Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja Et200s ze scadą InTouch po ethernecie

04 Lut 2011 13:15 1973 3
 • Poziom 9  
  Witam szanownych kolegów

  Mam pytanie odnośnie komunikacji sterownika siemens Et200s im151-8 po ethernecie. Mianowicie mam wystawić ze swojego programu w sterowniku odpowiednie rejestry do Scady InTouch zainstalowanej na komputerze. Ponieważ jestem kompletnym laikiem w dziedzinie kommunikacji bardzo proszę o pomoc jakby ten problem można było najprościej rozwiązać. Za wszelkie wskazówki z góry bardzo dziękuje.

  Pozdrawiam
 • SterControl
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  kolego po stronie S7 tylko trzeba przygotować dane dla inotuch. Intouch ma drivery do S7 i załatwia całą komunikację, oczywiście trzeba to skonfigurować wcześniej.

  na temat intoucha możesz poszukać informacji na stronie Astora, widziałem tam kiedyś manual jak podłączyć intoucha z S7
  pozdro
 • SterControl
 • Poziom 9  
  Witam

  Nie chce tworzyć kolejnego tematu a ten problem jest powiązany z powyższym. Mianowicie mam sterownik ET200S a dokładnie IM151-8PN/DP posiadający wbudowany port Ethernet. Chciałbym zrealizować komunikacje po ethernecie tego sterownika z falownikim ABB ACS550. Falownik jest wyposażony w moduł komunikacyjny RETA-01. Nigdzie nie mogę znaleźć pliku GSD tego modułu,żebym mógł go zaimportować do Step'a. Generalnie nigdy nie robiłem takiej komunikacji. Czy może ktoś z szanownych kolegów realizował takie zagadnienie? Czy mógłbym prosić o jakiś przykładowy programik realizujący podobne zagadnienie, albo cokolwiek co mogłoby mi pomóc. Za każdą wskazówkę będę bardzo wdzięczny.

  Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Tak na szybko, moduł reta-01 może komunikować się za pomocą 3 protokołów:
  - Modbus/TCP
  - Ethernet/IP AC/DC
  - Ethernet/IP ABB Drives.
  W Twoim przypadku chyba najlepiej będzie zaopatrzyć się w bibliotekę od siemensa S7 OpenModbus/TCP(niestety dość droga) i komunikować się z falownikiem za pomocą modbusa TCP/IP. Musiałbyś sprawdzić czy ta biblioteka zadziała na ET200S CPU. Na pewno działa z s7-300 i s7-400. Wydaje mi się, że nie powinno być też problemu z Twoim sterownikiem.
  Jeśli znajdziesz gdzieś w necie opis pozostałych protokołów to możesz spróbować sam stworzyć komunikację z falownikiem.
  Pliki GSD są związane z siecią profibus, a GSDML z siecią profinet. Twoja karta ethernetowa do ABB nie obsługuje tych protokołów. Więc nie znajdziesz do niej tych plików.

  Link do manuala RETA-01