Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop nie uruchamia matrycy po odłączeniu od telewizora

napierek 03 Lut 2011 17:34 6201 22
  • #1 03 Lut 2011 17:34
    napierek
    Poziom 8  

Witam, problem dotyczy laptopa HP Pavilion tx2000 z systemem operacyjnym win7pro. Ze względu na to, że ma zaledwie 12,1' często pracował podłączony do 19' monitora przez normalne wyjście na monitor. Po roku zaczęły się problemy, (pewnie przez to ze skończyła się gwarancja ;D) mianowicie zaczął się odłączać od niego, po ruszeniu kablem było ok, czyli hardware, ale teraz już podłączenie działa stabilnie i nie przerywa, czyli może jednak soft. Tym razem podłączyłem laptopa do telewizora firmy samsung, działało wszystko ok, na telewizorze była rozdzielczość laptopa czyli 1280x800. Potem najwyraźniej popełniłem błąd wyłączając lapka z kablem podłączonym do telewizora. Po ponownym uruchomieniu laptopa zobaczyłem że wyświetlacz na laptopie jest czarny, a na telewizorze jest 1080p - super. Obejrzałem film. Problem pojawił się, gdy chciałem wrócić obraz na lapka z telewizora. Ta operacja okazała się niemozliwa do wykonania. Laptop widzi telewizor jako swój jedyny, a nie dodatkowy wyświetlacz. Gdy coś popróbowałem to straciłem oba wyświetlacze, uratowała mnie komórka i zdalny pulpit, przestawiłem nim wyświetlacze prawidłowo. Oczywiście próbowałem odłączać kabel i resetować komputer, nie mam juz pomysłów. Trochę się rozpisałem, mam nadzieje ze ktoś z was wie co poradzić.

Pozdrawiam Mateusz

1 22
  • #2 03 Lut 2011 18:36
    dono42n
    Poziom 17  

sprawdź panel nvidii/set up multiple displays czy tam jest widoczny twój ekran laptopa

0
  • #3 03 Lut 2011 18:39
    napierek
    Poziom 8  

mam radeona wiec wiec brak panelu nvidii, a od radeona nie mam żadnych paneli, ponieważ nie instalowałem żadnych sterowników, wszystko zrobił windows

0
  • #4 03 Lut 2011 18:40
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Witam.
    A próbowałeś kombinacji fn + F5 (najprawdopodobniej F5-masz niebieskie nadruki na klawiszach,na F5 winno być [ale nie musi] obrazek ekranu).
    Przy włączonym lapku,najlepiej jak już system się załaduje naciśnij raz,jak nie pomoże to drugi i tak "pobaw sie" ale nie naciskaj kilka razy na raz.

0
  • #5 03 Lut 2011 18:44
    napierek
    Poziom 8  

chodzi o wcisnięcie znaczku windowsa + P, próbowałem, 0 reakcji. Odpaliłem lapka z podłączonym tylko zasilaniem i wtedy próbowałem pobawić się przez zdalny pulpit komórką, ale mimo wszystko nie widzi żadnego wyświetlacza ;/

0
  • #6 03 Lut 2011 18:47
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Nie nie.
    Masz obok WIN przycisk FN.
    Z resztą-zamieszczam screen:

1
  • #7 03 Lut 2011 18:50
    napierek
    Poziom 8  

w moim przypadku F5 to jest uśpienie, F4 to ekranik a po zastosowaniu kombinacji FN + F4 mam to samo co Windows + P :/

1
  • #8 03 Lut 2011 18:54
    dono42n
    Poziom 17  

w jego wypadku to raczej nie jest F5 - mam tu takie zdjęcie (trochę nieczytelne są te ikonki) ale nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować

0
  • #9 03 Lut 2011 19:40
    napierek
    Poziom 8  

tak jak pisałem, gdy wciskam klawisz funkcyjny i ikonę ekranu na F4 skutek jest taki sam, jak wciśnięcie klawisza windows i literki P. Klawisze te mają zmieniać wyświetlacze, czyli tak jak bym wcisnął prawym na pulpit>rozdzielczość ekranu i wybrał ekran na którym ma być wyświetlany obraz. Problem w tym, że mam do wyboru samsunga, albo "urządzenie wyświetlające na:component" lub "urządzenie wyświetlające na:s-video", tak czy siak bieda, nic się nie uruchamia, zainstalowałem sterowniki od mojej karty, nic się nie zmieniło...

2
  • #10 03 Lut 2011 20:02
    dono42n
    Poziom 17  

próbowałeś uruchamiać w trybie awaryjnym?
    ewentualnie linux liveCD?

0
  • #11 03 Lut 2011 20:19
    napierek
    Poziom 8  

oczwiście próbowałem awaryjny, ale gdy odpalam lapka to nic nie widze, żeby wejść w awaryjny musze podłączyć telewizor, a nawet jak po 'omacku' wejde do awaryjnego to i tak matryca pozostaje zgaszona. Po podłączeniu telewizora wszystko widać, ale nie da się zmienić nic, czego nie można by było zmienić bez trybu awaryjnego.
    tak wygląda zakładka "rozdzielczość ekranu"

Uploaded with ImageShack.us

0
  • #13 03 Lut 2011 20:48
    Adrian_1591
    Poziom 28  

A spoglądałeś na menedżer urządzeń :?:

0
  • #14 03 Lut 2011 21:00
    fazzowicz
    Poziom 12  

I wiesz dlaczego masz problem? Z własnego lenistwa. Podłącz tego lapka pod telewizor, ściągnij sterowniki do karty graficznej z oprogramowaniem i zainstaluj. Nagle zaczną działać Ci klawisze przełączające między wyjściami grafiki i w cudowny sposób zobaczysz w zakładce 2 dostępne ekrany, a nie jeden.

