Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupno Vandera - czy warto?

79rock79 04 Feb 2011 07:05 55898 35
Bosch
    79rock79
    Level 9  
    Używał ktoś tych narzędzi? Zastanawiam się nad zakupem takiej szlifierki mimośrodowej w związku z kompletowaniem podręcznego zestawu do czekającego mnie remontu. Jeśli chodzi o wykonanie, wygląda zadziwiająco solidnie, powiedziałbym nawet, że wizualnie nie odstaje od Makity (!) a już np. B&D bije na głowę. Ale jak te narzędzia sprawują się w praktyce? Na stronie Vandera jest napisane, że firma jest polska i sama je produkuje ale ile w tym prawdy? Proszę o zdanie osób, które miały z tą firmą do czynienia.
    Dzięki.
  • Bosch
    Sedac
    Level 16  
    http://www.vander.pl/ Firma jest z Rzeszowa i będąc na targach budowlanych w tym mieście widziałem jej stoisko z elektronarzędziami. Nie wierzę, że wyroby są polskiej producji. Wyglądają tak jak większość narzędzi z Chin.
    79rock79
    Level 9  
    Podsumowując. Kupiłem wkrętarkę Vander. Koszt 80 zł. Czas pracy - nie wytrzymał wkręcenia pierwszego kołka 8. Wygląd i ergonomia 5/5. Reszta - dno. Koniec z tandetą. Widać nawet do prac amatorskich się nie nadaje.
  • Bosch
    Sedac
    Level 16  
    Mieszkam 50 km od Rzeszowa i nie słyszałem by w tym mieście znajdowała się fabryka elektronarzędzi Vander. Jest co najwyżej serwis a narzędzia można było kupić na targu mieszczącym się na ulicy Dołowej. W sklepie nigdzie nie widziałem. Miałem spawarkę tej firmy i szybko ją sprzedałem
    Jacek1983rr
    Level 24  
    Śmieszy mnie to w tylu krajach są popularni a na rodzimym dopiero teraz o nich słychać . Migomat łudząco podobny do Einchela:)
    vanderrzeszow
    Level 1  
    Tak się składa że mówię w imieniu firmy Vander :)
    Tak firma jest Polska, produkcja maszyn jest w wielu krajach i nie będę ukrywał że 80% to produkcja chińska, ale chciałbym też zaznaczyć że dla przykładu Makita, Bosch, B&D i wiele innych firm tego poziomu mają swoją produkcję w Chinach. Produkcja na dalekim wschodzie zależy przede wszystkim nie od tego gdzie się ją produkuje tylko jak i z czego, tak niektóre z naszych narzędzi wyglądem są podobne do powszechnej na naszym rynku "chińszczyzny" , ale ważne jest jak skonstruowane są w środku i jakiego stopu metalu użyto do trybów, jaka miedź jest użyta do wirników, czy włączniki mają zabezpieczenie przed kurzem i wiele innych. Wygląd jest taki jaki jest ze względu kosztów, bo przyznajcie że cena jest atrakcyjna, ale żeby ją utrzymać musimy liczyć się z że oryginalny wygląd jest bardzo drogi i podniósłby cenę o co najmniej 40%.
    To że Vander jest mało znany na rynku polskim to wynik polityki bazującej od 9 lat sprzedaży tylko i wyłącznie na eksport dopiero od 2 lat sprzedaż pojawiła się w Polsce i to z próbnym asortymentem.
    Reasumując, jakość narzędzi można porównać do Skill'a, Ferm'a bo niejednokrotnie korzystamy z tych samych fabryk. Dodam jeszcze że jak w każdej marce nie wszystkie modele są udane, co do przedmówcy który wspomniał o wkrętarce, czy mógłbym wiedzieć jaki to model, kiedy była oddana do serwisu i kiedy była kupiona. W takich wypadkach jak ten co zdarza się to nadzwyczaj rzadko jeśli w ogóle co do wkrętarek z których jesteśmy naprawdę zadowoleni, oddajemy produkt nowy jeśli był używany w przyzwoity sposób.

Z chęcią odpowiem na kolejne pytania.
    79rock79
    Level 9  
    Quote:
    Oj chyba konkurencja tutaj oddała swój głos.

