Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault clio 2 99' centralny zamek.

robertb43 03 Feb 2011 20:25 16436 8
    robertb43
    Level 9  
    Witam i proszę o pomoc w kwestii centralnego zamka i podpięcia do niego sterownika. Było wiele tematów na dotyczących tego problemu ale żaden mi nie pomógł.
    Otóż próbowałem podpiąć go wg. Schematu jaki mi wysłał gościu u którego kupiłem sterownik oczywiście wywnioskowałem że dobry bo też tak na forum było opisane podpięcie jak na schemacie:
    Z tym że ja mam kolory przy przełączniku 1.Biały,2.Czarny,3.Dwa czarne,4.Niebieski.5.Łososiowy.
    Jak podpinałem przewody z sterownika biały-łososiowy, białoczarny-biały no i złączone dwa kolory żółte do masy a także do 12V i żadnej reakcji.
    Sterownik dawał znać (pikanie pojedyncze i podwójne) jak podłączyłem czarny przewód do 12V a czerwony do masy (które też są w sterowniku)
    Po którejś próbie zamek centralny w aucie nie chodzi tak jak potrzeba tzn. przy otwieraniu i zamykaniu drzwi przełącznikiem otwiera się tylko lewa strona (tył + przód) oraz dość głośno klapa bagażnika (przedtem tak głośno nie chodził siłownik). Czy to świadczy o tym że centralka się popsuła?.
    Proszę o jakieś wskazówki.
    Mozę masę źle podpinałem ( w którym miejscu najlepiej)
    jawiczka
    Level 27  
    Kolego daj pełen schemat tego sterownika, ale jeśli czarny do plusa dałeś a czerwony do minusa, to na pewno już spaliłeś sterownik.
    robertb43
    Level 9  
    Przepraszam źle napisałem. Oczywiście czerwony do 12V a czarny do masy.
    Schemat sterownika.
    milejow
    Level 43  
    Czerwony+, czarny-,żółty i żółto/czarny do minusa, biały do białego z przycisku, biało/czarny do łososiowego z przycisku. MA DZIaŁAĆ, jak nie to coś puściłeś z dymem
    robertb43
    Level 9  
    Dzęki spróbuje jeszcze raz tak podpiąć.
    Gdzie najlepiej będzie sie wpiąć z tym czerwonym+, czarny-, dwa żółte-.
    A co z tym zamykaniem i otwieraniem centralki - chodzi tylko lewa strona (przód +tył) oraz głśno bagażnik. Sprawne były wszystkie wcześniej.
    SKRZYNIA
    Level 23  
    gdzie sie najlepiej wpiac?? w instalacje elektryczna samochodu,wez probnik zarowkowy i pomierz co trzeba-zeby sie do czegos zabrac nalezy jakas wiedze posiadac bo pozniej zaczyna sie dymic cos z autka
    robertb43
    Level 9  
    Dzięki za pomoc. Podpiąłem ten sterownik i działa. Ale niestety dale nie działa otwieranie drzwi po prawej stronie (tył i przód), przeglądnąłem bezpieczniki i są ok, może jakiś przekaźnik? Może ktoś pomoże.

Dodano po 9 [minuty]:

tu mam taki Schemat może coś pomoże.
    Czy te przekaźniki N i P mają coś do zamka centralnego?
    robertb43
    Level 9  
    Czy ktoś mi pomoże co do dziwnego działania tego centralnego zamka?
    Dodatkowo zauważyłem brak oświetlenia tablicy wskaźników strzelił bezpiecznik ale gdy za każdym razem wymieniam go to strzela. Może to wszytko mieć jakiś związek.
    jawiczka
    Level 27  
    Sprawdź co jeszcze nie działa jak jest spalony ten bezpiecznik, oraz sprawdź czy masz sprawne światła stopu i oświetlenia tablicy rejestracyjnej.