Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c-360 3P wyrzuca olej kolektorem

chudy0 03 Lut 2011 20:46 17086 12
  • #1 03 Lut 2011 20:46
    chudy0
    Poziom 2  

Witam. Zrobiłem remont silnika w Ursusie c-360 3P. Mechanik doradził mi żebym tylko wymienił pierścienie ponieważ ciśnienie trzymał więc je wymieniłem. Teraz ciągnik strasznie wyrzuca olej kolektorem. Mechanik powiedział że to jest chwilowe ponieważ pierścienie nie zostały jeszcze dotarte ale nie wiem czy to jest prawda. Kazał trzymać ciągnik na wysokich obrotach. Co może być tego przyczyną???

• #2 03 Lut 2011 20:54
    jojna0411
    Poziom 14  

Spokojnie. U mnie było tak samo. Po odpaleniu chodził z godzinę i zaczęło mu wywalac olej. No i pojechałem z pielaczem, i trochę pusto jeździłem i przestało wywalac. Pierścienie muszą się ułożyć.

• #3 03 Lut 2011 20:58
    kwok
    Poziom 38  

Może niedotarte pierścienie a może już popękały jeśli trzymałeś go na dużych obrotach.
    To że niedotarte może być prawdą więc tak czy owak musi jeszcze trochę pochodzić żeby się przekonać ale z obrotami nie przesadzaj - troche podwyższyć ale nie dawać prawie max

• #4 03 Lut 2011 21:02
    jojna0411
    Poziom 14  

Tylko ja bym radził żeby ciągnik nie stał i nie parkotał bo u mnie stał przez 2 godziny i ciągle wywalało. Podczepiłem to przyczepkę to pod pielacz i po godzinie jazdy z lekkim obciążeniem wyciek ustał.

• #5 04 Lut 2011 11:46
    simson51s
    Poziom 10  

W tym wypadku mechanik ma rację, bo nowe pierscionki muszą się dopasować do strarej tuleji cylindra.

• #6 04 Lut 2011 11:51
    tomek130
    Poziom 22  

chudy0 napisał:
    Witam. Zrobiłem remont silnika w Ursusie c-360 3P. Mechanik doradził mi żebym tylko wymienił pierścienie ponieważ ciśnienie trzymał więc je wymieniłem. Teraz ciągnik strasznie wyrzuca olej kolektorem. Mechanik powiedział że to jest chwilowe ponieważ pierścienie nie zostały jeszcze dotarte ale nie wiem czy to jest prawda. Kazał trzymać ciągnik na wysokich obrotach. Co może być tego przyczyną???

Jaki jest sens wymiany pierścieni tłokowych jeśli silnik "trzyma " ciśnienie??przy wymianie pierścieni trzeba zwrócić uwagę na oznaczenie Top lub G, poza tym świeżo złożonego silnika NIGDY nie powinno sie trzymać na wysokich obrotach,podejrzewam ze ten mechanik to jakaś partacz.

• #7 04 Lut 2011 15:36
    szczepanstjepan
    Poziom 20  

U mnie przez pierwsze 50mth wywalało, daj mu czas ;)

• #8 04 Lut 2011 18:12
    seweryn7701
    Poziom 30  

Tak samo jak nie wolno docierać na wolnych. To nie jest docieranie tylko pójście na łatwiznę.

Ursus c-360 3P wyrzuca olej kolektorem

Nie bez powodu została stworzona metoda docierania silnika.

• #9 04 Lut 2011 18:31
    cichus
    Poziom 21  

Cytat:

Nie bez powodu została stworzona metoda docierania silnika.

Ale te zalecenia odnoszą się do silnika, który przeszedł remont kapitalny a więc tłoki + pierścienie + tuleje.
    Nie mniej jednak po wymianie samych pierścieni też trzeba trochę je dotrzeć.
    A co do istoty samego docierania to i tak nikt tego nie robi tak jak robiono to dawniej. Otóż w dawnych latach silnik najpierw docierano na zimno na na hamowni a dopiero później na gorąco. Dziś od razu na gorąco.
    Dlatego wcześniejsze silniki np. popularny s-312c chodziły nawet po 20-25lat bez remontu. Bo dobre dotarcie silnika rzutuje na jego przyszłość i żywotność. Co prawda wtedy były o niebo lepsze części w porównaniu to tego co mamy dzisiaj. W ostateczności niewłaściwe docieranie + części do niczego = krótkie okresy międzynaprawcze. To smutne ale niestety prawdziwe.

• #10 11 Mar 2012 21:09
    mola321
    Poziom 1  

Witam mam pytanko . 3P po remoncie ,wszystko oki aż tu nagle hałas jak dodam lekko gazu z dołu silnika. Może ktoś miał taki przypadek ???

• #11 09 Kwi 2017 15:45
    Janus24
    Poziom 1  

Sory mam pytanie czy przy docieraniu ciągnika c360 były wymienione tuleje pierścienie i tłoki czy powinien wyrzucać olej z kolektora proszę o pomoc

• #12 09 Kwi 2017 19:33
    slaaw68
    Poziom 11  

Przy wymianie kompletów nie powinieneś mieś oleju. Przyczyn jest kilka może przy wkładaniu uszkodziłeś pierścienie jeszcze jest inna przyczyna wyrobione prowadnice zaworów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME