Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki sterownik do zaworu czterodrożnego

03 Lut 2011 19:08 12447 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Już od kilku dni przeszukuje fora ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nurtujący mnie problem. Zamierzam kupić piec co Optima Komfort Plus z nowej linii (posiada sterownik PID). Moja instalacja wymaga zmian i zamierzam zastosować zawór czterodrożny, ale też mnie interesuje automatyka do takiego zaworu i właśnie nie wiem jaka. Proszę o podanie konkretnych modeli zaworu, siłownika, sterownika i termostatu pokojowego, tak aby to wszytko funkcjonowało.
  • IGE-XAO
  • Poziom 20  
    Defro w nowej linii kotłów ma możliwość sterowaniem zaworem trzy-cztero drogowym.
    Zawór musi być w komplecie z siłownikiem. Jest wiele firm co wybierzesz to już zależy od ciebie. Termostat to popularny Auraton.
  • IGE-XAO
  • Poziom 9  
    Dziękuje kolego za odpowiedź, ale właśnie obawiam się że brak jest możliwości podpięcia do sterownika zaworu. Z tego co wyszukałem montowany jest sterownik ST-83 i tam nie ma mowy o sterowaniu zaworem, oraz nie ma wyjścia na sterownik pokojowy.
  • Poziom 20  
    Zapytaj w Defro bo nowa linia kotłów ma sterowanie ( sam widziałem ) ale w opcji.
    Czyli musisz dokupić jakąś " czarną skrzyneczkę " pewnikiem.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj dzwoniłem do defro nie mam możliwości zamówić takiego sterownika. Więc jakie propozycje sterownika do zaworu czterodrożnego?
  • Poziom 19  
    Polecam Frisko SR34-M1 steruje jednym obiegiem CO z mieszaczem. Sterownik może realizować funkcje kontroli temperatury zasilania. Posiada wbudowany zegar czasu rzeczywistego umożliwiający zadeklarowanie tygodniowego programu zmian zadanej temperatury. Sterowanie realizowane jest w oparciu o algorytm PI z wyjściem krokowym. Sterownik wyposażony jest w wyświetlacz LCD 4x12 znaków ze zmiennym kolorem podświetlania oraz port komunikacyjny RS232 lub RS485 (do wyboru) z zaimplementowaną obsługą protokołu MODBUS RTU umożliwiającą współpracę z innymi regulatorami, programami wizualizacji i nadzoru oraz z aplikacją "Panel Zdalnego Dostępu" (wymaga zainstalowania modułu DS203 lub DS1206). Panel dostępny jest tutaj. Montaż naścienny.

Wybrane funkcje sterownika:
    - praca w dwóch trybach: Zima, Lato, wybieranych ręcznie lub automatycznie,
    - pogodowa lub pogodowo-pokojowa (krzywa wybierana z rodziny charakterystyk) regulacja temperatury wody instalacyjnej w obwodzie CO,
    - program tygodniowy zmian zadanej temperatury,
    - program FERIE deklarowany na określoną ilość dni lub bezterminowo,
    - kontrola minimalnej temperatury źródła ciepła,
    - ochrona źródła ciepła przed przegrzaniem,
    - sterowanie pracą trójstawnego siłownika mieszacza obwodu CO w oparciu o algorytm PI z wyjściem krokowym,
    - ochrona pompy obiegowej i siłownika zaworu przed zakleszczaniem,
    - wyświetlanie wszystkich mierzonych temperatur,
    - sygnalizacja stanów alarmowych,
    - funkcja testu wyjść umożliwiająca sprawdzenie poprawności połączeń elektrycznych,
    - port komunikacyjny RS232 lub RS485 (do wyboru) z zaimplementowaną obsługą protokołu MODBUS RTU umożliwiającą współpracę z innymi regulatorami, programami wizualizacji i nadzoru oraz z aplikacją "Panel Zdalnego Dostępu".

ok 400zł cena nie zawiera cen czujników oraz akcesoriów.

Jaki sterownik do zaworu czterodrożnego