Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer do filmów Full Hd i w przyszlosci 3d

major8 03 Lut 2011 17:39 3048 9
  • #1 03 Lut 2011 17:39
    major8
    Poziom 9  

Witam.
    Zamierzam kupić komputer do ogladania filmow full HD i 3D. Komputer będzie podpięty pod amplituner onkyo tx sr 506, wzmacniacz stereo do komputera bedzie karta creative xfi z panelem.

Czy taki zestaw będzie odpowiedni?? co w nim zmienic:

Procesor AMD Athlon II X4 640, socket AM3, 3.0 GHz, BOX
    Płyta główna ASUS M4N68T-M LE
    Pamięć RAM Zestaw Dual 4GB - DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9
    Dysk twardy 1000GB
    Karta graficzna GeForce GT430 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (700/1600)
    Obudowa Midi Tower ATX z wbudowanymi w przednim panelu portami: 2xUSB i Audio (możliwość podłączenia głośników i mikrofonu
    Napęd Nagrywarka DVD - Samsung
    Inne Zintegrowana karta dźwiękowa i siecowa
    zasilacz 400 w modecom - niby sprawdzone elementy

Cena 1374 zł w moim mieście
    z tym ze dysk twardy, napedy mam takze cena bedzie w granicach 1100 zł

kwota jaka moge przeznaczyc to 1000-1200

0 9
  • #2 03 Lut 2011 17:43
    wlw_wl
    Poziom 38  

Modecom jeśli nie MC to do wymiany.
    Poradnik zakupu zasilacza znajduje się w dziale Komputery FAQ.

Procesor nieco w dysproporcji do karty graficznej.
    Zależnie jakie jest Twoje źródło filmów, dekodowane będą przez kartę graficzną lub procesor. Procesor sobie z tym poradzi i dwurdzeniowy.
    Skoro podajesz napę DVD, to domyślam się, że źródło filmów mniej legalne niż oryginalne płyty BluRay, a w takim wypadku to trudno powiedzieć.

Płyta główna ekstremalnie budżetowa, polecałbym coś na chipsecie AMD, może 770.

0
  • #3 03 Lut 2011 17:44
    Kasek21
    Poziom 43  

Nie ta płyta - weź Asrocka M3A770DE.
    Zasilacz też nie ten - jeżeli tanio to jakiś Fortron/Delta drożej OCZ.

Najlepiej napisz jakim budżetem dysponujesz?!

0
  • #4 03 Lut 2011 17:47
    major8
    Poziom 9  

kwota niezbyt wygorowana 1000-1200 zł to maksimum;)

Dodano po 1 [minuty]:

poprosze o modele i ceny przyblizone;)

0
  • #5 03 Lut 2011 17:49
    adamadi33
    Poziom 43  

3D?Jak to mamy rozumieć?

0
  • #6 03 Lut 2011 18:04
    major8
    Poziom 9  

Piszac 3d mialem na mysli filmy stereoskopowe na ekranie monitora, telewizora. Przesylane sygnalem z komputera. Dzwiek poprzez kablel optyczny do ampli, obraz do ampli przez hdmi albo inne złącze

Dodano po 4 [minuty]:

Filmy to beda mniej oryginalne, potrzebuje wydajnego komputera do filmow i nowego systemu opreacyjnego moze windowsa 7, albo innego.

Dodano po 7 [minuty]:

zestaw to dokladnie ten:

http://allegro.pl/kompletny-komputer-3ghz-4gb-ddr3-1000gb-gt430-i1435726555.html

0
  • #7 03 Lut 2011 18:46
    Celes
    Poziom 28  

Tylko nie zestawy z alledrogo :/

0
  • #8 03 Lut 2011 18:49
    wlw_wl
    Poziom 38  

Zestaw podany mam nadzieję tylko jako referencja, już się wypowiedzieliśmy na jego temat.
    Widzisz z resztą dlaczego zestawy z alledrogo są taką "okazją" - zawsze jest tak ukryty jakiś bubel, najczęściej zasilacz. W końcu nikt nie będzie sprzedawał poniżej kosztów, więc muszą na czymś zaoszczędzić.

0
  • #9 03 Lut 2011 19:00
    major8
    Poziom 9  

WIem;), dlatego podalem konfiguracje do oceny. Mam mozliwosc odbioru osobsitego bo jestem z tego samego miasta.
    Z konfiga cos takiego:

Procesor AMD Athlon II X4 640, socket AM3, 3.0 GHz, BOX
    Płyta główna AS rock m3a770DE lub inna na chipsecie amd 770
    Pamięć RAM Zestaw kingston Dual 4GB - DDR3 2x 2GB 1333MHz CL9
    Karta graficzna GeForce GT430 1024MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (700/1600)
    Obudowa Midi Tower ATX z wbudowanymi w przednim panelu portami: 2xUSB
    zasilacz: modecom 400 w

Dodano po 2 [minuty]:

wlw_wl napisał:
    Zestaw podany mam nadzieję tylko jako referencja, już się wypowiedzieliśmy na jego temat.
    Widzisz z resztą dlaczego zestawy z alledrogo są taką "okazją" - zawsze jest tak ukryty jakiś bubel, najczęściej zasilacz. W końcu nikt nie będzie sprzedawał poniżej kosztów, więc muszą na czymś zaoszczędzić.

wiem ze zasilacz do wymiany, wiec co jeszcze zmienic zeby bylo dobrze w podanej przez mnie kwocie maks to 1300

Dodano po 1 [minuty]:

wlw_wl napisał:
    Modecom jeśli nie MC to do wymiany.
    Poradnik zakupu zasilacza znajduje się w dziale Komputery FAQ.

Procesor nieco w dysproporcji do karty graficznej.
    Zależnie jakie jest Twoje źródło filmów, dekodowane będą przez kartę graficzną lub procesor. Procesor sobie z tym poradzi i dwurdzeniowy.
    Skoro podajesz napę DVD, to domyślam się, że źródło filmów mniej legalne niż oryginalne płyty BluRay, a w takim wypadku to trudno powiedzieć.

Płyta główna ekstremalnie budżetowa, polecałbym coś na chipsecie AMD, może 770.

co oznaczaja te "dysproporcje", od dawna nie montowalem zestawu - troche jestem do tylu w temacie.

Dodano po 6 [minuty]:

Wiec moze napisze inaczej...zaproponoujcie mi zestaw do filmow fullhd i 3d, bez dysku twardego, napedu dvd.

0
  • #10 03 Lut 2011 19:31
    wlw_wl
    Poziom 38  

Link
    Dysproporcja taka, że procesor mocny (4 rdzenie) a karta graficzna słaba. Konfiguracja może i sensowna, ale albo do jakichś bardzo specyficznych zastosowań (typu rendering programowy 3D) albo z myślą o późniejszej wymianie grafiki na coś mocnego. Jak ani jedno ani drugie to taki procesor nie ma sensu.

0
  Szukaj w 5mln produktów