Oj chyba jednak nie konkurencja tylko niezadowolony użytkownik.
    Mam też szlifierkę mimośrodową Vandera (kupiłem równocześnie z wkrętarką). Jeszcze działa (jedno użycie) co poczytuję za plus choć deklarowana na tabliczce moc nijak się ma do jej faktycznych możliwości. Natomiast wkrętarka przestała chodzić przy pierwszym wkręcie.
    50% sprawności to jednak nie najlepszy wynik
    gustawo321
    Level 1  
    Drodzy czytelnicy
    Ja posiadam spawarke i dwie szlifierki tejze firmy i jestem zadowolony. Do domowych warsztatów urządzenia te nadaja sie idealnie. No ale jeśli ktoś w tej cenie oczekuje jakości i wytrzymałości pokroju Makity no to powodzenia. Chłopie sam sobie kupisz - sam bedziesz o to dbał - bedzie działać.
    User removed account
    User removed account  
    79rock79
    Level 9  
    do gustawo321
    Ale o czym Ty piszesz? Jakie dbanie? Przecież mówię wyraźnie, że wkrętarka nie dała rady nawet jednemu wkrętowi.
    Sedac
    Level 16  
    Gość pisze o włącznikach zabezpieczonych przed kurzem. Może i są ale i tak wysiadają a użytkownicy szukają nowych u sprzedawcy na targu. Za chwilę ktoś napisze, że Topex jest polską firmą i produkuje elektronarzędzia Graphite.
    anetgus
    Level 2  
    Pytanie zasadnicze i najważniejsze - czy Vander uznaje gwarancje przy tzw. profesjonalnej pracy młotowiertarką :) jeśli tak to kupuje 10 szt.:)
    jaśoFasola
    Level 1  
    Kupiłem wkrętarkę tej firmy, kierując się między innymi tym, że na aukcji podawali się za polskiego producenta. Na opakowaniu wkrętarki znajduje się informacja "Wyprodukowano w CRL dla Vander". Wg mnie firma podaje nieprawdziwą informację o tym, że jest producentem. Firma importuje chińskie elektronarzędzia i sprzedaje pod własną marką. Jest zatem dystrybutorem/importerem a nie producentem. Jest firmą handlową. Jeżeli chodzi o wkrętarkę to działa. Używam jej sporadyczne. Minusy: swąd spalenizny przy większym obciążeniu i silnik wpadający w wibracje wydający charakterystyczny dźwięk zacierających się łożysk ślizgowych przy większych obrotach.
    User removed account
    User removed account  
    LightOfWinter
    Level 33  
    Witam

Nie przesadzał bym.
    Mam wiertarko-wkrętarkę sieciową tej firmy - Vander (bez akumulatorów) i jestem zadowolony. Zapłaciłem ok 75PLN. Wkręcam ją sporadycznie wkręty w meblach i w ścianach oraz wiercę małe otwory w drewnie i płytkach PCB. Do domowych zastosowań jest w porządku. Mała poręczna, wyprofilowana obudowa o dobrej ergonomii.

Jest oczywiste że nie jest to narzędzie do ciężkich prac i np. do wiercenia w stropie się nie nadaje.
    Dolce
    Level 22  
    Temat stary ale narzędzia Vander dalej są w sprzedaży. Kupiłem wkrętarkę sieciową firmy Vander, 450W, dwubiegową.
    NIE POLECAM.
    Sprzęt do d...
    W ciągu pierwszych kilku miesięcy byłą więcej czasu w serwisie niż w pracy. Ciągle psująca się regulacja obrotów włącznika.
    Jednak nie to jest najgorsze a podejście przedstawicieli do klienta. Zero uczciwości a nawet zwykłej przyzwoitości. Po czwartej naprawie wciągu roku poprosiłem o zwrot pieniędzy bo wiedziałem, że to jest zwykłe dziadostwo. Nie było możliwości uzyskać takiej ugody, nie miałem czasu na boksowanie się z tymi dziadami. Otrzymałem jedynie nową wkrętarkę. Oczywiście, problem nie zniknął, regulator obrotów wysiadł i w kolejnej sztuce. Przez ostatnie 6 miesięcy wkrętarka była praktycznie nieużywana, pogodziłem się z brakiem regulacji obrotów. Kilka dni temu chciałem wykorzystać wkrętarkę do budowy szklarni. Po kilkunastu minutach pracy z przerwami rozsypał się mechanizm różnicowy. To znaczy nie wiem dokładnie co, po prostu słychać chrobot i nie ma przeniesienia napędu na głowicę a silnik pracuje. Zanim wypi.... ten "wspaniały" sprzęt, najpierw pojadę do kolegi, który ma prasę i go tą prasą potraktuje kilkanaście razy z rzędu.
