Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepływowy podgrzewacz wody Vaillant VED 24E

czaruś 04 Lut 2011 08:38 2384 3
 • #1 04 Lut 2011 08:38
  czaruś
  Poziom 10  

  WItam
  Mam problem z podgrzewaczem wody Vaillant VED 24E, raz grzeje dobrze, a raz nie. Jak mu się spodoba to podgrzeje wodę tylko troszkę (poniżej nastawionej temperatury), albo drugim razem podgrzeje za bardzo (zazwyczaj przy odkręcaniu).
  Zauważyłem. że jego humory związane są z ustawieniem ilości wody jaka przepływa.
  Dodam tylko, że podgrzewacz ma sterowanie elektroniczne, co prawda jest też wyłącznik hydrostatyczny, ale to chyba jako załączenie stopni grzałek przy określonym przepływie (tak mi się wydaje). Grzałki sterowane sa bezpośrednio ze sterownika (jest tam chyba pięć triaków).
  Moja prośba jest następująca, może ktoś posiada servisówkę do tego podgrzewacza, lub ewentualnie wie jaką oporność mają mieć grzałki. Zbiorniczek grzejny jest plastikowy, więc ma grzałki typu otwartego. Na zbiorniczku jest 10 wyprowadzeń więc ma prawdopodobnie 5 grzałek. Na dwóch wyprowadzeniach nie mam przejścia, a na pozostałych są różne rzędu 20 do 55 om.
  No i drugie pytanie, czy ta prawdopodobnie uszkodzona grzałka ma wpływ na pracę modułu sterującego pracą pozostałych grzałek.

  Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam

 • Pomocny post
  #2 06 Lut 2011 03:23
  1Qmaty
  Poziom 18  

  Rozumiem, że dopływają 3 fazy.
  Opór > 200 Ohm między stykami 1-4 na elektronice wskazuje na uszkodzony blok grzewczy. Wahania temp. wskazują na uszkodzoną elektronikę.

 • #3 06 Lut 2011 11:40
  1Qmaty
  Poziom 18  

  Wahania temp. wskazują na uszkodzoną elektronikę, zużyty lub zanieczyszczony wirnik pomiaru przepływu wody. Jeśli to jest VED 24 EE to może być uszkodzony zawór silnikowy.

 • #4 07 Lut 2011 14:10
  czaruś
  Poziom 10  

  Witam
  Dzięki z a informację 1Qmaty, udało sie uruchomić była uszkodzona pierwsza grzałka, drut odpalił się od wyprowadzenia (reszta zdrowa), polutowałem lutem twardym, powinno trzymać. Teraz trochę informacji dla potomnych:
  1. Podgrzewacz ma 5 grzałek z wyprowadzeniami po przeciwnych stronach tuby na wprost siebie , zasilane sa napięciem 400V modulowanym przez elektronikę.
  2. Grzałki są typu otwartego i nie ma większego problemu aby wymienić pojedynczą grzałkę w tubie.
  3. 3 grzałki mają po ok. 21 om i 2 po ok. 50 om.
  Przerwa w obwodzie jednej grzałki nie wpływa na pracę pozostałych grzałek (elektronika sie nie blokuje). Układ hydrostatu załącza sterowanie elektroniką.
  U mnie świetnie się spisuje ( na razie trzeci dzień):D:?: przy pracy z wstępnie podgrzaną wodą w zbiorniku biwalęntnym (w porywach do około 50 st.), nie wiem co na taki układ pracy mówi producent w instrukcji eksploatacji, postanowiłem sprawdzić to praktycznie.
  Pozdrawiam wszystkich jeszcze raz dziękuję

  Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

  Skoro tak dobrze poszło z Vaillantem, to wrócę chyba do naprawy podgrzewacza Stiebel Eltron dhe 21, który kilka miesięcy przeleżał na półce, ale to już w nowym temacie.:D

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME