Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lampa VOIGTLANDER V 200 (nie wyzwala błysku)

mecc 03 Feb 2011 15:33 817 0
 • #1
  mecc
  Level 1  
  Witam, zawsze jak googlałem to najcześciej odnosiło mnie tutaj.

  Mam problem ze świeżo kupioną lampą na allegro VOIGTLANDER V 200. Jest to najmniejsza znana mi lampa błyskowa, dedykowana do innego wynalazku VOIGTLANDER'a. Z tego powodu, że (wg. mnie) ma standardowy układ na gorącą stopkę jak reszta starych manualnych lamp chcę ją wyzwalać najzwyklejszym chińskim wyzwalaczem radio PT-04TM. Lampa się ładuję, działa na 2xAAA, lampka kontrolna z boku świeci na czerwono, ale niestety nic nie jest wstanie jej normalnie wyzwolić, ani PT-04TM, ani Phottix Strato, ani też sam Canon 400D - wiem, że lepiej bezpośrednio na lustrzance nie kombinować. Jedyne co zauważyłem, to że lampa nie traci od razu naładowania po wyłączeniu przełącznikiem "| [] O" i to, że przy wsadzaniu na niektóre gorące stopki wyzwala wtedy błysk (?!). Na obudowie nie widać żadnych śrubek czy mocowań, dlatego boje się grzebać, nie jestem też żadnym znawcą takich rzeczy. Zapytuję więc, czy jest jakieś rozwiązanie? Uprzedzam też, że lampa docelowo ma świecić w dłoniach, więc nie będzie umieszczana na statywie. Poszukiwałem także instrukcji lub jakichkolwiek danych technicznych, ale nie udało mi się znaleźć. Poniżej kilka zdjęć lampy i odbiornika radiowego.

  Link
  Link
  Link

  Na obudowie nie ma też gniazda synchro ani przycisku do wyzwolenia, jeśli jest jakiś trick na wyzwolenie lampy ręcznie bez żadnych odbiorników to też taki pomysł wchodzi w grę.

  EDIT:
  Udało mi się rozebrać obudowę lampy, mocowanie było na klej :D Tak się prezentuję wnętrze:
  Link
  To co biorę pod uwagę to wylanie się kiedyś baterii do środka, co zasyfiło środek i teraz nie pozwala na normalne wywołanie błysku.

  EDIT2:
  Kolejne odkrycie... Na Zenicie TTL przy ustawieniu "30-X" błysk jest wyzwalany bez problemu. Lampa wyzwala błysk także od razu przy próbie włożenia jej w sanki odbiornika Phottix Strato, ale już przy próbach wyzwalania radio nie daje sygnału. Ciekaw jestem czy można przerzucić system wyzwalania z Zenita na radio wyzwalacz PT-04TM

  Obrazki proszę wkleić w sposób regulaminowy poprzez funkcję "Dodaj obrazek" - GKVIDEO