    To jest sprzęt produkowany w Chinach a w Polsce mają tylko gości od wciskania tego złomu.
    Dziadostwo, dziadostwo dziadostwo i jeszcze raz goowno.
    Mam nadzieję, że pomogłem komuś, kto się nosił z zamiarem kupna tego szmelcu.
    Dziękuję za uwagę.
    krau
    Level 23  
    Kupiłem szlifierkę mimośrodową z tej firmy tylko ze względu na pracę z papierami ściernymi o fi 150 ( większość tego typu narzędzi wykorzystuje fi 125). Przepracowała już około 60 godzin, zużyła sporo papierów ściernych o gradacji od 240 wzwyż, a także parę filców i gąbek polerskich i nadal działa. Załączony worek na pył to nieporozumienie - pod wpływem drgań spada z maszyny, ale po podpięciu do zewnętrznego odkurzacza jest ok. Za te pieniądze jestem zadowolony.
    lopezrob
    Level 11  
    Co do wiertarko wkrętarki sieciowej to ja polecam Tryton TCU 300 Śmiga aż miło i nic się z nią na razie nie dzieje a mam ją już z 2lata i trochę pracy wykonała A co się tyczy Vandera to szukałem informacji bo zastanawiam się nad ukośnicą VANDER VUD 707 fajny ma posuw bo zabiera mniej miejsca no i tarcza 305
    Dolce
    Level 22  
    Tak jak napisałem, jak się okaże, że to nieudane narzędzie to serwis Ciebie będzie olewał. Ryzykuj.
    lopezrob
    Level 11  
    To też raczej jej nie kupię Chodzi mi po głowie jeszcze ukośnica Ewolution R255 SMS PLUS albo Metabo KGS 254 M Metabo było ze dwa miesiące temu w markecie za 1099zł Ale jak to wżyciu bywa jak jest promocja to nie ma siana
    Dolce
    Level 22  
    Mam młotowiertarkę Metabo KHE24. To stary model, w miarę udany. Nie mam świra na punkcie tej firmy, jest po prostu ok. Jednak wg mnie nieco lepsze w podobnym przedziale cenowym są produkty DeWalta, są po prostu trwalsze. Wszystko zależy od tego do czego i ile będziesz używał narzędzia. Jeśli Ciebie stać na dobre narzędzie to chińsko-polskiego szajsu bym nie kupował i tym podobnych dziadostw. Szkoda nerwów. Jak chcesz to mogę Ci wysłać tego mojego Vadera. Chciałem go osobiście i uroczyście rozwalić o ścianę domu ale mam niestety ocieploną więc tylko ten złom by się wbił w styropian. Tyle to w zasadzie potrafi.
    lopezrob
    Level 11  
    To też mam zamiar tą firmę ominąć szerokim łukiem Na usprawiedliwienie dodam że tak może być z każdą rzeczą Jedne szajsowate sprzęty chodzą 10lat a za grosze kupione a drugie markowe będą się wykańczać Na koniec dodam miałem czajnik elektryczny Zelmera nie dotrwał 2 lat i poszedł na gwarancję W serwisie nie mieli nawet do niego części i zwrócili kasę nie dali nowego czajnika A u Vandera nawet serwis kiepski bo tyle tych klamotów mają że ciągle tylko wymieniają aż któryś zaskoczy i będzie chodził Śmieją się że jak kupujesz Chińską żarówkę LED to sprzedawca kupując kontener żarówek dostaje od Chińczyka dwa na wymianę
    Dolce
    Level 22  
    No dokładnie tak jest jak napisałeś! Mnie właśnie wymienili wkrętarkę w okresie gwarancji na inną. Na dokładnie taki sam szajs. Ta też się zepsuła ale już się nie prosiłem o naprawę. Chłopcy z Vandera mnie w tym przypadku wycmokali, mogą tryumfować :)
    Jednak czegoś się nauczyłem. Jeśli będę w przyszłości zamawiał kolejny złom, to zrobię to już bezpośrednio u producenta czyli na AliExpress :) Dzięki firmie Vander stałem się również bardziej pragmatyczny i cierpliwy. Zamawiam sprzęt zimą, na wiosnę przypływa z Chin do Polski.
