Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadajniki radiowe do monitoringu

19 Paź 2004 20:00 6193 21
  • Poziom 21  
    szukam namiarow na jakas nie droga ale w miare dobra firme gdzie moge kupic radia do monitoringu 300m do kilku kilometrow i kilku kanalowe, moze ktos ma jakies namiary na takie nadajniki ?
    Michal
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Dziekuje za odpowiedz... zapoznam sie tylko z oferta i napisze co ja chcialbym zrobic z tymi nadajnikami...
    Michal
  • OptexOptex
  • Poziom 21  
    Niestety z oferta sie wstepnie zapoznalem lecz na cennik sie doczekac nie moge... szukalem innych firm ale nic konkretnego nie moge znalezc jesli cos macie to prosze o jakies info...
    Poszukuje takich urzadzen na jakich mozna byloby monitorowac obiekty najlepiej droga radiowa (oprucz gsm) na odleglosc do 3-5 km, 4-8 wejsc i rozsadnej cenie, odbiornik z oprogramowaniem do rejestracji zdarzen z tych nadajnikow itp...
    Pozdrawiam Michal
  • Poziom 21  
    Dziekuje za linki, cennik oczywiscie dostalem z firmy NOKTON bardzo ciekawe i interesujace rozwiazania, mozna sie troche pogubic w ofercie i ilosci nadajnikow... sam niewiem jaki zastosowac odbiornik do zbierania informacji o zdarzeniach z nadajnikow jakie beda montowane w obiektach ? jakie najlepiej zastosowac nadajniki wedlug Was najlepiej z antena wewn. w terenie miejskim i odleglosci np. 6km ilosc kanalow to to 2-4max. Do tej pory robie wszystko na gsm i zastanawiam sie nad skutecznoscia tej transmisji... teoretycznie pomijam moduly z telefonami przemyslowymi tylko standardowe takie jak 3410, 5110 itp. czy w Waszej praktyce byly jakies problemy z eksploatacja takich rozwiazan do monitoringu ? ceny sa podobne do radiowych nadajnikow a mozliwosci i wygoda montazu napewno lepsza jest oczywiscie mowa o gsm... Dzieki za zaiteresowanie tematem i napiszcie o swoich spostrzezeniach przy monitorowaniu.
    Michal
  • Poziom 32  
    Z GSM są różne problemy, a głowny to ten, że nie masz żadnego wpływu na operatpra, tzn. oparator nie gwarantuje Ci ciągłej łączności. Możesz spotkać się z problemami np. w sylwestra lub inne dni kiedy sieć będzie nadmiernie obciążona. Poza tym czas dostarczenia SMS-a może być różny. Dlatego agencje ochrony GSM wykorzystują raczej w sytuacjach awaryjnych. Normalnie korzystają z częstotliwości przydzielanych przez URTiP do monitoringu. Niestety ma to tę wadę, że trzeba załatwiać formalności związane z przydziałem częstotliwości i oczywiście opłaty, ale zaletą jest kontrola nad całym torem transmisji.
  • Poziom 21  
    Widze ze wszysto przemawa za tym zeby monitorowac przez radio tylko zastanawiam sie nad tymi oplatami za czestotliwosc i formalnosciami za zalatwienie jej... na naszym terenie jest firma ktura moniroruje wszystko po linii tpsa tylko i wylacznie po linii telefonicznej, zaczynam sam sie nad tym zastanawiac wykorzystujac komunikator centralki alarmowej (oszczednosc na module lub nadajniku za co najczesciej musi przynajmniej w pewnej czesci zaplacic klient) tylko martwi mnie sabotaz linii telefonicznej... napewno jakis wazniejszy obiekt mozna wyposazyc w dodatkowy modul gsm w celu pewnosci dzialania w razie zdarzenia, jesli mozecie to napiszcie jakie jest Wasze zdanie na temat sposobu monitorowania po linji telefonicznej ? Mysle ze temat jest dosyc ciekawy dla wielu malych i nowych firm jakie zaczynaja jak my monitorowac male lokalne obiekty. Jeszcze raz bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem i dziekuje za fachowe odpowiedzi i porady.
    Pozdrawiam Michal
  • Poziom 10  
    Witaj
    Bardzo dobrą propozycję w zakresie monitorowania znajdziesz w firmie EUROSAT ELECTRONICS.
    Nokton jest przestarzały.
    www.eurosat.com.pl
    Ceny najlepsze w kraju. Jakość też.
    Adam
  • Poziom 2  
    Jeśli interesuje ciebie stabilny monitoring, to na pewno nie może on być oparty na stacjach Nokton!
    Ci ludzie produkuja zyebanne nadajniki o których nie maja pojęcia. Spróbuj dodzwonić się do nich zeby otrzymać informacje techniczne. Zostaniesz odesłany od pawła do gawła. Na koniec przełączą cię do właściciela Noktonu który potraktuje ciebie z góry i na koniec zdołuje. Jestem instalatorem w jednej z firm ochroniarskich. Poprosiliśmy ich o zlokalizowanie nadajnika, notabene ich bubla. Zawiesił się i sparaliżował całe pasmo. Niestety. Od Pana Boga, zwanego dalej właścicielem Noktonu otrzymaliśmy ostrą, wykrętną odpowiedź, na zasadzie - na drzewo. I musieliśmy radzić sobie sami. Spróbuj dokonac zakupu w warszawskich firmach. Tam jest zupełnie inna kultura niż w zdechłym, upadającym Noktonie. Pamiętaj! Raz wejdziesz w kupke, to już z niej nie wyjdziesz, bunajmniej - niełatwo ;)
  • Poziom 32  
    Oho! Chyba wydział archeologii jakiegoś uniwersytetu ma praktyki, a kolega install prowadzi wykopaliska na terenie tego forum... ;)
    Kolego, ostatni post tego wątku jest z lutego br. a sam temat jeszcze z 2004!!! :D
  • Poziom 2  
    Oho! Prawda w oczka kole. Pewnie właściciel Noktonu wyszperał prawdę o sobie. Oho!
  • Poziom 32  
    Co ty k...olego pi...szesz! Starasz się nałapać punktów, to rób to w mądry sposób, a nie wyłapujesz tematy przedpotopowe. Koledzy, którzy uczestniczyli w tej dyskusji, już pewnie dawno o niej zapomnieli , a ty niepotrzebnie zaśmiecasz forum. I jeszcze się do mnie przysysasz, jakbyś miał o co.

