracować, a do tego potrzebne jest połączenie szeregowe z komputerem. Mój problem polega na tym, że komputer mam w domu, a gniazdo 3-fazowe mam tylko w garażu. pytanie brzmi:
    Czy do zaprogramowania podstawowych parametrów pracy falownika trzeba podłączać wszystkie 3 fazy do falownika, wtedy bym musiał odpinać komputer i wynosić go do garażu, czy może wystarczy podpiąć jedną fazę ze zwykłego gniazdka? oraz czym by się ewentualnie zakończyło podłączenie 1 fazy pod 3 wejścia falownika?

Pisze w dziale dla początkujących, więc nie powinno nikogo oburzać takie pytanie.
    Proszę o opinię

Dodano po 3 [minuty]:

A przy okazji co może oznaczać ostatni parametr w modelu (21), bo też nigdzie nie mogłem tego znaleźć (wiem tylko że to jakaś opcja extra).
  • Poziom 11  
    Witam

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zasilanie falownika napięciem 24V podłączonym do zacisków 40 (+) i 30 (-).
    -21 oznacza MOVITRAC z wbudowanym modułem komunikacji INTERBUS.
  • Poziom 8  
    Dzięki,
    w między czasie wyszła na jaw wada falownika, brak komunikacji, sprzedawca obiecał że z posiadanych tego typu znajdzie sprawny i mi wymieni, a tak na marginesie jak ktoś na stałe sie zajmuje elektroniką, to zazwyczaj wszystko ma pod ręką, a tacy kombinatorzy jak ja muszą kombinować. Czy te 24 V to mogą na przykład pójść z zasilacza uniwersalnego do laptopa?
    pozrawiam
  • Poziom 11  
    Według dokumentacji (http://www.sew-eurodrive.com/download/pdf/09229019.pdf) można podać od 20 do 30V. W zależności od dodatkowych kart falownik pobiera od 200 do 600mA. Jeżeli napięcie tego zasilacza mieści się w tym zakresie, to można.