    Żyję zgodnie z z porami roku.
    Pozdrawiam.
    gulon4
    Level 11  
    Hmmmm, może troszkę odgrzeję temat. Mam odkrzacz tej firmy, praktycznie nim orałem. Chodził wraz z żyrafą do gipsu tejże firmy. Po trzech latach ciężkiej orki pały łożyska w odkurzaczu (zatarł się od kurzu). Jako że było już po gwarancji wymieniłem łożyska na nowe lepsze i nadal orze :-). Mam jeszcze drugi taki sam tak na wszelki wypadek, hehehe. Tak jak było wyżej napisane: albo trafisz i będzie chodziło 10 lat albo będzie się sra....o cały czas. Co by niektórzy nie pisali że wychwalam dodam jeszcze: prowadzę od 10 lat działalność i korzystam z markowych narzędzi, Makita Bosch i Metabo, to "coś" kupiłem na testy z czystej ciekawości. Miałem dwa odkurzacze Kress i padły obydwa (elektronika) po pierwszym roku użytkowania a niby znana marka i miały być takie niezawodne a "coś" wytrzymało 2x dłużej :P. Pozdrawiam
    Dolce
    Level 22  
    Odkurzacz to nie wkrętarka. Może odkurzacze mają dobre, a jeszcze lepsze by mieli z pewnością szczotki do zamiatania. Natomiast wkrętarki mają do doopy i serwis też.
    gulon4
    Level 11  
    Ano nie, odkurzacz to nie wkrętarka ale nic w temacie nie było na temat wkrętarki, zainteresowany pytał czy warto zakupić narzędzia tej firmy dlatego napisałem z jakich korzystam i jak się zachowują ( nie mam wkrętarki, hehehe), a jeśli chodzi o wkrętarkę to jeżeli maszyna kosztuje 8 dych to bym się zastanowił nad kupnem, już przerabiałem ten temat z enihelami po 130 zeta to mi wystarczy, a takie miały być niemieckie, hehehe
    Dolce
    Level 22  
    Temat jest o firmie Vander, nieważne o jakim produkcie. Ważne, że to Chińska firma działająca w Rzeszowie. Nic sami nie produkują tylko zamawiają paczki z Chin a jak się popsuje to udają, że coś naprawiają. To takie naprawy wg instrukcji od Chińczyka, na jego częściach, jego grantów. Ot, Chiński producent z lokum w w Rzeszowie. Biznes jak dzisiaj 99% innych z tą różnicą, że Ci w Rzeszowie nie mają honoru i nie oddadzą Ci kasy choćby narzędzie się psuło co 3 dni... Taka jest prawda o firmie Vander i część.
    toolpusher
    Level 23  
    Mam podnośnik 2,5t do samochodu firmy Vander. Tłok leje po kilku podniesieniach samochodu. Tandeta.
    Mikrob
    Level 17  
    Kolego jaśoFasola prawie na każdym sprzęcie jest napisane że wyprodukowane w Chinach , przecież największe marki z USA , Japoni maja tam swoje fabryki ( i chińskich pracowników ) a mało który polski produkt nie jest w całości lub w większej części wyprodukowany w chinach . Dziwi mnie tylko taka kompatybilność i prawie taki sam wygląd i budowa tej firmy jak elektronarzędzi Makity .
    Topolski Mirosław
    Moderator of Electrical engineering
    Mikrob wrote:
    Dziwi mnie tylko taka kompatybilność i prawie taki sam wygląd i budowa tej firmy jak elektronarzędzi Makity .

Kompatybilność kończy się na wyglądzie bo jakość zarówno części jak i pracy tymi narzędziami to już przepaść.