Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka AEG/Electrolux LAVAMAT 46210 L - dudnienie.

03 Feb 2011 17:43 5445 6
  • Level 12  
    Witam

Stałem się posiadaczem pralki AEG/Electrolux LAVAMAT 46210 L - ładowana od góry.

Pralka jest nowa, na gwarancji - serwis rozkłada ręce.
    Jej feler to bez względu czy z pustym bębnem czy nie , w czasie wirowania pralka zaczyna emitować drgania odczuwalne tak
    , że aż ściany drżą natomiast w uszach wyczuwalna jest zmiana ciśnienia. Drgania słyszalne są na niskich częstotliwościach. Pralka stoi na kafelkach, "nie tańczy", nie dotyka ścian, wypoziomowana.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?

Sprzedawca odmawia wymiany towaru bo jak stwierdził : "nie wymieni używanego towaru".

Pozdrawiam
    K920
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Nie baw się w rozkręcanie bo wtedy już nic nie wskórasz.
    Jeśli sprzedawca to firma albo sklep internetowy, to zawiadamiasz go pisemnie za potwierdzeniem odbioru o niezgodności towaru z umową (bo w instrukcji nie ma nic o funkcji młota pneumatycznego). Jeśli nie odpowie w ciągu 14 dni to domniemywa się że reklamację uznał. A jeśli nie jest w stanie doprowadzić do stanu zgodnego z umową (a tak jest u Ciebie) to musi wymienić na nowy albo zwrócić pieniądze.
    To co sobie on odmawia jest na szczęście nieważne.
  • Level 12  
    Nie rozkręcałem na szczęście. Ten sprzedawca to duży sklep sieciowy w Centrum Handlowym. On twierdzi że 14 dni od momentu zakupu minęło i nie ma podstaw do wymiany.
  • Level 39  
    Wyobraźnia bajkopisarska sprzedawców nie zna granic. Weź od serwisu opinię na piśmie że nie są w stanie usunąć usterki. Następnie tak jak mówiłem, a jak nie pomoże to straszysz / oddajesz do sądu.
  • Level 2  
    Witam
    Jestem ciekawa jak rozwiązał się twój problem z reklamacją?
    Ja zakupiłam pralkę elektroluxa ewt 135510W i mam podobny problem. Bardzo mocno drga w trakcie wirowania i niezależnie od szybkości 700 czy 1300 a poza tym piszczy i dudni bardzo mocno. Dzwoniłam do serwisu to babka zaczeła mi tlumaczyć ze to taki urok pralek tego nowego typu i one piszczą. Ale sie zastanawiam czy jej nie zwrócic bo nie wiem jak to bedzie potem w trakcie reklamacji.
    Pozdrawiam. Będ,e wdzięczna za sugestie i pomoc.
    konopielka_I
  • Level 12  
    Sprawa stanęła w martwym punkcie. Zarówno sprzedawca jak i producent nie chcą uznać reklamacji - bo czytają ją bez zrozumienia tekstu. Dla nich dudnienie, wibracja to to samo co hałas. Czyli kupiłeś frajerze i się od nas odwal. Dla nich pralka jest sprawna technicznie.

Takie terminy jak niezgodność towaru z umową - to raczej termin nie istniejący w słowniku.

Niestety nie śpię na worku z pieniędzmi - bo gdybym spał już dawno mieli by sprawę w sądzie.

Pozdrawiam

Ps. przepraszam za ten ponad roczny czas oczekiwania ale tyle czasu trwała wymiana korespondencji pomiędzy mną a producentem.

Ja na pewno nie kupie więcej czegoś co będzie miało na obudowie napis AEG / Electrolux.
  • Level 1