0
  • #15 03 Lut 2011 21:32
    napierek
    Poziom 8  

ściąganie dodatkowych sterowników do bezproblemowo działającego komputera to jak zakładanie gipsu na niepołamaną nogę, wiec nie wiem co moje lenistwo ma do tego. sterowniki ściągnąłem po 3 poście, z jakiegoś dziwnego serwisu więc może są lewe, teraz ściągam ze stronki amd

Adrian_1591 - nie zabardzo wiem czego mam szukać w menedżerze urządzeń?

0
  • #16 03 Lut 2011 21:35
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Zobacz czy w ogóle widzi jako urządzenie ekran monitora.

1
  • #17 03 Lut 2011 22:06
    napierek
    Poziom 8  

myślałem o menedzerze zadań zamiast urządzen... laptop komunikuje ze brakuje jedynie sterowników do bluetooth, nie widzi zadnego ekranu

Dodano po 25 [minuty]:

zainstalowałem sterowniki do karty pobrane ze strony amd, restart, chwila nadziei i powrót do rzeczywistości. Podłączyłem monitor 19 asusa, sytuacja nie ulega zmianie, czyli widze obraz jedynie na dodatkowym monitorze... Klawisz FN+F4 działa dalej tak samo jak WIN+P, chyba jutro bede musiał skusić się na format

1
  • #18 03 Lut 2011 23:00
    Adrian_1591
    Poziom 28  

Wiem,ze w tym wypadu przypadek jest mało prawdopodobny ,ale sprawdź czy czujnik zamknięcia klapy załapuje.
    Popatrz na matryce pod światłem czy nic nie wyświetla.

0
  • #19 04 Lut 2011 14:48
    napierek
    Poziom 8  

Nie ma tu widocznych czujników zamknięcia klapy, ale gdy ustawie zeby po zamknięciu wpadał w stan uśpienia to tak się dzieje, czyli to działa.
    Niestety stało się najgorsze co tylko mogło, mianowicie format nic nie dał... strasznie dziwna sprawa, komputer juz nie jest mobilny

1
  • #20 04 Lut 2011 15:36
    fazzowicz
    Poziom 12  

Masz do grafiki sterowniki które wgrał sobie Windows. A żeby dobrze działało sterowanie wyjściami graficznymi potrzebny jest panel. Więc zainstaluj sterowniki ATI do Twojej karty graficznej i wszystko Ci się zacznie prostować.

0
  • #21 04 Lut 2011 17:33
    napierek
    Poziom 8  

zainstalowałem sterowniki ati przed formatem i nic to nie dało, bawiłem się panelem, który tak samo jak windows, nie widział żadnych ekranów poza telewizorem

0
  • #22 07 Lut 2011 21:18
    napierek
    Poziom 8  

wszystko wskazuje na wadę sprzętu, menedzer zadań nie widzi żadnego monitora póki nie podłączy się żadnego monitora, ubuntu livecd nie dał sobie rady z wyświetleniem niczego na ekranie laptopa, wyjście ekranowe czasami potrafi zrobić psikusa i przestać wyświetlać. Sterowniki karty nic nie pomogły, tak samo jak załączony do nich panel obsługi dodatkowymi ekranami. Z powodu braku czasu dopiero jutro będę się kontaktował z hp, zobaczymy co oni na to, dzięki za wszystkie porady, opisze po wszystkim jak się to dziwne zjawisko skończyło

0
  • #23 30 Mar 2011 18:58
    napierek
    Poziom 8  

Po rozmowie telefonicznej z HP serwisant stwierdził, że matryca się rozsypała, naprawa 2100zł. Rozebrałem komputer do ostatniej śrubki bo się grzał (kolejny z jego "+"), zmieniłem paste na procku, przy okazji rozebrałem matryce ponieważ znalazłem na allegro używkę za 200zł i chciałem zobaczyć czy problemem jest samodzielna wymiana. Poskładałem do kupy bo chciałem już zamawiać i nagle matryca odpaliła. Nie odłącza mi już dodatkowego monitora. Czasami zdarza mu się nie wykryć matrycy przy odpalaniu, ale wtedy wyłączam komputer i wyciągam a następnie wkładam wtyczkę od złącza matrycy, która znajduje się przed zawiasem obrotowym. Rzadko wyłączam komputer, więc to nie problem. Laptop potrafi się czasami (raz-dwa na tydzień) zawiesić, słychać dziwny cichy strzał(chyba dysk się wyłącza), czarny ekran i trzeba wyłączać "z hebla". Zauważyłem że zawsze pada jak wciskam literkę "H" ;] Zniechęciłem się do HP, poprzedni lapek maxdaty nie miał ze mną łatwego życia, od 03 do 09 nic się nie działo, teraz po wymienie dysku twardego śmiga dalej u znajomej, zaczynam żałować że go oddałem. Pozdrawiam!

0