Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alpine tdm-7583RB aux za wszelka cenę.

tvol 04 Feb 2011 11:44 3867 8
IGE-XAO
 • #1
  tvol
  Level 10  
  Witam !

  Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Alpine tdm-7583RB. Kupiłem go właśnie w celu używania dobrego taniego radia no i uzyskaniu aux na wejściu din8. Niestety moje rozczarowanie było ogromne :) no i teraz zainteresowałem się innymi metodami. Najbardziej zainspirował mnie już zamknięty temat

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic722418.html

  Gdzie model radyjka jest zbliżony wydawało by się że jest zmieniona tylko oprawa. Kiedy rozkręciłem radyjko od razu zauważyłem że zworki są w innych miejscach. Lecz to nie byłoby problemem. Brakuje tutaj zworki j506... Dlatego moje zdziwienie. Czy oznaczenia mogą być inne ? Przecież to starszy brat. Niestety szukałem schematu elektrycznego. Nigdzie nie znalazłem. Proszę o poruszenie tego tematu lub o zaoferowanie innych metod wpięcia się w jakiś tor. Mogę poświęcić nawet wejście na kasety byle nie były to jakieś adaptery ;)

  Poniżej zdjęcie

  Pozdrawiam !

  Alpine tdm-7583RB aux za wszelka cenę.
 • IGE-XAO
 • #2
  djlj24
  Car audio specialist
  Aj jaka szkoda, że to nie odrobinę wyższy 7585 gdzie w MENU ustawień aktywuje się AUXa.
  To, że radio jest następcą modelu 7555 to nie znaczy, że będzie do niego podobne. Alpine robiło duże zmiany z modelu na model i dlatego płyta główna jest zupełnie inna.
  Akcja na szybko - odciąć wzmacniacz odczytu i tam podać sygnał audio. Tak zrobiony AUX aktywuje się po włożeniu kasety.
 • IGE-XAO
 • #3
  tvol
  Level 10  
  Ale czytałem gdzieś że sygnał za mocny co powoduje strasznej jakości dźwięk. Mogę wstawić fotki mechanizmu od kaset czy pokażesz mi wtedy gdzie się mam podłączyć ?

  A może wiesz gdzie jest możliwość odkopania schematów obwodów ?

  Moderated By damiancz:

  Post poprawiłem - następne proszę pisać po polsku. Klawisz "Pisownia" nie bez powodu znalazł się w systemie. Reg. pkt 15.

 • #4
  djlj24
  Car audio specialist
  Jak podłączysz jak wiele partaczy pod głowicę to będziesz miał zniekształcenia. Ja myślę o podłączeniu sygnału za wzmacniaczem odczytu czyli na poziomie sygnału liniowego z pominięciem wzmacniacza korekcyjnego magnetofonu (podobny opis jest odnośnie radia Becker Audio 10 na forum).
 • #5
  blacker22
  Level 11  
  Witam.
  Przepraszam, że późno - delegacje itd. Pomysł wpięcia się w AM/LW w wątku Link wziął się z potrzeby używania kaset w aucie. Jest w nich coś, tak jak w winylach dla niektórych :-). Jeżeli nie ma potrzeby używania kaset można skorzystać z tego kanału z tym, że za przedwzmacniaczem i przed układem kontroli audio (w moim przypadku TEA6320). Trzeba się upewnić czy w tym modelu kanały audio sortuje TEA6320 czy inny układ. Jeżeli inny to w/g datasheet`a dojdziemy gdzie wpadają sygnały audio. Raczej wszystkie TDM... pracują na I2C i w większości był TEA6320, ale warto się upewnić (nie znam teo konkretnie modelu) czy taki tam siedzi. Na rosyjskich serwisach jest service manual do Twojego modelu.
 • #6
  tvol
  Level 10  
  Nie wiem czy dobrze was rozumię. Jeśli wyrzucił bym cały magnetofon, to po w pięciu się do jego listwy i znajdując 3 piny ktore bedą odpowiedzialne za stereo i mase moge wpiąć normalnie swój kabel ?  Jeśli rozbieracie radio to odlutowywujecie wszystkie elementy ? ja nie widze możliwości wyciągnięcia płyty głównej tutaj.

  Manual services powinienem mieć do jutra.


  Alpine tdm-7583RB aux za wszelka cenę.
 • #7
  blacker22
  Level 11  
  Wyrzucenie całego modułu kasety może uniemożliwić uruchomienie toru audio kasety lub całego radia, przy TDM 7555 wyrzuca ERR. W złączu zaznaczonym na fotce są połączenia czujników kasety rewersów itp. Mechanika musi zostać choćby w celu włożenia kasety i uruchomienia kanału " z głowicy" po przedwzmacniaczu w/g metody djlj24. Jaką opcję przyjmiesz to i tak musisz dostać się przed układ regulacji audio żeby sterować z radyjka głosem, fadem itd.
 • #9
  tvol
  Level 10  
  Witam serdecznie

  Temat pozostawiłem na lata bez odzewu i dalej nie mam aux w tym radyjku. Dziś za wszelką cenę chcę połączyć się z odtwarzaczem. Myślę że poświecenie fali AM będzie najlepszym rozwiązaniem tylko nadal nie wiem gdzie co ciąć i lutować. Może macie jakieś pomysły albo dojścia do opisów zworek ?