Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sterownik do zaworu czterodrożnego

03 Feb 2011 19:08 13137 5
  • Level 9  
    Witam serdecznie.
    Już od kilku dni przeszukuje fora ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Zamierzam kupić piec co Optima Komfort Plus z nowej linii (posiada sterownik PID). Moja instalacja wymaga zmian i zamierzam zastosować zawór czterodrożny, ale też mnie interesuje automatyka do takiego zaworu i właśnie nie wiem jaka. Proszę o podanie konkretnych modeli zaworu, siłownika, sterownika i termostatu pokojowego, tak aby to wszytko funkcjonowało.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Defro w nowej linii kotłów ma możliwość sterowaniem zaworem trzy-cztero drogowym.
    Zawór musi być w komplecie z siłownikiem. Jest wiele firm co wybierzesz to już zależy od ciebie. Termostat to popularny Auraton.
  • Level 9  
    Dziękuje kolego za odpowiedź, ale właśnie obawiam się że brak jest możliwości podpięcia do sterownika zaworu. Z tego co wyszukałem montowany jest sterownik ST-83 i tam nie ma mowy o sterowaniu zaworem, oraz nie ma wyjścia na sterownik pokojowy.
  • Level 20  
    Zapytaj w Defro bo nowa linia kotłów ma sterowanie ( sam widziałem ) ale w opcji.
    Czyli musisz dokupić jakąś " czarną skrzyneczkę " pewnikiem.
  • Level 9  
    Dzisiaj dzwoniłem do defro nie mam możliwości zamówić takiego sterownika. Więc jakie propozycje sterownika do zaworu czterodrożnego?
  • Level 19  
    Polecam Frisko SR34-M1 steruje jednym obiegiem CO z mieszaczem. Sterownik może realizować funkcje kontroli temperatury zasilania. Posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego umożliwiający zadeklarowanie tygodniowego programu zmian zadanej temperatury. Sterowanie realizowane jest w oparciu o algorytm PI z wyjściem krokowym. Sterownik wyposażony jest w wyświetlacz LCD 4x12 znaków ze zmiennym kolorem podświetlania oraz port komunikacyjny RS232 lub RS485 (do wyboru) z zaimplementowaną obsługą protokołu MODBUS RTU umożliwiającą współpracę z innymi regulatorami, programami wizualizacji i nadzoru oraz z aplikacją "Panel Zdalnego Dostępu" (wymaga zainstalowania modułu DS203 lub DS1206). Panel dostępny jest tutaj. Montaż naścienny.

Wybrane funkcje sterownika:
    - praca w dwóch trybach: Zima, Lato, wybieranych ręcznie lub automatycznie,
    - pogodowa lub pogodowo-pokojowa (krzywa wybierana z rodziny charakterystyk) regulacja temperatury wody instalacyjnej w obwodzie CO,
    - program tygodniowy zmian zadanej temperatury,
    - program FERIE deklarowany na określoną ilość dni lub bezterminowo,
    - kontrola minimalnej temperatury źródła ciepła,
    - ochrona źródła ciepła przed przegrzaniem,
    - sterowanie pracą trójstawnego siłownika mieszacza obwodu CO w oparciu o algorytm PI z wyjściem krokowym,
    - ochrona pompy obiegowej i siłownika zaworu przed zakleszczaniem,
    - wyświetlanie wszystkich mierzonych temperatur,
    - sygnalizacja stanów alarmowych,
    - funkcja testu wyjść umożliwiająca sprawdzenie poprawności połączeń elektrycznych,
    - port komunikacyjny RS232 lub RS485 (do wyboru) z zaimplementowaną obsługą protokołu MODBUS RTU umożliwiającą współpracę z innymi regulatorami, programami wizualizacji i nadzoru oraz z aplikacją "Panel Zdalnego Dostępu".

ok 400zł cena nie zawiera cen czujników oraz akcesoriów.

Jaki sterownik do zaworu czterodrożnego