Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siedzenia podgrzewane BMW e39 530d

focus191 03 Lut 2011 19:44 3971 4
  • #1 03 Lut 2011 19:44
    focus191
    Poziom 2  

Witam
    mam pytanie czy doposażał ktoś kiedyś e39 w podgrzewane siedzenia. Szukam schematów podłączenia między siedzeniami a kostką panela z włącznikiem ASC. Znalazłem jakieś schematy, wpiąłem brakujące piny i dalej cisza :( Czy ktoś może mi pomóc z tym ??
    Pozdrawiam

• #2 04 Lut 2011 19:57
    enduro47
    Poziom 14  

A panel klimatyzacji zmieniłeś?

• #3 05 Lut 2011 11:12
    focus191
    Poziom 2  

Nie panel klimatyzacji a ten panel pod nią - tam jest sterowanie fotelami do grzania. W panelu klimy nie ma żadnego sterowania :(

• #4 04 Lut 2012 19:18
    uno
    Poziom 11  

Kolego same podłączenie instalacji nie powoduje ze ogrzewane siedzenia będą działały.

Mam nadzieje ze instalacja została wykonana poprawnie wiec :
    - Za większość układów elektrycznych nadwozia odpowiada sterownik zwany GM ( General module)
    - W samochodach BMW są montowane dwa rodzaje GM w zależności od standardu wyposażenia jest wersja LOW i wersja HIGH i jeżeli jest LOW to możesz zapomnieć ze będą działały , ponieważ ten moduł nie jest przystosowany fabrycznie do obsługi takiej funkcji , wiec zostaje sprawdzić co tam masz zamontowane (moduł jest ukryty za schowkiem pod bezpiecznikami )
    -Jeżeli jest wersja HIGH to trzeba przekodować GM gdyż soft może mieć tą funkcje ale zablokowaną

Dlaczego jest to tak zrobione ??? Aby nikt postronny nie namieszał w instalacji

• #5 30 Mar 2012 22:37
    xjimx
    Poziom 1  

Kolego UNO nie pisz bzdur ! Moduł GM
    nie ma nic do podgrzewanych siedzeń !

Instalacja jest w miarę prosta tylko napisz "Fokus191"
    czy przycisk od podgrzewanych siedzeń
    masz pojedynczy czy połączony w listwie
    z ASC - gdyz jest inny schemat.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij