Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie systemu na laptopie Gateway NV53A

zrobek1 03 Lut 2011 17:45 4203 13
  • #1 03 Lut 2011 17:45
    zrobek1
    Poziom 13  

Witam, kupiłem laptopa Gateway NV53A z zainstalowanym systemem Windows 7. Jak wiadomo ostatnio nie dają fizycznie płyty z systemem tylko można sobie zrobić samemu kopie i tak też zrobiłem ale jest to kopia takiego systemu jaki kupiłem tzn. producenta i są tam po wgrywane różne dodatki i programy jak np .Norton ,nero poza tym jest tylko jedna partycja. Czy można w jakiś sposób wyciągnąć czysty system i go zainstalować zrobić sobie samemu partycje i zainstalować takie programy jakie ja chcę.

0 13
  • #2 03 Lut 2011 17:55
    among
    Poziom 31  

Z tym może być kłopot, gdyż na partycji recovery nie masz systemu tylko jego obraz, coś jak Norton Ghost.

Łatwiej będzie chyba Ci odinstalować niepotrzebne programy, zrobić partycje (uda Ci się to spod samego Windowsa) i wtedy za pomocą w/w programu zrobić sobie kopię na płycie DVD.

0
  • #3 03 Lut 2011 18:30
    zrobek1
    Poziom 13  

I jeszcze jedno zrobiłem tę kopie jak pisałem wcześniej i po ponowny zainstalowaniu na laptopie pomimo wybrania języka polskiego i tak system mi się ładuje w języku angielskim i mimo zmian ustawień w panelu sterowania na polski nie mogę przywrócić polskiego dlaczego.

0
  • #4 03 Lut 2011 18:37
    among
    Poziom 31  

Być może w pakiecie recovery nie polskiego Language pack. Możesz go pobrać z witryny Microsoft'u.

0
  • #5 03 Lut 2011 18:56
    zrobek1
    Poziom 13  

Na razie dziękuje za pomoc a jak będę miał problem to się jeszcze odezwę więc nie zamykam tematu.

0
  • #6 03 Lut 2011 21:12
    fazzowicz
    Poziom 12  

Ja proponuję inne rozwiązanie - pożycz lub ściągnij obraz czystej płyty instalacyjnej z taką wersją Windows 7 na jaką masz licencję na stickerze pod notebookiem. Zainstaluj sobie czysty system bez śmieci producenta, potem sterowniki i programy. Zobaczysz jak szybki może być Twój sprzęt bez masy zbędnych programów które otrzymujesz gratis od producenta.

0
  • #7 04 Lut 2011 13:48
    zrobek1
    Poziom 13  

fazzowicz napisał:
    Ja proponuję inne rozwiązanie - pożycz lub ściągnij obraz czystej płyty instalacyjnej z taką wersją Windows 7 na jaką masz licencję na stickerze pod notebookiem. Zainstaluj sobie czysty system bez śmieci producenta, potem sterowniki i programy. Zobaczysz jak szybki może być Twój sprzęt bez masy zbędnych programów które otrzymujesz gratis od producenta.

Dzięki tylko podpowiedz mi czy ten numer który jest na stickerze (nie mówie o serialu) to jest numer licencji.

0
  • #8 03 Mar 2011 13:57
    fazzowicz
    Poziom 12  

Nie wiem co masz na myśli pisząc o numerze licencji. Ważny jest serial bo musi zadziałać i już.

0
  • #9 03 Mar 2011 20:27
    degename
    Poziom 18  

Niestety obawiam się że autor kupił laptopa ze stanów (od polskiego IMPORTERA a nie oficjalnego DYSTRYBUTORA) i jest na nim angielska partycja recovery. Dlaczego tak jest mogę wyjaśnić autorowi na priv. Jest też obejście tej sytuacji ale teoretycznie nie jest ono legalne więc go nie podaję na forum publicznym.
    Laptopy posiadające amerykańską licencję mają seriale które nie działają z polskimi systemami.

Podaj model tego Gateway'a (powinien być na spodzie w formacie NV53AXXU gdzie XX to dwie cyfry) oraz firmę w której go kupiłeś to z chęcią Ci pomogę.

0
  • #10 06 Mar 2011 18:21
    fazzowicz
    Poziom 12  

Instalowałem kilka notków HP z USA i wszystkie keye pasowały do polskich wersji OEM.

0
  • #11 06 Mar 2011 22:11
    degename
    Poziom 18  

1. Do Windowsa 7 czy Visty?
    2. Marka HP sprzedaje swoje laptopy w Polsce a Gateway nie.
    3. Licencja dla Gatewaya jest inna niż dla HP.
    4. Windows 7 dla Acera i Gatewaya jest sprzedawany w wersji która ma zablokowane pobieranie paczek językowych a klucze są przypisane do konkretnego języka lub grupy języków.

0
  • #12 17 Mar 2011 13:19
    zrobek1
    Poziom 13  

Laptopa kupiłem w Łodzi w sklepie "ZIELPOL" to taki mniejszy handlowiec ze sprzętem RTV i AGD a model to NV53A24u.

0
  • #13 04 Kwi 2011 23:12
    degename
    Poziom 18  

Znalazłem takie laptopy na naszym magazynie. Jest opcja by mieć system bez większości tych dodatków.

1. Robimy pełne recovery systemu.
    2. W panelu sterowania usuwamy wszystkie nie potrzebne nam aplikacje włącznie z Gateway Backup Manager.
    3. Instalujemy polski język - odsyłam do google.
    4. Ściągamy i instalujemy najnowszą wersję Gateway Backup Manager.
    5. Robimy obraz dysku na innym dysku (przy włączonej kompresji wystarczy pendrive 16 GB) lub płytach DVD.
    6. Jeśli zrobiliśmy obraz systemu na DVD to koniec przygody z polskim recovery, jeśli utworzyliśmy Recovery na pendrive lub HDD musimy wypalić startową płytę CD/DVD.
    7. Używając Acronis Disk Director formatujemy partycję PQSERVICE (zawiera recovery).
    8. Korzystając z opcji Explore przeglądamy partycję gdzie jest zapisany obraz dysku i kopiujemy oba pliki na tą partycję.

Inaczej tego nie widzę. Dopiero poznaję Recovery Acera i Gatewaya i niedługo opiszę to co wiem o tym w swoim temacie.

0
  • #14 09 Maj 2011 10:43
    zrobek1
    Poziom 13  

Dzięki za pomoc.

0