Zanim zaczniesz pisać na jakimś forum, poczytaj je trochę i poznaj zasady nim rządzące. Potem dopiero się produkuj i to mądrze!
  • Poziom 11  
    net123123 napisał:
    Witaj
    Bardzo dobrą propozycję w zakresie monitorowania znajdziesz w firmie EUROSAT ELECTRONICS.
    Nokton jest przestarzały.
    www.eurosat.com.pl
    Ceny najlepsze w kraju. Jakość też.
    Adam

Zamontowałem kilkaset nadajników firmy NOKTON, nadajników firmy EUROSAT ELECTRONICS już prawie 100 i powiem że kwestia niezawodności w obydwu przypadkach jest porównywalna z lekką przewagą dla EUROSAT ELECTRONICS. Nieporównywalnie lepiej wypada EUROSAT ELECTRONICS jeżeli chodzi o kontakt, życzliwość i fachową pomoc w razie wystąpienia problemu.
    Drugim aspektem sprawy jest bezpieczeństwo całego systemu monitoringu pod kontem sabotażu tegoż systemu a tu lepiej wychodzi NOKTON, ale na ten temat wole nie pisać.
  • Poziom 10  
    Mam własną firmę serwisowo - telekomunikacyjną w Słupsku.
    Dokonałem analizy nadajnika noktonowskiego, nadajników eurosatu i nadajników warszawskich firm.
    Pod względem zawartości harmonicznych, czyli najgorzej wypadają:

Messer (tragedia, jesli chodzi o kształt modulacji, zawartość harmonicznych i czas narastania amplitudy w.cz..),
    Oryginalne, dobre tranzystory, choc źle wykorzystana hybryda mocy!
    Maks. poziom mocy uzyskano w połowie czasu nadawania.

