Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmieniarka Audi (Matsushita) i navi VW MCD

Andrzej Ł 03 Lut 2011 16:16 1673 4
  • #1 03 Lut 2011 16:16
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Krótkie pytanie ,czy ta zmieniarka CX-CA1821LH Matsushita z Audi będzie współpracowała z navi VW MCD?
    zmieniarka ma wtyk żeński DIN 13 pin ,w aucie jest fabryczny kabel zakończony wtykiem białym prostokątnym. Klient twierdzi że kupił przelotkę ale zmieniarka nie działa.
    Pytam czy interfejs i protokół pasują (czy to samo co DP-601)i warto ten temat drążyć ,czy szkoda czasu.
    Nieznalazłem własciwie nic na temat tej zmieniarki
    Mam w warsztacie betę 5 to mógłbym w razie czego spróbować

0 4
  • #2 03 Lut 2011 21:41
    djlj24
    Spec od car audio

Daj masę osobno - w VW i Audi nie przewidzieli masy w złączu zmieniacza i musi się zapiąć przez osobny kabel. Kiedyś miałem z tym zagadkę - bo masa audio elektrycznie wisi w powietrzu.

0
  • #3 03 Lut 2011 23:24
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

dłubię akurat przy tej zmieniarce,przeanalizowałem połączenia z Twojej strony,kolory się zgadzają z opisem VW SEAT . Powinno być tu Data IN ,OUT I CLK.

Podłączyłem pod betę 5 i nic.

Rozkręciłem zmieniarkę sprawdziłem napięcia ,na dławiku i dużym elektrolicie jest 12V. Załączane napięcie 12V też dochodzi ale niemam pewności czy na właściwy pin. Na płycie jest tranzystor mocy w obudowie TO220 i regulator 7805,na nie nie trafia żadne napięcie. Podłączyłem 12V na wejście regulatora (dochodzi równierz do tranzystora) ,regulator daje 5V i dalej nic.
    Oczywiście masa podłączona osobno.
    Zastanawia mnie to że po podaniu napięć wogóle nie mieli płytami jak to zazwyczaj robią zmieniarki,ani niemożna wyrzucić magazynka.
    Wygląda na to że jest chyba zepsuta

0
  • #4 04 Lut 2011 16:10
    djlj24
    Spec od car audio

Ręcznie wyciągnij magazynek - powinna się wtedy ustawić do pozycji startowej. W starszych modelach Audi zmieniacze robione przez Alpine lubiły udawać martwe i taki trik pomagał.

0
  • #5 08 Lut 2011 18:40
    Andrzej Ł
    Poziom 21  

Niestety,nie sprawdzę ,klient już zabrał sprzęt zanim napisałeś tą poradę :)

0
  Szukaj w 5mln produktów