Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

informacje na temat routera do internetu od dialogu

03 Feb 2011 21:57 1891 6
  • Level 2  
    witam (to mój pierwszy temat na forum wiec prosze o wyrozumiałość) mam pewien problem posiadam internet w dialogu (usługa dialnet 4mb) i chciałbym mieć router, nie wiem jaki annex jest w usłudze dialog (chce zeby mi działało wszystko sprawnie) mam standardowy modem od dialogu (Siemens SPEEDSTREAM 4100) i chciałbym aby router działał sam (żadnego połączenia mostkowego z modemem czy coś poprostu między kompem a gniazdkiem z netem ma się znajdować ruter :P) i żeby działał nie zrywał mi sygnału i nie było większych problemów. Czy taki np taki ruter fritz-box-sl-router-dhcp-modem-adsl-annex-a-lub-b będzie spełniał moje wymagania??

dziękuje i pozdrawiam ;)

Link do aukcji serwisu allegro usunąłem. Regulamin pkt. 10.11.
    [witux]
  • Level 31  
    Taki router oczywiście Ci wystarczy do podstawowych potrzeb. Pamiętaj o zakupie routera posiadającego Annex B.
  • Level 2  
    a żadnych dodatkowych informacji nie bede musiał wporwadzać do niego?? bo przejrzałem internet i zrobiłem się zielony jeśli o to chodzi. i czy na pewno nie trzeba jakiegoś połączenia mostkowego?? bo czytałem wczesniej troche i wszedzie pisali że trzeba ten (podstawowy) modem podłączyć(bridge) do rutera i na pewno bedzie śmigać.. a i czy bedzie jakoś trzeba akceptować połączenia gdy urządzenie bedzie chciało się połączyć i czy gdy będzie włączony sam router to bede mógł się połączyć z siecią??
  • Helpful post
    Level 16  
    Nie wystarczy podłączyć router do prądu podpiąć kabel z gniazdka telefonicznego do niego a następnie do komputera, włożyć płytkę cd od routera i masz krok po kroku ładnie opisane żadnych problemów nie będziesz miał :)
  • Helpful post
    Level 31  
    Ale ten router ma wbudowany modem ADSL, więc nie musisz niczego więcej podłączać. Wpiszesz nazwę, użytkownika i hasło i router powinien dalej już sobie sam poradzić.
  • Level 12  
    among wrote:
    Ale ten router ma wbudowany modem ADSL, więc nie musisz niczego więcej podłączać. Wpiszesz nazwę, użytkownika i hasło i router powinien dalej już sobie sam poradzić.

Założyciel wątku nie napisał, jaki ma model Fritza, więc nie wiadomo, czy podłączenie i wpisanie dwóch rzeczy wystarczy do jego działania.
    Niektóre urządzenia mają predefiniowane ustawienia, ale w innych musisz wpisać mnóstwo innych ustawień, tylu enkapsulacja itp. i nie jest to takie proste.
  • Level 31  
    rsjg wrote:

Założyciel wątku nie napisał, jaki ma model Fritza, więc nie wiadomo, czy podłączenie i wpisanie dwóch rzeczy wystarczy do jego działania.
    Niektóre urządzenia mają predefiniowane ustawienia, ale w innych musisz wpisać mnóstwo innych ustawień, tylu enkapsulacja itp. i nie jest to takie proste.

Bo założyciel dopiero ma zamiar kupić taki router. Co do innych urządzeń to może i tak jest, ale w przypadku Fritzl'ów konfiguracja jest bardzo prosta.