Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat Blokowy - Wypełnienie macierzy.

sawikoslokos 04 Lut 2011 10:58 6058 5
  • #1 04 Lut 2011 10:58
    sawikoslokos
    Poziom 2  

Witam potrzebuje schematu blokowego do zadania:

Przedstawić algorytm wypełnienia dwuwymiarowej kwadratowej tablicy liczb całkowitych A o wymiarach nxn tak, aby każdy element zawierał wartość sumy numeru wiersza i numeru kolumny, w których się znajduje, jeżeli suma ta jest parzysta i wartość przeciwną tej sumy, jeżeli jest ona nieparzysta

0 5
  • #2 04 Lut 2011 11:51
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Skoro kolega "potrzebuje", to co powstrzymuje kolegę, przed narysowaniem tego schematu ? I jak ta "potrzeba" dotyczy użytkowników tego forum?

-4
  • #3 04 Lut 2011 12:05
    sevare
    Poziom 13  

No wiec stworz go, bo o to chyba chodzi w twoim cwiczeniu? Wykazd troche wlasnej inicjatywy a napewno udzielimy ci pomocy

0
  • #4 04 Lut 2011 12:08
    sawikoslokos
    Poziom 2  

Oczywiście mój bląd przyznaje się. Jestem troche zielony w temacie. Zrobiłem coś takiego ale nie jestem pewny czy dobrze. Ewentualnie czy mozna to zrobić w jakis szybsy sposób.

Schemat Blokowy - Wypełnienie macierzy.

Proszę poprawnie zamieszczać obrazki. Załącznik usunąłem.
    Proszę poprawić błędy we wszystkich postach. - arnoldziq.

0
  • #5 04 Lut 2011 14:27
    sevare
    Poziom 13  

Prawdopodobnie jest ok, nie przygladalem sie bardzo dokladnie temu co to robi zrobie to za chwile. Pare rad: nie wiem jak na poczatku ale wg mnie w schemacie blokowym nie moga byc zapytania w stylu "czy y>n?" albo "wybierz komorke o adresie...". Uczono mnie wpisywac w bloki zwroty warunkowe ktore potem bez zmiany mozna wprowadzic do kompilatora. Po drugie jak sie nie myle w schematach blokowych sa 3 rodzaje figur/pol. Wykorzystujesz 2 z czego tylko instrukcje warunkowe/ petle dobrze. Wejscie i wyjscie oznaczalo sie przez rownoleglobok, prostokatem instrukcje, a rombem instrukcje warunkowe. Ogolnie narysowalem to inaczej ale nie jest powiedziane ze tylko 1 schemat jest dobry. Proponuje ci zebys wprowadzil takie poprawki ( o ile sa wymagane u was), a podstawowy algorytm przechodzenia przez macierz i tak ma zlozonosc O(n*m) dla macierzy o wymiarach n x m

0
  • #6 04 Lut 2011 14:34
    sawikoslokos
    Poziom 2  

Ok bardzo dziękuje za pomoc. Głównie chodziło mi o sam algorytm czy może byc opisany w ten sposób przepraszam że od razu nie dodałem pliku licząc, że ktoś "odwali bródna robotę" za mnie. Jeszcze raz dzięki

1