Pulson bardzo ładnie zbudowany, jednak nie wszystko złoto...
    Narastanie mocy mocno niedopracowane. Nadajnik kłapie mocą a nie załącza moc!!! Moc nadawania 7W, przy u=13,4V I cóż z tego, że maks. moc osiągana jest pod koniec nadawania? Nie nadaje się do montażu w pobliżu stacji monitorowania, gdyż załączane przedwcześnie VCO może przykrywac tło. Nadaje niepotrzebnie na poziomie 300 - 400 nW/50R
    Oryginalne, dobre tranzystory.
    Uwaga! Warszawskie firmy strasznie tłusto nadają, jesli chodzi o ilośc danych w teście = 30 ramek!!! z powtarzaniem!!!!!! Dzięki temu udają, że ładnie działają kosztem kanału radiowego. Szybko więc moga zablokowac kanał!
    Nokton - Maksim bardzo ładnie zbudowany, lecz posiada wadę w postaci ilości zdekodowanych ramek. Nadaje ich 10, do stacji a dochodzi 5, 6 max.
    Wzbudza się generator VCO w chwili załączenia nadawania, stąd utrata pierwszych ramek danych. Stabilnośc czestotliwości bardzo dobra!
    Stabilność poziomu mocy - baardzo dobra!!!!!!, lecz grzeje się stopień końcowy, ze względu na nieoryginalny tranzystor mocy (chińska podróbka) i nie do końca właściwie używany generator PWM.
    Chyba wiadomo co mam na myśli...?
    Amplituda bitów danych minimalnie niedopracowana, stąd również utrata ramek i mozliwe chwilowe awarie łączności. Dlatego zdecydowano się prawdopodobnie na test 10 - cio ramkowy.
    Eurosatowski - hit na rynku, lecz szkoda, że nie posiada własnego zaislania! Nalezy korzystać z akumulatora centrali. Mały, zgrabny.
    Krótka transmisja - 5 ramek, wszystkie one dochodzą do stacji. Niemal zero zawartości szkodliwych harmonicznych, narastanie mocy 4 us (brawo), modulacja (dewiacja) równa! dla (w sumie) 4 czasów bitów. Regulacja mocy programowa, czas narastania mocy przy mniejszych poziomach nie odbiega od maksymalnej. Programowa regulacja mocy.
    Stabilnośc częstotliwości mniej więcej +/- 5Hz, zatem baardzo dobrze!
    Jesli zbudują nadajnik w obudowie z zasilaczem, bedą bezkonkurencyjni na rynku raczej. Oryginalne, dobre tranzystory Mitsubishi.
    Visonic - mimo dobrej opinii osób nie znających się na technice radiowej, działa kiepsko. Przedwcześnie załączane VCO na poziomie 2-3 mW - bubel, zwłaszcza jesli chodzi o model TR-86! Nie nadaje się do montażu w pobliżu stacji monitorowania, gdyż załączane VCO może przykrywac tło.
    Oryginalne, dobre tranzystory!
  • Poziom 10  
    Witam na forum
    Przypadkowo bendac na elektrodzie natknąłem się na ciekawy temat.
    Mówiąc szczerze mam dośc spore doświadczenie jesli chodzi o montarz nadajników różnych firm producenckich.
    Zdecydowanie noktona nie polecam gdyż radia są wadliwe i po rozebraniu jednego uszkodzonego nadajnika na kanał 40 mHz okazało się że
    opracowanie jest złomiaste.
    Jakieś gluty jakies przecinki. Jakies dodakowe plytki?
    Taki nadajnik nie mógł dobrze działać. Po rozebraniu obudowy widać było
    ze chyba było w nim jakieś poważne zwarcie, bo wnętrze było czarne.
    Zdecydowanie niepolecam. Za taką kaskę powinni robic leprzy sprzet.
    Okropieństwo. Dodatkowo nadajniki zatruwajce cełe pasmo c o powoduje ze czasem
    inne nadajniki nie soą widziane na komputerze w ochronie.
    Trzeba jechac do obiektu wyłączyć i włączyć nadajnik i all wraca do noermy. Jednak aby to uczynić trzeba spaprac cały dizeń na znalezienie wisiora!
    Polecam Szwedzki sysetem Satel. Droższy a zawsze niezawodny
  • Poziom 11  
    Nie znam szwedzkiego systemu Satel.
    A co do Noktona to potwierdzam
  • Poziom 1  
    Rozmawiałem z jednym z właścicieli firmy agencyjnej z naszej miejscowości i dowiedziałem się, że Noktonem mają spore kłopoty,
    bo nadajniki się wieszają przy wadliwym zasilaniu lub słabym akumulatorze. System na pierwszy rzut oka, mają troszkę przestarzały.
  • Poziom 1  
    Ja mam do czynienia z Noktonem prawie na codzień i żeby nie wiem co bysmy zrobili, to nic nie sprzedadzą bo rynek jest już w tej kwesti nasycony.
    Program moim zdaniem jest ciekawy ale chentnych klijętów nie ma bo duza konkurencja. Obniżylixmy ceny ale to nie tendy droga moim zdaniem. Trzeba się przebranzowić albo nie daj boże zwijac żaglew
  • Poziom 10  
    To ja też troszkę odświeżę temat ;)
    Bawię się nadajnikami Visonic'a (TR-86) parę lat. Nadajniki praktycznie bezawaryjne jak powiesisz tak potrafi działać latami. Nie występują sytuacje żeby "zawieszone" zapychały cały kanał (jak koledzy pisali o Noktonie). Natomiast zgodzę się z net123123
    Cytat:
    Warszawskie firmy strasznie tłusto nadają, jesli chodzi o ilośc danych w teście = 30 ramek!!! z powtarzaniem!!!!!! Dzięki temu udają, że ładnie działają kosztem kanału radiowego. Szybko więc moga zablokowac kanał!
    Czyli nie przesadzać z ilością nadajników na częstotliwość bo będą się gubić sygnały.
    pozdro

ps renqien
    Temat stary ale zawsze ktoś zainteresowany może się czegoś nowego dowiedzieć.