Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie drukarki sieciowej

marek.dubienski 04 Lut 2011 09:47 6674 10
  • #1 04 Lut 2011 09:47
    marek.dubienski
    Poziom 8  

Jak dodać drukarkę sieciową, żeby we właściwościach w zakładce porty miał takie dane:

port: IP_(w tym miejscu numer ip drukarki)
    opis: standard TCP/IP

Do tej pory dodawałem drukarkę z wyszukiwania w kreatorze. I tu mi pokazuje takie ustawienia:

port: \\(ip drukarki)\aficio 2022(model drukarki)
    opis:Lan manager

Problem jest taki ,że za wolno łączy z drukarką. Na innym komputerze jest ustawione tak jak na górze podałem (TCP/IP) i chodzi sprawnie.

Proszę o pomoc.

0 10
  • #2 04 Lut 2011 10:32
    kafart
    Poziom 14  

przy dodwawaniu nowej drukarki wybierz, ze dodajesz drukarke sieciowa, i tam bedzie prosic o IP wpisz recznie ip i dodaj ja

0
  • #3 04 Lut 2011 11:21
    marek.dubienski
    Poziom 8  

Wybrałem drukarkę sieciową. Potem jest :"Do której drukarki chcesz się podłączyć?"
    Podałem ip ,musiałem jeszcze dołożyć nazwę drukarki po ukośniku. Ale nadal jest to samo znowu Lan manager .

0
  • #4 04 Lut 2011 12:01
    kafart
    Poziom 14  

jesli masz drukarke HP to zainstaluj sobie UPD to wtedy zrobi Ci tak jak chcesz

0
  • #5 04 Lut 2011 12:13
    globusek14
    Poziom 31  

Panie marku, jak wygląda sytuacja z tą drukarką sieciową?

Na swoim komputerze chce Pan zrobić serwer wydruku czy chce Pan podłączyć drukarkę (która jest skonfigurowana pod inny serwer wydruku) do swojego PC przez sieć?

0
  • #6 04 Lut 2011 12:17
    marek.dubienski
    Poziom 8  

To jest Drukarka Ricoh Aficio 2022. Chcę ją podłączyć sieciowo.

0
  • #7 04 Lut 2011 12:27
    globusek14
    Poziom 31  

No to proszę zrobić tak:

Stworzyć na serwerze wydruku konto takie jak ma Pan u siebie na PC,. Następnie wyłączyć proste udostępnianie plików (Narzędzia -> Opcje folderów) następnie na serwerze wydruku udostępnić drukarkę sieciowo dla swojej nazwy użytkownika, w zakładce zabezpieczenia ustawić odpowiednio według upodobań i następnie zainstalować drukarkę u siebie.

Wyłączenie prostego udostępniania plików jest możliwe w Win7 oraz w WinXP Professional. W HomeEdition nie można tego zrobić w taki sposób. Trzeba o tym poczytać.

0
  • #8 04 Lut 2011 13:00
    marek.dubienski
    Poziom 8  

obawiam się, że to nie dotyczy tego modelu ,bo to jest urządzenie ze złączem RJ-45.

0
  • Pomocny post
    #9 04 Lut 2011 15:39
    globusek14
    Poziom 31  

Zamiast instalować drukarkę sieciową musisz w kreatorze dodawania drukarki wskazać ją jako drukarka lokalna. Następnie przy wyborze portu zamiast portu lpt kliknij na utwórz nowy port oraz wybierz jego typ jako Standard TCP/IP port. Potem już tylko podasz adres IP drukarki i sterownik.

0
  • #10 07 Lut 2011 10:58
    marek.dubienski
    Poziom 8  

Dzięki. Pomogło :)

0
  • #11 15 Lis 2011 21:11
    pele2001
    Poziom 11  

a jak ustawić adres IP drukarki, sam sobie go wymyślam, czy skądś trzeba go wziąć a jeżeli tak to skąd? z góry dzięki, pozdrawiam!

0