Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Transporter T4 2.5TDI Turbina ładuje do 1500mbar

03 Lut 2011 19:13 22299 9
  • Poziom 15  
    Witam
    Mam problem jak w temacie. Mianowicie turbina jest po regeneracji i pompuje tylko do 1500mbar a w wartościach zadanych dochodzi do 1900mbar. Czujnik ciśnienia doładowania sprawdzony, wężyki podciśnienia szczelne, wydech drożny, zawór EGR sprawny, filtr powietrza czysty, co może mieć jeszcze wpływ że turbina nie działa jak należy. Błędów w sterowniku silnika brak a samochód jeździ jak żółw. proszę o poradę na co zwrócić uwagę.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Też miałem taką sytuację. Zregenerowałem turbo i po dwóch dniach śmierć. Okazało się że pompa oleju dawała bardzo małe ciśnienie i smarowanie było niedostateczne. Po wymianie pompy oleju i ponownej regeneracji turbo wszystko działa poprawnie.
  • Poziom 20  
    Z tymi regenerowanymi turbinami jest różnie,jedne firmy robią to profesjonalni inne mniej
  • Admin grupy Samochody
    Przepływomierz podmień.
  • Poziom 35  
    Podaj najpierw oznaczenie silnika bo nie wiemy z jaką turbosprężarką mamy do czynienia.
  • Poziom 35  
    jak wyzej i czy pomiar robiony na postoju czy podczas jazdy?
  • Poziom 15  
    Witam
    VW T4 2.5TDI (nie wiem czemu ktoś pewnie rzeźbił bo nie ma faktycznie intercooler`a) moc 75kW 2003r. oznaczenia silnika nie mogę znaleźć ale będzie to jeden z tych oznaczeń- ACV, AUF, AXL, AYC, bo wszystkie te silniki były robione w tych latach i mają tę samą moc. Ciśnienie sprawdzane podczas jazdy i na postoju
    pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Zatem masz silnik ACV i turbo z zaworem upustowym. Objaw wskazuje, że N75 został pominięty w układzie sterowania doładowaniem a wężyki ciśnieniowe A i B zostały połączone ze sobą na stałe czyli utworzono tzw. bypass.
    Sprawdź sobie jak to faktycznie jest u Ciebie i wzoruj się podłączeniem jak na poniższym rysunku :
    Vw Transporter T4 2.5TDI Turbina ładuje do 1500mbar
  • Poziom 15  
    Witam
    wężyki dobrze podłączone wg schematu. Błędów w sterowniku brak. Ale chyba ktoś nabałaganił w tym aucie bo nie ma intercooler`a :( ciekawe tylko czy on ma aż taki wpływ na ciśnienie doładowania i moc silnika, a nawet nie wiadomo jaki intercooler do niego założyć bo jest kilka typów. A czy były 2.5 bez intercooler`a??
    pozdrawiam
  • Admin grupy Samochody
    siemianek napisał:
    A czy były 2.5 bez intercooler`a??
    Były 88km:D