Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra C 1.9 2005r. nie kreci rozrusznik.

mk-tronic 03 Feb 2011 21:50 12397 9
    mk-tronic
    Level 17  
    witam,mam problem z vectrą C jak w temacie,auto po myciu (Myte tylko z zewnątrz) wjechało do garażu i wszystko było ok, nastepnego dnia przy próbie uruchomienia auta nie kręci rozrusznik , na desce wszystkie kontrolki gasną prócz kontrolka ładowania i trakcji. podejrzewam że gdzieś dostało sie wilgoci i pewnie coś na lini CAN gdzieś nie łączy, auto dopiero do mnie zjechało i jeszcze nie patrzyłem do niego , sprawdziłem tylko na krótko rozrusznik czy kręci no i kręci ale silnik nie odpala. Może ktoś spotkał sie z podobnym przypadkiem i mógł by podpowiedzieć gdzie ewentualnie szukać ? A i jeszcze pytanie czy usterka modułu CIM może wpłynąć na takie objawy ?
    bartez844
    Level 20  
    no jasne jak masz uwalony cim tez nieodpalisz ale to by ci kontrolka migała od immo przeczyść wtyczki od sterownika jeszcze błędy zczytaj
    seat21
    Level 28  
    wtyczka pompy elektrowspomagania często dostaje się tam woda
    mk-tronic
    Level 17  
    najgorsze że wczoraj oddałem komuter do naprawy i nie mam czym go zeskanwać , trzeba bedzie na piechote próbować. Z tego co zauważyłem to immo gaśnie ,pali sie tylko trakcja z tąd podejrzenie CIM ale to chyba nie to. Posprawdzam wtyczki itp i zobaczymy.
    seat21
    Level 28  
    odepnij popmę wspomagania i zobacz czy odpali can silniki idzie jeszcze przez ABS
    szwed.pawel
    Level 14  
    Zdemontuj Kostke z modulu ABS i sprwadź czy nie masz w niej wody. U mnie pomogło.
    mk-tronic
    Level 17  
    witam ponownie, niestety problem z vectrą dalej trwa, przeczesałem całą wiązkę ,can sprawdzony od cim do ecm oczywiscie sprawny, powili trace chęci do tej zagadki, bez kompa ciężko coś zdiagnozować a przyczyn może byc mnóstwo , zastanawiam sie co może powodować swiecenie sie kontroli trakcji, który modół dokładnie za to odpowiada bo abs gasnie,immo też, chodzi mi cały czas po głowie ten cim, tym bardziej że auto dopiero co kupione i poprzedni własciciel sugerował aby pokręcić kierownicą wiec może już miał z tym problem,dodam jeszcze że w sterowniku silnika było już grzebane,próbowałem go otworzyć ale był cały zalepiony siliconem i strach było to ruszać żeby nie uszkodzić.Jak Macie jeszcze jakies sugestie to są mile widziane, mam jeszcze na wyposażeniu tech2 i abcom ale tymi wynalazkami to raczej nic nie zrobie ;(
    seat21
    Level 28  
    no niestety skoro nic nie pomaga to bez odczytu przez diagnoskop usterek nic nie poradzisz rozumiem że odpinałeś pompę wspomagania i nie pomogło
    mk-tronic
    Level 17  
    no własnie jeszcze nie próbowałem odpalać bez pompy wpomagania ale jutro zobacze, a nóż może troche zmięknie po weekendzie i bedzie chciał współpracować ? ;)
    tomi8669
    Level 12  
    spróbuj wykluczyć ABS zmostku szyne can, plecionki zielony-zielony,biały-biały