Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ps2 slim model 70011 i zamiennikiem lasera PVR-802W

04 Lut 2011 18:11 2786 6
 • Poziom 19  
  Posiadam ps2 slim model 70011 wersja north america.
  Konsolę zakupiłem niedawno, na laserze który miała zamontowany khm-430 gry oryginalne wgrywały się bez problemu.
  Przerobiłem kartę freemcboot-em, zainstalowanie programów przebiegło bezproblemowo.
  Freemcboot uruchamiał się prawidłowo, natomiast pojawił się problem z odczytem kopii gier, nie chciały się uruchamiać (unable read disc) próbowałem na pal oraz ntsc. Nadal to samo więc postanowiłem wymienić laser - gdyż nie znałem przeszłości "starego lasera".
  I tu zaczęły się schody, zakupiłem laser PVR-802W, który jest zamiennikiem więc zamontowałem po usunięciu zworki antystatycznej. Włożyłem płytę i uruchomiłem sprzęt obserwując przy zdjętej obudowie działanie - laser próbkował, płyta się kręciła posuw działał i tyle gry nie działały - sprawdzałem na oryginalnych (z kartą i bez) i na kopiach zero reakcji.
  Doszedłem do wniosku, że to wina lasera więc odesłałem na reklamację (sprzedający odpisał, że mógł się trafić felerny), dostałem nowy zamiennik zworkę usunąłem, zamontowałem i uruchomiłem. Tu pewna konsternacja, ale gra uruchomiła się - która na poprzednim nie chciała. No to myślę, problem rozwiązany no i niestety...
  Gdy są filmy w grze bardzo się tną jakby laser był wyeksploatowany, no ale nic kolejne uruchomienia i po 10 min problem z wczytaniem gry.
  Wczytanie gry jest niemożliwe lub trwa bardzo długo po czym cisze.
  Teraz to już laser zachowuje się tak, że po uruchomieniu próbkuje 2 razy po czym kończy swoją działkę przy ślimaku, po restarcie dokładnie to samo.
  Czy potrzebuję oryginalnego lasera a nie zamiennika, czy kolejny "padł", a może kalibracja?
  Każda sugestia mile widziana.
  Pozdrawiam
 • Poziom 18  
  Nowy laser czyta oryginały?
 • Poziom 19  
  Nowy zamiennik czytał kopie, ale w tym momencie nie czyta ani kopii. A jak sprawdzałem oryginalną to też nie, obawiam się że albo lasery są trefne a w najgorszym wypadku że płyta ma defekt. Ale dodam, że stary oryginalny khm-430 przed wymianą działał z oryginałami. Teraz nie wiem czy odesłać kolejny czy odebrać pieniądze i kupić gdzie indziej ?.
 • Poziom 18  
  Skoro stary laser czytał oryginały to znaczy ze z nim wszystko ok i całe zamieszanie powodują kiepskiej jakości płyty i/lub nagrywarka
 • Poziom 19  
  Sprawdzałem płyty na kilku konsolach i działały więc raczej problem płyt odpada. Pozostaje problem z tym zamiennikiem o co chodzi, bo zakładamy że już starego lasera nie ma (został zutylizowany :/) ?

  Nie wiem w tym momencie co zrobić, dlaczego laser przestał działać.
  Soczewka próbkuje, więc cewki całe ? sprawdzę może jutro bo dziś już poskładałem.
  Czy możliwe, że kalibracja coś da i wymiana eeprom ? bo może szkoda roboty.
 • Poziom 18  
  Przeflashować nie zaszkodzi ale PVR-802W jest zamiennikiem KHM-430,więc dane kalibracyjne powinny pasować do obydwu modeli.
 • Poziom 19  
  Dokładnie, ale dziwi mnie fakt że na tym khm-430 działały oryginały bezbłędnie. Kopie niektóre także, ale nie zmienia to faktu że ten pvr80w powinien także pracować, a tu niestety niespodzianka. I teraz nie wiem czy odesłać kolejny laser do sprzedawcy. A może driver powoduje wypalenie się lasera. Może zrobić pomiar cewek ? Jaki powinien być prawidłowy ?